Kaip apskaičiuoti siuntos kainą?

Kiekvieną kartą, planuojantys siųsti siuntą, nori gauti geriausią siuntimo paslaugos pasiūlymą kainos atžvilgiu. Tai dažniausiai neaktualu, žvelgiant į siuntų siuntimą Lietuvos ribose, tačiau labiau aktualu siunčiant siuntą į užsienį.

Tiek šalies viduje, tiek į užsienį, siuntimo kaina dažniausiai susideda iš keleto pagrindinių kriterijų – dydis, svoris ir šalis, į kurią siunčiame. Žinoma, taip pat svarbu ir tai, kokio tipo tai siuntinys – ar tai dėžė, vokas ar paletė. Daugiausiai klausimų kelia pakuotė dėžėje, nes jos kainos užkulisiai čia ir prasideda, kai vertinami jos matmenys.

Paprastai kaina skaičiuojama pagal dėžės išorinius matmenis: ilgį, plotį bei aukštį ir jos svorį. Dažniausiai pagal matmenis siuntos yra skirstomos į tam tikrus rėžius, kurių kainos keičiasi atitinkamose ribose. Gali būti, kad vos pora centimetrų ar keliais šimtais gramų viršijus vienus išmatavimus, teks susimokėti net keletu ar keliolika eurų didesnę kainą.

Tam, kad siuntimas kainuotų maksimaliai mažiausią kainą, reikėtų atidžiai rinktis pakuotės dydį ir pasirinkti geriausiai atitinkantį turinio dydį. Tai padės išvengti mokesčio už tuščią dėžės vietą, be to, taip supakuotas siuntinys bus kur kas labiau apsaugotas, nes viduje nesivartys.

Neretai nutinka ir taip, kad siunčiamas siuntinys, kuris yra labai mažas, bet trapus ir yra pakuojamas į keletą skirtingo dydžio pakuočių. Dažnai tokio siuntinio svoris yra labai mažas, tačiau pakuotė yra ženkliai didesnė. Šiuo atveju, tikslinga siuntos kainą skaičiuoti pagal tūrinį svorį, o ne pakuotės dydį ir taip dar labiau sutaupyti. Žinoma, tai negalioja tuo atveju, kai daiktas yra mažas, bet labai sunkus. Tokiu atveju paprastai vertinamas realus svoris ir tūrinis, o kaina skaičiuojama pagal tai, kuris svoris yra didesnis.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *