Miego gerinimo būdai

Geras miegas svarbus kiekvienam žmogui. Kai išsimiegame – kita diena yra kur kas produktyvesnė, nuotaika, žinoma, taip pat kur kas geresnė. Tiesa, tikrai ne kiekvienas žmogus gali džiaugtis geru miegu.

Visgi, jeigu jūsų miegas yra blogos kokybės – reikia imtis kelių paprastų priemonių, kurios gali padėti pagerinti kokybę. Svarbiausia, kad miego vaistai tikrai nėra pats pirmas variantas, kurio reikia imtis. Tačiau kai išeities nėra, niekas nepadeda – gerai, kad yra ir jie.

Miego rutinos svarba

Pirmiausia reikia susikurti miego rutiną, kurios laikantis galima ženkliai pagerinti ir miego kokybę, o tuo pačiu ir savijautą apskritai.

  • Eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais. Tai padės jūsų organizmui reguliuoti natūralų miego ir budrumo ciklą.
  • Prieš miegą atsipalaiduokite 1-2 valandas. Venkite stimuliuojančių veiklų, tokių kaip žiūrėjimas į televizorių ar darbas su kompiuteriu.
  • Susikurkite atpalaiduojančią miegojimo aplinką. Jūsų miegamasis turėtų būti tamsus, tylus ir vėsus.
  • Naudokite patogią lovą ir pagalves.
  • Prieš miegą venkite kofeino ir alkoholio.
  • Reguliariai mankštinkitės, tačiau venkite intensyvių treniruočių likus kelioms valandoms iki miego.

Miego įpročiai

Svarbu formuoti tinkamus miego įpročius, kurie gali padėti džiaugtis kur kas geresne miego kokybe. Kiekvieną naktį miegokite 7-8 valandas. Jei negalite užmigti per 20 minučių – išlipkite iš lovos ir užsiimkite ramia veikla. Veikite iki tol, kol pajusite mieguistumą. Dieną būkite aktyvūs ir būkite pakankamai natūralioje šviesoje. Venkite pietų pogulių, taip pat geriausia rytai ilgais nemiegoti.

Jei jums sunku miegoti – kreipkitės į gydytoją.

Dar patarimų geram miegui…

Išbandykite atsipalaidavimo technikas, tokias kaip joga, meditacija ar gilus kvėpavimas. Prieš miegą klausykite ramios muzikos ar garsų gamtoje. Žinoma, taip pat galite išbandyti ir aromaterapiją su raminančiais aliejais (tokiais kaip levandų ar ramunėlių aliejus). Gerkite šiltą žolelių arbatą prieš miegą. Galiausiai, venkite valgyti sunkų maistą ar gerti daug skysčių prieš miegą. Įsitikinkite, kad jūsų miegamajame nėra elektroninių prietaisų, tokių kaip telefonai, nešiojamieji kompiuteriai ir televizoriai. Visa tai – geresnio miego link.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *