E mokymas ir iššūkiai: ekspertai atsako, kaip juos įveikti

Nors nuotoliniai kursai, paskaitos internetu yra puikus būdas plėsti akiratį, įgyti naujų žinių bei įgūdžių, e mokymas turi tam tikrų iššūkių. Kartais tampa sunku susikoncentruoti ir gauti maksimalią naudą iš pasirinktų kursų.

Išsiaiškinkime, kaip įveikti šiuos iššūkius ir ko imtis, kad Jūsų mokymosi kelionė skaitmeninėje erdvėje būtų sklandi ir sėkminga.

Kodėl mokantis internetu kyla problemų?

Esminis iššūkis yra blaškymas namuose. Daugelis žmonių pastebi, kad kartais buvimas namuose gali trikdyti koncentraciją. Televizorius, vaizdo žaidimai ar net patogi lova gali pavogti jūsų laiką ir dėmesį, kurį turėtumėte skirti mokslams.

Dar vienas iššūkis – komunikacija su dėstytojais. E mokymas reiškia, kad bendrauti su bendrakursiais ir dėstytojais tenka internetu. Tačiau kartais norisi užduoti klausimą ir gauti atsakymą čia ir dabar. Virtualus bendravimas gali įnešti neaiškumų.

Kaip įveikti iššūkius?

Gera žinia ta, kad e mokymas gali būti puiki patirtis net ir patiriant minėtus sunkumus. Atsakome, kaip susidoroti su trukdžiais:

  • Sukurkite savo specialią mokymosi erdvę: nurodykite vietą tik mokymuisi. Tai gali būti ramus kampelis jūsų kambaryje arba jauki vieta prie virtuvės stalo. Kai įeini į šią erdvę, tavo smegenys žino, kad laikas susikaupti.
  • Nustatykite tvarkaraštį: įsivaizduokite savo dieną kaip lobių žemėlapį. Pažymėkite vietas, kuriose vyksite internetines pamokas ir studijų sesijas. Tvarkaraščio turėjimas padeda nenukrypti nuo kelio, o tai tarsi kompasas, padėsiantis per mokymosi nuotykį.
  • Venkite trikdžių: išjunkite televizorių, nutildykite telefoną ir praneškite savo šeimai, kad esate nepasiekiamas, nes dalyvaujate paskaitoje. Tai pagerins koncentraciją ir padidins įsitraukimą į mokslus.
  • Įvardinkite abejones ir neaiškumus: jei jaučiatės pasimetę ar sutrikę, nesijaudinkite. Visada galite užduoti Jums rūpimus klausimus. Susisiekite su savo dėstytoju, mokytoju ar klasės draugais internetu arba išsakykite savo mintis vaizdo skambučio metu. Gauti atsakymus į savo klausimus bus tikrai paprasta!

E mokymas, kaip ir tradiciniai fiziniai kursai ir paskaitos turi savo iššūkių, tačiau visada galite juos įveikti. Tikimės, kad šie praktiniai patarimai buvo naudingi!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *