Reklama internete: kodėl verta rinktis SEO?

kodel verta rinktis SEO

Ar Jūs žinote, kad SEO reklama – vienas iš pigiausių ir geriausius rezultatus leidžiantis pasiekti reklamos internete būdas? Todėl šiame straipsnyje aptarsime nemažai su SEO optimizacija susijusių niuansų.

Visų pirma, SEO padeda sutaupyti pinigų, kuriuos galima išleisti ir kitoms reklamos rūšims.

Tikriausiai esate pagalvoję, kodėl į jūsų svetainę, lyginant su kitomis, užsuka santykinai mažai lankytojų arba jie ir visiškai neužsuka? Kame šuo pakastas? Ogi tinklalapis nėra optimizuotas paieškos sistemoms. Visų pirma, norint vieną ar kitą puslapį optimizuoti, tam reikia kokybiškų SEO straipsnių ar kitų tekstų.

Tyrimais patvirtinti faktai apie tai kodėl SEO veikia geriausiai?

Vartotojai internete dažnai spusteli nuorodas, kurios jiems pateikiamos. Vartotojus erzina staiga kompiuterio ekrane tarsi iš niekur iššokančios ir joms naršyti trukdančios nuorodos, reklamos, taigi jie nesusidomi iš principo. Tačiau jeigu pamato juos dominančią nuorodą, tikrai ją spusteli. Tad įterpti organiškas, natūralias nuorodas į tekstus tikrai pravartu.

SEO optimizacija būtina todėl, kad atsirastumėte pirmajame Google puslapyje. Ne paslaptis, kad maždaug 95-100 proc. lietuvių naudojasi būtent šia paieškos sistema, tad optimizacija yra tikslinga. Einant į kitų šalių rinkas, būtina pasidomėti tose šalyse esančiomis populiariausiomis paieškų sistemomis.

Reklama internete yra viena populiariausių šiuolaikinės reklamos rūšių.

Tad intensyviai vykdomi įvairūs interneto vartotojų elgsenos tyrimai. Pavyzdžiui, nustatyta, kad maždaug 75 proc. vartotojų kažko paieškos sistemoje Google ieškodami pagal tam tikrus raktažodžius taip ir neišeina iš pirmojo paieškos puslapio. Vadinasi, jei tinklalapyje neatliktas SEO optimizavimas ir jis nėra 1 google paieškos pozicijų puslapyje, tikimybė, kad vartotojas užsuks į jūsų tinklalapį, yra vos 25 proc. Ir tai tikriausiai tik tuo atveju, jei esate 2-5 puslapyje, o jei esate dar tolesniuose, tiesiog pradingstate interneto platybėse ir netenkate daugelio potencialių klientų.

Daugiau apie tai kaip SEO paslaugos gali pagerinti Jūsų svetainės lankomą skaitykite čia.

Sėkminga reklama – natūrali reklama

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, įvairių interneto tinklalapių lankytojus erzina mokamos reklamos, kurios neretai apsunkina naršymą, nes reklamas reikia specialiai išjunginėti radus x-iuką – tai užtrunka iki kelių sekundžių.

Kai kurios reklamos neišsijungia, kol vartotojas jų nepražiūri tam tikrą laiką. Tad vartotojai yra erzinami ir tokia reklama jiems neįstringa į atmintį. O SEO optimizavimas ypatingas tuo, kad vartotojai jo neignoruoja, nes optimizacija yra nematoma – optimizuojamas puslapis padedant straipsniams su raktažodžiais paieškos sistemoje gali būti iškeliamas į pirmąsias pozicijas.

Kokybiškas turinys – pats puikiausias būdas reklamuotis

Reklamą tam tikram tinklalapiui ar tinklaraščiui gali padaryti ir kokybiškas tyrinys. Ypač jei projektas yra ne pelno siekiantis ir vienintelis tikslas – kad su išsakytomis mintimis susipažintų kuo daugiau interneto lankytojų. Tad tinklalapyje turi atsirasti kokybiškų, įdomių, vertingų straipsnių ar kitos tekstinės informacijos, įdomių paveikslų, video klipukų ir taip toliau.

Tinklalapio tekstai turi atitikti šiuos kriterijus: būti informatyvūs, tinkamo ilgio, patraukiantys dėmesį ir skaitytojui suteikiantys kažkokios naudos, antraip jis savęs klaus „kam visa tai skaičiau ir gaišau brangų savo laiką?“.

SEO tekstas nelygu SEO tekstui

Ir pačiame tinklalapyje gali būti SEO tekstų, tačiau jiems keliamas kokybės reikalavimas – straipsniai turėtų būti ne apie nieką, o kažką pasakantys. Anksčiau internete buvo paplitę tekstai, kuriuose pilstoma iš tuščio į kiaurą, kurių apimtis dirbtinai ištempiama siekiant padidinti žodžių skaičių, o vardininko linksniu pavartoti raktažodžiai kas 5 sakinius leido lengvai identifikuoti, kad straipsnis skirtas ne skaitytojui, bet Google robotui. Šiandien viskas keičiasi, ankstesnius SEO straipsnius ėmė keisti kokybiškesnis turinys, tad prie šių pokyčių prisitaiko ir rinka, ir tie, kurie optimizuoja tinklalapius, ir tekstų kūrėjai. Apie tai kurti kokybišką turinį savo svetainei ir kam reikalingi SEO tekstai rasite šiame straipsnyje.

Panašūs straipsniai

2 Comments

  1. Manau, kad SEO paslaugos šiuo metu turėtų būti aktualios kiekvienam, kuris turi svetainę. Juk, jei nori nedingti interneto platybėse, privalai būti matomas ir lankomas. O šios paslaugos būtent tai ir gali padėti padaryti 🙂

    1. Sunku nesutikti su tuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *