6 vietos, kurias turite aplankyti kelionės į Turkiją metu

keliones i turkija

Turkija tampa vis populiaresne kelionės vieta tiek dievinantiems paplūdimio malonumus, tiek ir norintiems pažinti kultūrinį šalies gyvenimą. Keliones i Turkija pamėgo net tik turistai iš viso pasaulio, bet ir mūsų tautiečiai. Kad būtų lengviau, pateikiame nedidelį planelį, ką turėtumėte aplankyti ir pamatyti šioje šalyje?

1. Marmaris

Koks kurortas? Tai vienas svarbiausių klausimų, keliaujantiems pirmąjį kartą. Kuris geresnis? Kur pigiau? Kas, kaip ir kada?

Marmaris – labai gera įžanga į Turkiją. Tai „tinkamo“ dydžio kurortas pietų pakrantėje, kuris yra įsikūręs tarp kalnų ir nuostabios, apsaugotos įlankėlės, apsuptos salelių.

Prie jūros kranto saldžialiežuviai pardavėjai stengiasi parduoti įvairių rūšių ekskursijas: nuo pasivažinėjimo su džipu safari dykumoje, pasivaikščiojimo pušimis apaugusių Loryma Peninsula kalnų, iki dykinėjimo Cleopatra saloje, kurioje sakoma, kad smėlį pargabeno iš Egipto pats Mark‘as Antony‘is.

Jeigu pasirinksite Daljano kurortą, nepraleiskite galimybės pamatyti Vėžlių Paplūdimį. Tai yra saugomas vėžlių rezervatas, kuris tęsiasi daugiau nei 4 km smėliuota, ilga sekluma. Mieste galite pabandyti hammam (turkiška vonia), kuri visų manymu buvo priemonė, gydanti Kleopatros galvos skausmus.

2. Troja

Visiems puikiai žinomas Trojos arklys iš Biblijos laikų – tai dar vienas objektas, kurį verta pamatyti. Pakankamai senovės Trojos statinio išlikę, kad parodytų (kad ir kas ten iš tikrųjų vyko), kad tai buvo didžiulis įvykis. Netoliese yra Dardanelų sąsiauris – siauras, istoriškai turtingas vandens „kaklas“, skiriantis Aziją ir Europą.

Kitoje pusėje yra kilniai ramus Gallipoli pusiasalis ir jam priklausantys paplūdimiai. Tai vieta, kurioje buvo pasmerktas sąjungininkų žygis per Pirmąjį Pasaulinį karą. Šias abi vietas lengvai galėsite aplankyti per vieną kelionės į Turkiją dieną.

3. Bodrumas

Bodrumas yra vienas iš populiariausių kurortų Turkijoje, kuris įsikūręs apačioje vakarinės pakrantės. Dieną smagu paklaidžioti po apylinkes ir pasigrožėti gražia eilė baltai tinkuotų namų su mėlynų langų rėmų tviskėjimu ant žalios aukštumos, pro kurių langus atsiveria nuostabus mėlynų įlankėlių vaizdas.

Naktį Bodrumas džiaugiasi tviskančiu Šv. Petro Pilies švytėjimu. Šią pilį pastatė karalius Rodas iš Halicarnassus mauzoliejaus dalelių, kuri vis dar stovi netoliesi ir yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Šiais laikais šioje pilyje veikia povandeninės archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama atkurtos nuolaužos (kai kurioms jau yra net 3 tūkstančiai metų).

Bodrumas turi valčių prieplauką, priderintą pietų Prancūzijai, prabangių viešbučių ir garsų naktinį gyvenimą, pilną paparacių šmėžavimo. Tačiau čia taip pat yra nuostabi ramybės vieta, kuri tęsiasi daugiau nei 20 kilometrų ilgu pusiasaliu į vakarus, kuriuos senovės gyventojai apželdimo terasomis, išmėtydami po juos bičių avilius.

Čia išvysite jaudinantį vaizdą į salas, iškyšulius, siauras įlankėles ir ramius kaimus su maloniais pakrantės restoranais.

4. Stambulas

Senovinis miestas ir Turkijos sostinė Stambulas yra perkrautas aviacinių bombų, kurios yra daugiau nei 2 tūkstančių metų senumo. Tai yra graikų ir romėnų palikimas, rodantis Bizantijos ir Osmanų imperijų jėgą ir prašmatnumą.

Trumpa ekskursija keltų iš Kadikoy miesto Azijos pusėje į Eminonu Europoje parodys nuostabų senojo miesto vaizdą, kurį valdė osmanų Topkapi rūmai. Taip pat pamatysite didžiulį Aya Sophia (viena iš gražiausių krikščioniškų katedrų) katedros kupolą ir nepakartojamą Mėlynąją Mečetę.

Antroji pusė miesto sujudimo yra šalia Princų salos, kurioje draudžiami automobiliai. Ji yra 45 minutės plaukiant keltu.

5. Antalija

Antalija, įsikūrusi Turkijos giliuose pietuose prie Viduržemio jūros pakrantės, yra kurortas, dar kitaip vadinamas atviru muziejumi, trykštanti energija, sklindančia nuo Tauro kalno. Senoji miesto pusė yra nuostabi savo raudonų stogų namais, įsikūrusiais siaurose, vingiuotose, akmenimis grįstose gatvelėse.

Šiame mieste yra senas romėnų uostas, dabar naudojamas valčių prieplaukai, taip pat triumfo arka. Aplink kalnus ir pakrantes yra išsibarstę daugybė graikų, romėnų ir bizantijos laikų senovinių palikimų.

Yra daugybė smagių ekskursijų į senovines vietas, tokias, kaip Perge, Side, Aspendos. Vienas gražiausių pasivaikščiojimų vietų yra Lycian kelias – tai daugiau nei 400 kilometrų ilgio takelis tarp Antalijos ir Fetijo miestų.

6. Tinginiams..

Jeigu norite ramesnių atostogų kelionės į Turkiją metu, rinkitės paplūdimius, jūrą. Pietų ir pietryčių pakrantės yra labai geros vietos, o dienos (ar trumpesnės) ekskursijos yra siūlomos daugelyje kurortų. Išplaukite paburiuoti truputį, o po to, išmetę inkarą, paplaukiokite tuščiose olose.

Tiek daug įdomių dalykų nuveikti ir tiek nuostabių vietų galite pamatyti kelionės į Turkiją metu. Grožėkitės gamta, susipažinkite su kultūra, pabendraukite su vietiniais. Tik tuomet galėsite pasakyti, kad turiningai pailsėjote. O gal Jums patinka tik gulėti paplūdimiuose? Tuomet gulėkite ir mėgaukitės karšta turkiška saule.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *