Matote pirmuosius vaiko dantukus? Apsilankykite pas odontologą

pirmieji vaiko dantukai

Vaiko dantukas yra kur kas vertingesnis nei tik keli pinigėliai po pagalve, ką dažniausiai matome per amerikietiškus filmus vaikams. Ankstyvas pirmųjų vaiko gyvenimo metų rūpinimasis burnos higiena ir tinkama dantukų priežiūra gali duoti didelės reikšmės jo burnos sveikatai visam gyvenimui.

Dažniausiai, tėvai uždelsia ir laukia, kol vaikams pradės kaltis pagrindiniai dantukai, ir tik tada skuba į odontologijos kliniką. Tyrimai rodo, kad tradiciškai tėvai laukia iki vaikams sueis 3 metukai, kad galėtų parodyti odontologui. Tačiau apsilankymas pas dantukų gydytoją suėjus pirmiems metukams (ar netgi pusei metų, kai tik išsikala pirmasis dantukas) yra vienas svarbiausių.

Ankstyvosios dantukų ligos

Tokie ankstyvi apsilankymai odontologijos klinikoje, leidžia vaikų odontologui pamatyti potencialias problemas tokias, kaip ankstyvas vaikystės kariesas (kitaip žinomas, kaip kūdikio „buteliuko dantų ėduonis“). Taip pat tai padeda išmokyti tėvus taisyklingos vaiko burnos higienos, bei leidžia vaikui apsiprasti su odontologo kėde ir įgauti teigiamos patirties. Šie vizitai daro stebuklus mažinant baimes ir skatinant vaiko būsimą požiūrį apie apsilankymus pas dantų gydytoją.

Ugdymas ir mokymas yra pirmųjų metukų esmė. Vaikų odontologas prieš apžiūrint mažylį, pirmiausia pakalbės su tėvais apie augimą, vystymąsi, nykščio čiulpimą, maitinimą iš buteliuko ir/ar krūtinės, burnos higieną ir mitybos įpročius, fluorido naudojimą ir pasakys, kodėl kūdikio dantukai yra tokie svarbūs.

Per pirmąjį apsilankymą, vaikų odontologas gali pasisodinti tėvus šalia savęs su vaikeliu glėbyje, ir paprašyti parodyti, kaip jie valo mažylio dantukus. Tada, jeigu tėvai ir mažylis gerai jaučiasi, odontologas gali paimti vaikelį ant savo kelių, kad galėtų geriau apžiūrėti jo dantis bei dantenas. Šis gan malonus ir neskausmingas vizitas turėtų trukti ne ilgiau, kaip 15 minučių.

Sėdėjimas šalia tėvų su kūdikiu ant rankų, žaidimas su juo, ir kalbėjimas su tėvais, suteikia puikią galimybę gerai apžiūrėti mažylio burnytę bei dantukus. Tai taip pat puiki patirtis ir tėvams, kadangi jie gali išmokti naujų dalykų, pavyzdžiui, kaip patikrinti, ir kaip žinoti, ar vaikelio dantys yra sveiki.

Ką tėveliai turėtų padaryti, saugant mažylio dantis?

Labai svarbu, kad pirmieji vaiko dantukai būtų gerai prižiūrėti. Štai, ką galite padaryti Jūs:

  • Per pirmuosius metus nuo pirmojo vaiko dantuko išdygimo, ir būtinai iki pirmųjų metų, nuveskite savo mažylį į odontologijos kliniką.
  • Vadovaukitės savo odontologo patarimais apie mitybą, higienos laikymąsi, fluoridą ir reguliarų dantukų patikrinimą.
  • Apie trečiuosius vaiko metukus pradėkite mokinti jį valytis dantis, bei kartu su juo valykitės, kad išmokintumėte teisingų būdų ir iš anksto pamatytumėte problemas.

Ką daryti draudžiama?

  • Nemanykite, kad vaiko dantys nėra svarbūs, nes „jie vis tiek kažkada iškris“.
  • Neleiskite vaikui pastoviai siurbčioti iš buteliuko, kuris yra pripildytas bet kuo kitu, nei vandeniu.
  • Nesuteikite vaikui blogo pirmojo įspūdžio apie apsilankymą odontologijos klinikoje. Turite parodyti vaikui, kad tokie apsilankymai yra iš tiesų malonūs ir neskausmingi.

Vaiko pirmieji dantukai yra tokie pat svarbūs, kaip ir mūsų. Jei pradėsime rūpintis savo mažylio dantukais nuo mažens, tuomet jam bus daug lengviau ateityje. Labai didelę reikšmę turi pirmasis įspūdis, tad leiskite savo vaikui suprasti, kad rūpinimasis savo burnos sveikata yra labai svarbu ir nėra nemalonus dalykas.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *