Kodėl kaukes dėvėti būtina norint apsisaugoti nuo koronaviruso?

Koronavirusas plinta greitai, jei yra nesisaugoma viešose vietose su kaukėmis ar kitomis papildomomis apsaugos priemonėmis. Deja, bet ne visi supranta kaukės dėvėjimo svarbumą, todėl labai dažnai jos dėvimos neatsakingai, netinkamai ir net po kelis kartus. Vienkartinės kaukės taip vadinamos ne be reikalo, visgi jų dėvėti daugiau kartų nei vieną tikrai nėra rekomenduojama. Žinoma, geresniam apsisaugojimui tikrai galima rasti ir puikių alternatyvų, tokių kaip respiratoriai, o norint padidinti savo šansus neužsikrėsti, puikiai tiks ir papildomos priemonės. Kadangi kaukės yra pagrindinis būdas apsaugoti savo kvėpavimo takus, jų pasirinkimas ir naudojimas yra labai svarbus.

Kaukes dėvėti būtina todėl, kad jeigu tinkamai pasirenkate, jos turės specialų filtrą, kuris neleis įkvėpti kenksmingų ore esančių dalelių, įskaitant mikroorganizmus, bakterijas, teršalus, dulkes ir daugelį kitų dalykų. Deja, nėra kaukės, kuri filtruotu 100 procentu, tačiau galima rasti tokių, kuriuos filtruoja daugiau nei 90 procentų dalelių. FFP3 respiratoriai gali užtikrinti 99 procentus, FFP2 – 95 procentus kaip ir daugelis vienkartinių kaukių. Žinoma, paprastos medicininės vienkartinės kaukės saugo puikiai, tačiau trumpesnį laiką nei respiratoriai, todėl reikia visuomet su savimi turėti jų daugiau, kad prireikus būtų galima pasikeisti. Respiratoriai gali būti naudojami net 8 valandas, apie 4 kartus daugiau nei paprastos vienkartinės kaukės.

Naudoti kaukes reikia panašiai. Vienkartinės kaukės turi būti užsidedamos labai kruopščiai tam, kad apsauga būtų kiek įmanoma geresnė. Tai pirmiausia reikėtų užsitikrinti, jog neimate kaukės į nešvarias rankas, jos turi būti dezinfekuojamos arba nuplaunamos ir tik tada reikėtų išlupti kaukę. Nešiojant kaukės nereikėtų liesti, o ją dedantis būtina užtikrinti, jog ji gerai prigludusi ir nėra tarpų. Respiratoriai dažniausiai prie veido prisitaiko geriau, tačiau medicininės vienkartinės kaukės būna patogesnės ir lengvesnės. Taigi, kiekvienam geriausia išsirinkti tai, kas jiems tinka labiau. Kai reikia ilgai išbūti su kauke, patogumas tampa labai svarbiu faktoriumi. Norint pasikeisti kaukę, panaudotą reikia nusiimti labai atsargiai, imant tik už raištelių. Rankas po to reikia dezinfekuoti ir tik tada imti kitą kaukę. Kaip papildomas apsaugos priemones viešose vietose verta naudoti apsauginius skydus, pirštines, o svarbiausia nepamiršti reguliariai nusiplauti rankų arba jas dezinfekuoti su dezinfekavimo skysčiu.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *