Marketingo kompleksas – sėkmės formulė

prekės ženklo registracija

Kuriant efektyvią rinkodaros strategiją, labai svarbu suderinti veiksmus ir sprendimus, kad vartotojų poreikiai būtų patenkinti, o įmonė pasiektų išsikeltus tikslus. Tokia veksmų sinergija vadinama marketingo kopleksu (angl. Marketing mix). Į marketingo kompleksą įeina visi veiksmai, kuriuos atlieka įmonė, kad galėtų padidinti savo produkto paklausą. Maketingo kompleksą sudaro keturi elementai:

  • Prekė
  • Kaina
  • Paskirstymas
  • Rėmimas.

 

Angliškoje terminologijoje šis kompleksas vadinamas 4P’s (product, price, place, promotion). Svarbu prisiminti, kad šio komplekso veiklos centre visada yra vartotojas. Būtent jo poreikių patenkinimui ir aptarnavimui skiriamos didžiausios įmonės pastangos.

,,Keturi P” – tai pardavėjo požiūris į marketingo įrankius, kuriuos jis gali naudoti, siekdamas paveikti vartotojus. Vartotojo požiūriu kiekvienas įrankis turi duoti jam tam tikrą naudą. Tam, kad jų produktas įsitvirtintų rinkoje, dažna įmonė pagalbos kreipiasi į rinkodaros specialistus, kurie padeda strategiškai sukurti šį kontroliuojamų marketingo įrankių derinį.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *