Profesionalumo ABC: kaip ir kada tinkamai įteikti vizitinę kortelę

Ar tikrai žinote, kaip įteikti ir priimti vizitines korteles, kurias duodate/gaunate įvairiuose verslo susitikimuose? Pasirodo, ne viskas taip elementaru, kaip gali pasirodyti iš pirmo karto… Vizitinės kortelės – tai ne tik asmeninės informacijos, bet ir profesionalumo, verslo etiketo bei asmeninio prekės ženklo įvaizdžio atspindys. Tinkamas jos įteikimas gali padėti užmegzti svarbius verslo ryšius, palikti ilgalaikį įspūdį ir netgi atverti naujas galimybes. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kada reikėtų įteikti savo vizitinę kortelę verslo auditorijai, siekiant maksimalaus efektyvumo.

Tinkamas laikas įteikti vizitinę kortelę

Pirmasis susitikimas

Viena iš geriausių akimirkų įteikti vizitinę kortelę – pirmasis susitikimas. Tai padeda užmegzti pradinį kontaktą ir palieka materialų priminimą apie susitikimą. Tačiau svarbu, kad tai būtų padaryta tinkamu metu: geriausia – susitikimo pabaigoje, kai jau esate apsikeitę pagrindine informacija ir aptarę svarbius klausimus.

Verslo renginiai

Verslo konferencijose, seminaruose ar net neformaliuose renginiuose, kai susitinkate su naujais žmonėmis, kurie gali turėti įtakos jūsų verslui, vizitinės kortelės įteikimas yra beveik būtinas. Tačiau atkreipkite dėmesį į etiketą: neįteikite kortelės tuoj pat, pirmiausia sudarykite asmeninį ryšį.

Atsakant į prašymą

Kai asmuo išreiškia susidomėjimą jūsų paslaugomis ar verslu ir prašo jūsų kontaktų, tai yra puikus momentas įteikti savo vizitinę kortelę. Tokiu būdu jūs atsakote į konkretų poreikį, o jūsų kortelė neatsidurs tarp nepageidaujamų.

Kaip tinkamai įteikti vizitinę kortelę

Pristatymas

Prieš įteikiant vizitinę kortelę, pristatykite save, jei dar to nepadarėte, ir trumpai papasakokite, ką darote. Tai padeda sukurti kontekstą kortelės įteikimui.

Dėmesys detalėms

Įteikdami vizitinę kortelę, užtikrinkite, kad ji būtų švari ir tvarkinga. Tai parodo jūsų profesionalumą ir dėmesį kokybei. Taip pat įteikite kortelę tekstas į viršų, kad pašnekovui būtų lengviau ją perskaityti.

Kultūrinės ypatybės

Kai keliaujate į užsienį ar susitinkate su atstovais iš kitų kultūrų, atsižvelkite į jų etiketą. Pavyzdžiui, Japonijoje vizitinės kortelės įteikiamos ir priimamos abiem rankomis, o po to atidžiai peržiūrimos.

Atsakomasis veiksmas

Gavę vizitinę kortelę, atidžiai ją peržiūrėkite ir padėkokite už ją. Tai rodo pagarbą ir susidomėjimą pašnekovo pasiūlymais.

Klaidos, kurių reikėtų vengti

Per ankstyvas įteikimas

Viena iš dažniausių klaidų – per ankstyvas vizitinės kortelės įteikimas, pavyzdžiui, dar prieš pradedant pokalbį ar net prieš pristatant save. Tai gali sukelti įspūdį, kad jūsų pagrindinis tikslas yra tik savo kontaktų sklaida, o ne tikras susidomėjimas pašnekovu.

Masinis įteikimas

Kitas dažnas nesusipratimas – masinis vizitinių kortelių dalijimas visiems iš eilės, nepriklausomai nuo situacijos konteksto ar asmeninio ryšio su žmogumi. Tai gali sumažinti jūsų profesionalumo įvaizdį ir paversti jūsų kortelę tik dar viena iš daugybės, kurias žmonės gauna ir greitai pamiršta.

Nepakankamas dėmesys gavėjui

Įteikdami vizitinę kortelę, svarbu ne tik tinkamai ją pristatyti, bet ir atsižvelgti į gavėjo reakciją. Jeigu asmuo atrodo nesusidomėjęs ar net nepatogiai, galbūt vertėtų atidėti kortelės įteikimą kitam kartui.

Neatitikimas situacijai

Reikėtų įvertinti, ar situacija yra tinkama vizitinės kortelės įteikimui. Pavyzdžiui, per labai neformalų renginį ar asmeninį susitikimą gali būti netinkama pradėti dalinti savo verslo kontaktus, nebent tai būtų aiškiai prašoma arba natūraliai iškiltų pokalbio metu.

Netinkamas atsakas

Gavus vizitinę kortelę, svarbu parodyti pagarbą ir susidomėjimą. Jeigu tiesiog įdėsite gautą kortelę į kišenę neskirdami jai dėmesio, tai gali būti suvokta kaip nejautrumas ar abejingumas. Atsakykite tuo pačiu – įteikdami savo vizitinę kortelę, jeigu tai tinka, ir atidžiai peržiūrėdami pašnekovo kortelę.

Vizitinės kortelės įteikimas yra svarbi verslo etiketo dalis, galinti užmegzti ir palaikyti verslo ryšius. Svarbiausia yra laikytis pagrindinių taisyklių: teikti jas tinkamu metu, deramai pristatyti save ir savo pasiūlymą, bei atsižvelgti į kultūrines normas ir etiketo reikalavimus. Vengiant bendrų klaidų ir tinkamai įteikiant vizitines korteles, galima palikti teigiamą įspūdį ir sustiprinti savo verslo pozicijas.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *