Padangos tarnavimo trukmė – mitai ir realybė

padangos

padangosĮvairiuose padangų pardavimo kampeliuose pardavėjai siūlo, o vairuotojai perka senas padangas. Tai ypač aktualu turguose ar privačių prekybininkų pardavimo vietose, kur tokio tipo padangos parduodamos įvairaus plauko pirkėjams. Tokių padangų amžius yra svarbus, kadangi nuo to priklauso, kaip ilgai ir kaip patikimai jų pagalba bus eksploatuojamas automobilis. Tačiau ar tai tikrai tokia reikšminga ir svarbi padangų savybė?

Ar padangų amžius įtakoja jų sukibimo ir saugumo savybes kelyje? Žinoma, kad taip. Į šį klausimą taip atsakytų kiekvienas šios srities specialistas ir net patyręs vairuotojas. Sena padanga pasižymi kur kas prastesnėmis savybėmis nei naujesnės, tad jų reikėtų vengti. Jei yra galimybė, rekomenduojama automobilį eksploatuoti su naujesnėmis padangomis, kadangi taip transporto priemonė kelyje bus lengviau kontroliuojama, saugesnė ir patikimesnė.

Padangų sudėtyje gausu įvairių medžiagų, gumos bei cheminių junginių, kurių savybės laikui bėgant kinta. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti ne senesnes nei 10 metų senumo padangas. Jei padangos ima artėti prie šio lūžio taško, patartina jas atsinaujinti. Nederėtų pamiršti, jog padangos pakankamai aktyviam vairuotojui susidėvi per maždaug 3 sezonus, tad reikia kreipti dėmesnį ne vien į padangų pagaminimo datą, bet ir į pačių vairuotojų aktyvumą keliuose.

Bet kuriuo atveju, padangų amžius yra nepaprastai svarbus rodiklis. Sužinoti konkrečios padangos pagaminimo metus nėra sunku – ant padangos šono prie raidžių DOT rasite skaičių kombinaciją, kurios pirmi du skaičiai rodys pagaminimo savaitę, o kiti du pagaminimo metus. Svarbu atminti ir tai, jog nuo pačių padangų sandėliavimo priklauso ir padangų savybių išsaugojimas. Tai reiškia, kad jei padanga ar visas jų komplektas nebus veikiamas atmosferos poveikio (saulės kaitra, lietus, šaltis ar šiluma), jų savybės išsilaikys daug geriau ir patikimiau. Tokios padangos tarnaus ilgiau ir jų nereikės taip greitai keisti.

Taigi, jei prekybos vietoje Jums pardavėjas siūlys įsigyti kokybiškas ir itin pigias padangas, neapsigaukite. Įsitikinkite, jog šios siūlomos padangos nėra peržengusios 10 metų ribos, kad jos buvo laikomos ir sandėliuojamos tinkamai. Tai padės vienu žingsniu atsidurti arčiau geresnių padangų įsigijimo ir taip pat padės užtikrinti automobiliui daug geresnes sąlygas kelyje.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *