Ar tinkamas nusiteikimas gali padėti versle? Mantvydas Matthew Narusevicius sako,  kokią įtaką turi teigiamos emocijos

Tinkamas nusiteikimas yra galingas veiksnys, kuris gali turėti lemiamą įtaką priimamiems verslo sprendimams ir galutiniams rezultatams. Tai nėra vien tik emocinis požiūris, bet ir svarbus aspektas, kuris gali paveikti individo gebėjimą priimti sprendimus, kovoti su iššūkiais ir siekti užsibrėžtų tikslų. Verslininkas, ne vienos įmonės Europoje įkūrėjas bei investuotojas į lietuvių startuolius Mantvydas Matthew Narusevicius dabar papasakos, kaip asmeninis nusiteikimas gali paveikti verslo procesus, kokią įtaką jis turi motyvacijai, kūrybiškumui ir gebėjimui valdyti riziką.

Pasak jo, teigiamas nusiteikimas veiksmingai skatina visų darbuotojų motyvaciją ir padidina bendrą produktyvumą. Sėkmingi verslininkai dažnai pasižymi optimistinio požiūrio gausa, kuri padeda kovoti su monotoniškumu ir skatina siekti aukštų rezultatų. Viskas žymiai geriau sekasi, kai į darbą žiūri ne į kaip prievolę, bet į naują galimybę, kuri gali atverti naujas duris. Panašiai ir su kūrybiškumu, nes pozityvus nusiteikimas yra naudingas kūrybiškumo procese. Jis skatina ieškoti naujoviškų sprendimų, o tai verslui leidžia išsiskirti rinkoje. Verslininkai, pasižymintys teigiamu požiūriu, linkę žiūrėti į iššūkius kaip į galimybes.

Asmeninis nusiteikimas taip pat įtakoja sprendimų priėmimą ir gebėjimą valdyti riziką. Optimistiškai nusiteikę verslininkai yra linkę žvelgti į situacijas iš skirtingų kampų, o tai leidžia jiems priimti racionalius ir ilgalaikius sprendimus. Neretas iš mūsų į viską žiūrime vienaip, tačiau jie mato daugiau nei mes ir tinkamai įvertina rizikas, kurios gali pasirodyti ateityje.

Tęsiant apie tinkamą nusiteikimą, tai akivaizdu, jog sėkmingi verslininkai dažnai turi susiformavę aiškius tikslus ir viziją, kuriuos skatina jų pozityvus nusiteikimas. Tai suteikia jiems veiksmų kryptį ir susitelkimą, kurie yra būtini, siekiant užsibrėžtų tikslų. Mantvydas Matthew Narusevicius pabrėžia, jog taip pat svarbus yra supratimas, kad reikia prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir susitaikyti su galimomis pasekmėmis. Verslininkai, turintys teigiamą požiūrį, dažnai priima sprendimus su pasitikėjimu ir yra pasirengę priimti atsakomybę už rezultatus.

Pozityvus nusiteikimas neturi būti vienkartinis reikalas, nes viskas čia ra susiję su ilgalaikiu pasiryžimu ir ištverme. Sėkmingi verslininkai, nepaisant iššūkių ir nesėkmių, išlaiko pozityvų požiūrį, kuris lemia jų gebėjimą įveikti sunkumus ir judėti pirmyn. Žodžiu, nereikia galvoti, jog viską reikia atlikti vieną kartą ir viskas bus tvarkoje. Dažniausiai versle reikia nebijoti ir kartais net su pozityvu „trankyti galvą į sieną“, kol pastaroji bus pagaliau pramušta.

Nusiteikimas yra kaip variklis, kuris skatina veiksmus ir formuoja verslo rezultatus. Tinkamas požiūris ne tik įtakoja individo elgesį, bet ir apibrėžia organizacijos kultūrą. Sėkmingi verslininkai yra gyvi pavyzdžiai, kaip teigiamos emocijos gali būti kertinis akmuo siekiant užsibrėžtų tikslų ir klestėjimo versle. Tai ne tik apie tai, kaip mes mąstome, bet ir kaip tai įtakoja tai, ką veikiame bei galutinius rezultatus, kurių siekiame verslo pasaulyje. Mantvydas Matthew Narusevicius sako, jog tinkamas nusiteikimas duoda labai daug, tačiau tai yra tik sėkmės pradžia, o ne garantas.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *