Nauji butai Vilniuje: būsto dydis, kaina ir kiti atrankos kriterijai

minkšti baldai

nauji butai VilniujeKiekvienas nekilnojamojo turto pirkėjas, ieškodamas svajonių namų, vadovaujasi individualiais kriterijais, atitinkančiais jo ir jo šeimos poreikius. Nauji butai Vilniuje džiugina savo pasirinkimo galimybėmis. Pirkėjai gali rinktis iš itin plačios nekilnojamojo turto pasiūlos. Vis dėlto, siekdami priimti racionalius sprendimus ir įsigyti namus, kuriais džiaugsitės ne vienerius metus, turėtumėte vadovautis nekilnojamojo turto ekspertų rekomendacijomis.

Svarbiausias būsto pasirinkimo rodiklis yra jo kaina. Nors dalis pirkėjų labiau už kainą vertina kitus atrankos kriterijus – gyvenamąją erdvę, buto plotą ir aplinką, vis dėlto dauguma Lietuvos pirkėjų teigia, kad svarbiausią vaidmenį atlieka ne kas kitas, o galutinė svajonių namų kaina. Kitaip sakant, butų pasiūlymai atrenkami įvertinus savo finansines galimybes ir apsibrėžus maksimalią nekilnojamojo turtui įsigijimui skirtą sumą. Minėtasis rodiklis atlieka svarbų vaidmenį dar ir dėl to, kad didžioji dalis pirkėjų svajonių namus perka prašydami bankų ar kredito įstaigų pagalbos, t. y. butai perkami su paskola. Tiesa, vertinant kainas, nepamirškite pasidomėti išskirtiniais pardavėjų pasiūlymais, pvz., kai kurie nauji butai Vilniuje parduodami su specialiomis dovanomis: baldais, nemokama automobilio stovėjimo vieta, rūsiu, garažu ir t. t.

Itin svarbų vaidmenį atlieka ir kambarių skaičius bei gyvenamosios erdvės plotas. Tiesa, dažniausiai dar prieš pradėjus paiešką, pirkėjai jau žino, kokio dydžio būstas atitiks jų lūkesčius. Tyrimai rodo, kad būsto plotas priklauso nuo pirkėjų amžiaus ir šeimos dydžio. Rečiausiai perkami vieno kambario butai, tačiau minėtasis sprendimas yra puikus pasirinkimas studentams ar vienišiaus gyvenimo būdą mėgstantiems pirkėjams. Populiariausias pasirinkimas sostinėje – dviejų kambarių butai. Paprastai minėtosios struktūros butas siūlomas jaunoms šeimoms. Trijų kambarių (ar didesni) nauji butai Vilniuje yra vienas dažniausių didesnių šeimų (porų, turinčių du ar daugiau vaikų) pasirinkimas.

Labai svarbus atrankos kriterijus – gyvenamoji aplinka, tačiau NT ekspertai primena, kad minėtasis pasirinkimas priklauso nuo individualių pirkėjų pomėgių ir įpročių. Vieni pirkėjai vertina didmiesčių šurmulį ir ieško jaukios gyvenamosios erdvės miesto centre, iš kurios lengva pasiekti kavines ir barus. Tuo tarpu daugelis jaunųjų šeimų vertina ramybę, todėl ieško miegamuosiuose rajonuose esančių butų. Ypatingo dėmesio sulaukia gyvenamoji aplinka šalia dailių parkų ar upės. Svarbų vaidmenį atlieka ir rajono saugumas. Be to, pastaraisiais metais susiformavusi tendencija rodo, kad pirkėjams labai svarbi žalioji erdvė vaikų žaidimams ir saugios žaidimų aikštelės.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *