Slidinėjimo kelionės – veikla, į kurią žiemos laikotarpiu su malonumu pasineria įvairaus amžiaus, lyties bei charakterio žmonės. Vasarą, kai kiti kolegos nerūpestingai braidžiojo po vandens telkinius bei deginosi pakrantėje, pastarieji dirbo ir kantriai laukė, kol jų akys ir vėl galės išvyksti apsnigtas viršukalnes, o plaučiai pajus neįtiktinai tyro oro gurkšnį. Pramogavimas Lietuvos teritorijoje įrengtose slidinėjimo trasose – taip pat malonumas, itin tinkamas šios srities naujokams pasisemti praktinių įgūdžių, tačiau tai neprilygsta išvykoms į įspūdingais kalnais garsėjančią Čekiją, Prancūziją, Gruziją ar kitus slidinėjimo kurortus.
Slidinėjimo kelionės – sritis, į kurią orientuojasi daugelis kelionių agentūrų, besistengdamos pasiūlyti kuo patrauklesnį variantą klientams (vienos vilioja patraukliomis nuolaidomis, kitos – galimybe iškart aplankyti keletą kurortų ir panašiai). Kas yra pagrindiniai pastarųjų klientai? Pasiūlymais aktyviai naudojasi ir šeimos su vaikais, ir draugų kompanija, ir bendradarbiai – visi, kurios ši veikla jau užkabino ir tie, kurie dar tik pajuto norą išmėginti kažką naujo.
Kelionių agentūros apsiima atlikti visą „juodą“ darbą, tad klientui belieka atsakomybė už du esminius klausimus:
- Rasti laiko išvykai.
Reikėtų planuoti tam skirti maždaug savaitę: ilgiau trunkantis slidinėjimas nuvargintų fiziškai, o trumpesnis – nesuteiktų galimybės pajusti viso šio užsiėmimo žavesį ar išmokti pagrindinių technikos detalių (kai kalbama apie visiškai „žalius“).
- Turėti reikiamą pinigų sumą.
Šiandien nuostabos nekelia faktas, kai žmonės, norintys išvykti pailsėti, bet neturintys pakankamai pinigų, tuo tikslu pasiima paskolą. Ir šioje vietoje nereikėtų griebtis teisėjo vaidmens – kiekvienas turime individualius prioritetus ir esame atsakingi už savo asmeninį biudžetą. Beje, būtina pasidomėkite, kas įeina į jūsų išsirinkto kelionės paketo kainą, o už ką teks mokėti papildomai (dažniausiai tai būna mokesčiai už keltuvą, sveikatos draudimas ir panašiai).
Slidinėjimo kelionės gali būti planuojamos ir be trečiųjų šalių, tai yra minėtų kelionių organizatorių, įsikišimo. Pagrindinis motyvas, skatinantis pasirinkti šį variantą – noras sutaupyti. Deja, tokia galimybė nėra garantuota šimtu procentų – tam reikia gerų organizacinių įgūdžių bei…sėkmės. Taip, sėkmės. Įsivaizduokite, kaip „išsipūstų“ kelionės biudžetas, jei sugestų jūsų transporto priemonė, prieš tai techniškai neparuošta atitinkamoms kelionėms ypatybėms (dažniausiai kalnuotos vietovės pasižymi ne itin „draugiškomis“ eismo sąlygomis) ar internete rastas nuomotojas, su kuriuo buvote suderėję dėl itin palankių nuomos sąlygų, netikėtai „nusiplautų“? Dar nepamirškite pinigine išraiška paversti ir savo laiko, kurio kelionių planavimui tenka skirti ne taip ir mažai. Kelionių agentūrų paslaugos suteikia daugiau tikrumo ir sutaupo daug laiko. Būtent dėl šių priežasčių savarankiškai keliauti dažniau ryžtasi jauni, daugiau laisvo laiko turintys asmenys, kuriems malonumo suteikia ne vien pati išvyka, bet ir pats keliavimo procesas. Likusieji mieliau įsijaučia į „pasyvių“ keliautojų vaidmenį, norinčių mėgautis tik atostogų malonumais ir negalvoti apie technines detales.