Stumdomos durys – charakteringa patalpos dalis

Interjeras ir baldai turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai, teigia šiuolaikinių būstų interjero specialistai ir tuose būstuose gyvenantys. Funkcionalumas, persipynęs su moderniu ir vizualiai patraukliu dizainu yra siekiamybė. Ir ne tokia jau sudėtingai pasiekiama, kuomet pasitelkiamos teisingos technologijos. Štai, pavyzdžiui, slenkančios sistemos. Jų pagalba sukuriamos nuostabios stumdomos durys, kurios plačiai naudojamos tiek baldams, tiek interjerui, kuria šiuolaikišką vaizdą ir tuo pačiu taupo erdvę. Ir nesvarbu ar gyvenate nuosavame name, ar bute, ar mažyčiame medžio namelyje. Jei yra gyvenamoji erdvė – joje tikrai reikės spintos su stumdomomis durimis.

O kas slepiasi už stumdomų durų?

Slenkančios sistemos naudojamos itin plačiai. Tačiau ryškiausios dvi jų panaudojimo linijos: spintos stumdomomis durimis bei patalpų durys. Pertvaros tarp kambarių ar erdvių padeda sutaupyti vietos, kuomet atveriamos durys sukelia nepatogumo. Taip pat jos dažnai pasirenkamos norint simboliškai atskirti tam tikras erdves pavyzdžiui virtuvę nuo valgomojo ar darbo kambarį nuo svetainės.

Stumdomos spintos slepia pagal individualų užsakymą suprojektuotą išplanavimą. Kuomet spinta yra įrengiama nišoje, dažniausiai nereikalingos šoninės sienos ir galinės sienos, vietoj jų puikiai pasitarnauja kambario sienos, todėl dėl mažesnio medžiagų kiekio spintos įrengimas kainuoja daug mažiau nei standartinė spinta. Spintoje galima pasirinkti tiek kiek tik norima lentynų, stalčių, kabyklų, kas yra tikra svajonė moterims, norinčioms viską susidėti tvarkingai. baldų projektuotojai pataria kaip ergonomiškai išnaudoti spintos erdvę ir kaip ją įrengti.

Daugiau praktinių patarimų, į ką turite atkreipti dėmesį rinkdamiesi – gamindamiesi stumdomas spintas ar stumdomų spintų duris rasite čia.

Pagrindinis stumdomų durų privalumas – erdvės taupymas

Stumdomos durys taupo erdvę ir tai buvo pagrindinė priežastis, kodl jos užkariamo lietuvių, gyvenančių kukliuose ir nedidukuose butuose. Įsivaizduokite didelę miegamojo spintą nedideliame miegamajame. Tikriausiai nekartą teko matyti vaizdą ar patiems patirti, kuomet atvėrus spintos duris jos įsiremia į lovos galą ir ją atvėręs žmogus įkalinamas tarp durų, spintos ir lovos. Tai natūralu, nes 60-80cm pločio durims atverti reikalinga erdvė. Tačiau turint spintą stumdomomis durimis, ji neeikvoja erdvės aplink save. Atvėrus spintą, jūs galite drąsiai vaikščioti aplink ją, nes durys yra nustumiamos ir lieka toje pačioje spintos erdvėje.

Erdvės taupymu galime vadinti ir maksimalų erdvės išnaudojimą. Tradicinės spintos yra tradicinių pagal vieną brėžinį pagamintų išmatavimų, o tai reiškia, jog įsigijus spintą, pvz., miegamajam, iš šonų liks erdvė. Žinoma, ten galima įtaisyti sėdmaišį, katino guolį ar kėdę su toršeru vakariniam knygos skaitymui. Tačiau galima būtų pilnai užpildyti sienos erdvę spinta nepaliekant to nelemto pusmetrio laisvo. Individualiai projektuojama spinta stumdomomis durimis leidžia tą pasiekti, iki milimetro tikslumu išnaudojant erdvę.

Erdvę galima efektyviai išnaudoti ne tik į šonus, tačiau ir į aukštį. Laisva erdvė virš spintos tikrai negali būti kam nors efektyviai panaudota, išskyrus dulkių kaupimą. O ant jos užmesti daiktai ar dėžės gadina visą miegamojo vaizdą. Tačiau jei spinta būtų pagaminta iki lubų, galima būtų viršutinėse lentynose sudėti mažiau naudojamus daiktus, pavyzdžiui, papildomą patalynę svečiams, sezoninius arba išaugtus rūbus, kurių dar nekyla ranka išmesti (o gal numesiu tuos papildomus kilogramus!). Netgi jei būstas yra itin aukštomis lubomis, spintą galima įrengti su antresole, kadangi techniškai neįmanoma įrengti vientisų stumdomų durų aukštesnių nei 3 metrai. Tačiau antresolė netgi dar geriau – atvėrus spintą apatinę spintos dalį nesimatys daiktai sukrauti pačiame viršuje.

Ir nors erdvės taupymas yra esminis stumdomų durų privalumas, tačiau tai nereiškia, jog spintos ar pertvaros stumdomomis durimis yra įrengiamos tik mažuose būstuose ir tik taupymo sumetimais. Netgi erdviuose namuose, kur taupyti vietos nereikia, slenkančios sistemos pasirenkamos kaip išraiškingas interjero elementas.

Stumdomų durų panaudojimas skirtingose erdvėse

Kalbant apie spintas stumdomomis durimis arba stumdomas duris, dažnai galvojama apie miegamojo spintą, drabužinę, pertvarą tarp virtuvės ir valgomojo. Tačiau stumdomų durų panaudojimas daug platesnis. Kiekviename kambaryje galima rasti šimtą ir vieną būdą kaip įdomiai, gražiai ir subtiliai įrengti stumdomas spintas ar duris. Labai svarbus stumdomų spintų bei durų panaudojimo idėjos, o faktas, jog spintų užpildai gali būti kuo įvairiausi, tik užtikrina, jog jos bus priderintos prie bet kokio interjero. Užpildai gali būti iš blizgios MDF (medžio dulkių plokštė) arba LMDP (laminuota medžio drožlių plokštė). Pastarasis variantas pigesnis, tačiau siekiant stilingo varianto, verčiau rinktis medžio dulkių plokštę. Žinoma, laminuota medžio drožlių plokštė su plonu jungiamuoju profiliu kaip dekoro elementu taip pat atrodo puikiai. Plokštes galima parinkti ir derinti su stiklu ar veidrodžiu, taip sukuriant naujus ir nematytus derinius. Taigi, kaip atrodys spinta priklauso nuo jūsų ir dizainerio fantazijos, o dabar pažvelkime, kaip spintos randa savo vietą skirtingose namų erdvėse.

Prieškambaris. Tai dažniausiai tamsiausias namų kambarys, be lango, negaunantis tiesioginės saulės šviesos. Ir jei iš jo veda siauras koridorius, tuomet jo net pašviesinti, sušvelninti nepavyksta meno kūriniais, nes kaip žinoma į meną reikėtų žvelgti iš kiek didesnio atstumo. Tačiau erdvę taupanti drabužinė iki lubų su stumdomomis durimis gali ištaisyti šią „tamsią“ padėtį. Spintos užpildai gali būti įvairiausių raštų, medžiagų, taip sukuriant akį džiuginančią dekoro detalę įprastai paprastame prieškambaryje. Pavyzdžiui veidrodis gali būti puikiu užpildu, o kaip žinia veidrodis vizualiai praplėčia erdvę.

Virtuvė. Atrodytų, jog virtuvėje tikrai nereikia jokių papildomų baldų, juk ir taip į nedidelę virtuvę vos gali dvi šeimininkės sulįsti, o ir vietos apsisukti nelieka. Būtent dėl šios priežasties, ir kaip kalbėjome anksčiau, spintelės stumdomomis durimis padeda taupyti erdvę ir tą puikiai galima padaryti virtuvėje. Kol kas tai dar rečiau interjere sutinkamas variantas, tačiau vis labiau prigyjantis nedidelėse virtuvėse.

O štai stumdomos durys, kurios perskiria virtuvę ir valgomąjį yra jau išbandytos ir populiarios. Atvira virtuvė išties yra puikus sprendimas mėgstantiems gaminti draugams, kurie plepa svetainėje, kol jūs gaminate skanią vakarienę. Tačiau kartais kulinariniai eksperimentai gali ir nepavykti, todėl virtuvės kvapus norisi nepaskleisti po visus namus, o leisti ištraukti gartraukiui bei vėdinimo sistemai. Šį norą padeda įgyvendinti paprasta pertvara – stumdomos durys, kurios gali būti ir stiklinės, taip leidžiant pasiskirstyti šviesai bei neprarasti ryšio su valgomuoju.

Svetainė. Šiais laikais svetainėje neįprastos didelės sekcijos, svetainės interjeras labiau minimalistinis – baras, knygų lentyna, komoda smulkmenoms, televizoriaus stalelis. Visi reikalingi daiktai dažniausiai randa savo vietą virtuvėje ar “tamsiame kambariuke”, todėl svetainėje esantiems baldams labiau teikiamos dekoracinės, nei praktinės funkcijos. O štai spintos stumdomomis durimis panaudojus ryškius durų užpildus gali būti išskirtinio dizaino ir taip tapti svetainės akcentu.

Kitas įdomus variantas minimalistinio interjero svetainėje yra susiliejanti su aplinka spinta stumdomomis durimis. Spinta gali būti nišoje arba palei vieną sieną. Esmė – durų dekoras, kuriam galima panaudoti tapetus kuriais išklijuotos svetainės sienos, arba plokštė gali būti nudažyta tokia pat spalva ar panašia kaip visas kambarys. Taip galima susidėti į didelę spintą visus pietų servizus bei šampano taures ar kavos puodelius ir nenaudoti kitų spintų ar spintelių svetainėje. Ir užvėrus spintos duris visa tai taptų nematoma. Primena Narniją? Taip, minimalistinis dizainas ir erdvė susidėti daiktus yra tikra kiekvienos šeimininkės svajonė.

Miegamasis. Tam tikro išplanavimo daugiabučiuose namuose už miegamojo sienos yra “tamsusis kambarėlis”, į kurį galima įeiti iš prieškambario ar koridoriaus. Šis kambarėlis tendencingai tampa drabužine – užmūrijamas įėjimas iš prieškambario, išgriaunama anga miegamajame ir įrengiamos stumdomos durys. Viduje įrengiama erdvi ir šviesi drabužinė, kurioje galima jaustis laisvai bei persirengti. Taip sutaupoma miegamojo erdvė, nes nebereikia atskiros spintos, o tuo pačiu maksimaliai išnaudojamas atrodytų tamsus ir dažnai ne itin naudingas tamsus sandėliukas.

Kita vertus ne visuomet bute yra sandėliukai, kuriuos galima paversti drabužinėmis, todėl spinta miegamajame neišvengiamas baldas. Tačiau, kad spinta neužimtų daugiau vietos nei lova, galima išnaudoti erdvę į aukštį. Įsirenkite spintą su stumdomomis durimis iki pat lubų arba spintą su antresole. Tokioje spintoje galima sutalpinti daug daugiau ir svarbiausia – atskirti dažnai naudojamus daiktus nuo rečiau. Rečiau naudojamus galima uždėti aukščiau – atsarginė patalynė, nedėvimi ar sezoniniai drabužiai, minkšti žaislai, tuo tarpu apačioje pasiekiamose lentynose būtų sudėti kasdieniniai drabužiai ir patalynė.

Kadangi miegamasis dažniausiai būna ta erdvė, kurioje apsirengiame, norisi, jog ten ir galėtume save apžiūrėti bei įvertinti ar galima taip pasirodyti mieste (moterims be galo aktualu net einant išnešti šiukšlių). Todėl paranku miegamajame turėti žmogaus ūgio veidrodį. Kaip žinia atskirai perkamas veidrodis gali būti itin brangus, tačiau daug pigesnis variantas išnaudoti stumdomas duris kaip veidrodį. Veidrodinis stiklas yra viena iš galimų medžiagų, iš kurių gaminami durų užpildai. Taigi, du zuikiai vienu šūviu – durys ir veidrodis. Sutaupyta erdvė ir pigesnis veidrodžio variantas.

Vonios kambarys. Vonia pasižymi dvejomis esminėmis savybėmis nulemiančiomis interjero ir baldų pasirinkimus: drėgmė ir vietos trūkumas. Tiek viena , tiek kita išsprendžiama su baldais pagamintais pagal individualų užsakymą. Specialiai impregnuotos plokštės iš kurių gaminami vonios baldai atsparūs drėgmei, o stumdomos durys sutaupo erdvę.

Ne tik namams, bet ir biurui

Stumdomos spintos užkariavusios ir biurų patalpas. Biuro baldai dažniausiai gaminami pagal individualų užsakymą, tad visuomet pasirenkamas geriausiai biuro ir įmonės veidą atspindintis sprendimas, o naujausių technologijų pritaikymas visuomet yra biuro gero tono ženklas. Baldai ir interjeras yra pirmi dalykai kuriuos mato ir vertina užsukę klientai, partneriai, tad profesionali įmonė nenori atrodyti senamadiška.

Baldų ir interjero individualumas

Žmonės ištroškę išskirtinių sprendimų. Faktas, jog pas kiekvieną draugą stovi tokia pats spinta, o valgį valgome iš tokių pat lėkščių dusina ne tik stileivas. Tai nėra aklas noras kurti kitokį, ne standartinį ir nešabloninį gyvenimą, o natūralus laisvės pojūtis. Tad natūralus ir polinkis prie sprendimų, kurie leidžia sukurti savitą, išskirtinį ir nekopijuotą interjerą. Su stumdomomis durimis ir stumdomomis spintomis tai yra įmanoma net pačiose mažiausiose erdvėse. Ir nors dažniausiai slenkančių sistemų privalumu įvardijamas erdvės taupymas, tačiau kartu jos yra ir charakteringas patalpos objektas, kuris gali pritapti ir pasislėpti arba būti ryškus akcentas.   Daugiau apie stumdomų spintų išskirtinumą skaitykite interjeras. lt.

Panašūs straipsniai

2 Comments

  1. Pagaliau stumdomos durys padėjo man sutaupyti vietos namuose. Dabar daug daugiau erdvės.

  2. Tai stumdomų durų būna visokiausių, ir nebūtinai tai spintos drabužiams durys. Dažnai būna ir dušo durys stumdomos, tik pati konstrukcija šiek tiek kitokia, sudėtingesnė. Juk reikia kad vandens purslai netyškėtų. O ir durų varstymo dalys turi būti atsparios drėgmei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *