Ką verta pamatyti Tunise?

tunisas

Nors Tunisas dar netapo populiaria kelionių šalimi lietuviams, tačiau jis taip pat turi daug ką pasiūlyti savo turistams. Kadangi kelionė į šią šalį yra truputį brangesnė nei į mūsų tautiečių mėgstamą Turkiją ar Egiptą, pabandykite pigesnes keliones is Varsuvos.

Tunisas yra saulėtas Afrikos kurortas, lankomas ištisus metus. Čia yra mielų paplūdimio kurortų, nusitęsusių apie 1000 km pakrante. Šis kurortas pasižymi gerais keliais ir puikia geležinkelio linija, tad yra lengva keliauti ir ištirti viskus senovės palikimus ir relikvijas: nuo Kartaginos palikimo iki Sacharos dykumų. Jeigu norite keliauti dar pigiau, kelionės iš Varšuvos gali duoti Jums daug geresnių pasiūlymų.

Tad, ką reikėtų pamatyti atostogaujant saulėtame Tunise?

Išsiruoškite į Sacharą

Keliauti į Sacharos Dykumą galite, jeigu esate pasiruošę prabūti čia kelias dienas. Geriausias būdas ten nuvykti su traukiniu iš Tuniso miesto – apie aštuonias valandas – iki oazės Tozeur‘o kaimelio, garsaus savo laikotarpiu. Paieškokite kelionių agentūros, kuri vykdo tokias ekskursijas. Jie nuveš Jus arba nugabens ant kupranugario, o Jūs galėsite per naktį pasilikti palapinėje ir patirti tą nuostabų ankstyvo ryto vaizdą, kai smėlis atrodo kaip rafinuotas aksomas. Tuomet tikriausiai grįšite per Matmata miestą, kad pamatytumėte Ksours (sutvirtinimo kaimeliai) ir vietą, kur buvo filmuojama Tatooine planeta iš „Žvaigždžių karų“ filmo.

Dviejų atspalvių Tuniso miestas

Tuniso miestas, kurį lengva pasiekti traukiniu iš pakrantės kurortų, yra gyvybingas ir senas miestas, kuriame persipina prancūzų ir arabų asmenybės. Sena miesto širdis yra septintojo amžiaus turgus Medina, su linksmai triukšmingomis parduotuvėmis, nusidriekusiomis ilgu vingiuotu keliu, ir aštuntojo amžiaus didžioji Zitouna mečetė.

Tik išėjus iš turgaus, prie triumfo arkos, yra staigus kultūrinis pasikeitmas į gražiąją Prancūzijos epochą (tai buvo prancūzų kolonija, priklausanti jai 100 metų). Po nepriklausomybės, Tunisas pasiliko prancūziškus gatvių pavadinimus tokius, kaip Place de l’Independance ir Avenue de la Liberte. Susiraskite jaukią, medžių apsuptą kavinukę, prisėskite puodeliui kavos, ir galėsite įsivaizduoti lyg esate viduriniuosiuose amžiuose.

Keliaukite ekologiškai

Tunisas yra kur kas arčiau nei manote. Jis turi „žalios“ kelionės transporto pasirinkimą. Įsigykite Tuniso geležinkelio linijų kortelę, kuri leis Jums neribotai keliauti 7 dienas vos nuo 40 litų.  Traukiniai yra patogūs, o kai kuriuose yra oro kondicionieriai.

Viena iš rekomenduotinų kelionių, kur turite nuvažiuoti su traukiniu, tai El Jem – vienas iš geriausiai išsilaikiusių romėnų amfiteatrų. Kelias iki šios vietos nuo Tuniso miesto užtruks apie 3 valandas.
Jeigu turite laiko, nuvykite į Metlaoui – kita gerai išsaugota prancūzų palikimo vieta, einanti siauriu tarpekliu Atlanto kalnų papėdėje.

Didonės dejonė

Atrasta karalienės Didonės, Kartagina kadaise buvo saugoma galingiausios laivyno armijos Viduržemio jūros rajone. Tai buvo Hanibalo pagrindė bazė dramblių medžioklei Italijoje. Tada romėnai sugrįžo grąžinti skolas. Jie sudegino miestą iki pamatų. Šiais laikais, tai vienas iš gražiausių Tuniso priemiesčių.
Verta aplankyti muziejus ir pamatyti senas romėnų teatro relikvijas. Tuomet aplankykite Bardo muziejų, vakarinėje Tuniso miesto dalyje. Čia pamatysite mozaikas, daugiausiai priklausiusias antrojo ir ketvirtojo amžiaus afrikietiškoms viloms. Pažymėtina, kad šių mozaikų grožis yra lygiavertis su tomis, kurios yra Luvro muziejuje.

Viliojantis mėlynumas

Sidi Bou Said kaimas yra įsikūręs ant kalvos šlaivo virš Tuniso įlankos, mažiau nei 30 minučių kelio nuo oro uosto, ir turintis labiausiai viliojančias spalvas visoje Viduržemio jūros pakrantėje. Sakoma, kad standartinis baltų sienų ir puošnių mėlynų durų dekoravimas buvo barono Rodolphe’o d’Erlanger’io, idėja. Jo pirmasis namas dabar yra arabų muzikos centras. Vasarą šiame mieste padaugėja turistų. Mėginkite atvykti anksčiau ar pasilikite ilgiau ir pasimėgaukite keliais gėrimais vienoje iš vietinių kavinių. Čia taip pat yra keletas nuostabių žuvies restoranų.

Yra daugybė nebrangių kelionių pasiūlymų į Tunisą, pavyzdžiui, kaip kelionės iš Varšuvos. Palyginus kainas su Europos, verta atvykti į šią šalį, apsistoti prašmatniuose viešbutukuose, ir išsiskirti iš minios. Atostogos šioje šalyje neatims visų Jūsų pajamų.

Yra dar daugybė vietų, kurias turite pamatyti, kai atostogausite Tunise. Rinkitės keliones iš Varšuvos, o sutaupytus pinigėlius galėsite išleisti ekskursijoms šioje šalyje, tarkim, pasivažinėjimui Sacharos dykuma. Tai gan gerai išplėtota šalis, turinti savo susisiekimo transportą, bei nuostabią turizmo sistemą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *