Geodeziniai matavimai ir jų svarba

geodeziniai matavimai

Siekiate parduoti, padalinti ar sujungti du atskirus sklypus į vieną, tačiau nežinote nuo ko pradėti ir kaip visa tai tinkamai atlikti? Pirmiausia jums reikės nustatyti savo gyvenamosios vietos ribas, jos plotą bei įvairius kitus matavimus tarp statinių. Tai geodeziniai matavimai, kurie padeda savininkui nustatyti savo nuosavos žemės ribas bei taip užtikrinti, kad ši žemės dalis priklauso jam ir kad ji gali sėkmingai būti naudojama įvairiose prijungimo ar padalinimo operacijose.

Bet kokia operacija su savo gyvenamąja aplinka reikalauja tinkamų bei tvarkingų dokumentų. Sklypo planas bei jo nuosavybės dokumentai yra privalomi, tačiau pačiame žemės sklypo plane privalo būti sužymėti tikslūs ir kruopščiai išmatuoti duomenys. Būtent todėl šį darbą geriausia patikėti tik savo srities profesionalams, kurie matavimus gali atlikti itin tiksliai, kokybiškai ir greitai. Jų naudojama technika skaičiuoja tiksliai ir nenuvilia, tad tai yra specialistai, kurių paslaugomis verta pasikliauti. Duomenys bus naudojami sklypų padalinime, pardavime ar sujungime, tad būtina pasirūpinti, kad visi matmenys bei sklypo duomenys būtų geriausiai atspindėti pačiame sklypo plane.

Nuosavą žemės sklypą nebūtinai gali tekti parduoti ar padalinti, dažnais atvejais siekiama tiesiog pakeisti šio žemės ploto naudojimo paskirtį. Šiuo tikslu taip pat yra reikalingi geodeziniai matavimai, kurių pagalba tam tikras sklypo plotas yra pakeičiamas, pavyzdžiui, į dirbamuosius laukus ar į būsimo statinio pagrindus. Visais šiais atvejais privalu turėti tik tikslius duomenis. Geodeziniams matavimams reikia turėti ir atitinkamus dokumentus. Ne vienas įmonės darbuotojas gali paprašyti pateikti sklypo registracijos dokumentus, sklypo planą, registro pažymėjimą bei žemės savininko paso kopiją.  Visų šių dokumentų dėka bus galima sėkmingai pradėti matavimus.

Tinkamą specialistą surasti nėra sunku – svarbu paiešką pradėti iš anksto, nes šių specialistų paklausa yra didelė, o jų atliekamas darbas užtrunka. Žinoma, pačio darbo kaina priklauso ne vien nuo specialisto kompetencijos, bet ir nuo sklypo dydžio, jame esančių statinių skaičiaus. Kuo daugiau statinių jame bus, tuo brangesni ir bus geodeziniai matavimai. Šiltuoju metų laiku tokių darbuotojų kainos gali būti santykinai didesnės, tad, jei norite sutaupyti, geodezinius matavimus rekomenduojama pradėti ankščiau.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *