Pigios kelionės Romoje: kaip taupyti keliaujant Romoje

roma-italija

Roma – amžinas miestas, turintis turtingą istoriją ir nuostabiai vaizdingas vietas. Šis miestas yra puiki kelionės kryptis vasaros atostogoms. Kaip sakoma, visi keliai veda į Romą, būtent dėl to, kad šis miestas yra plačiai žinomas turizmo traukos objektas. Vienintelė problema, kad tai yra ir gan brangus miestas.

Keliautojai su nedidelėmis pajamomis stengiasi aplenkti šį miestą. Tačiau pigios keliones gali būti netgi Romoje. Jeigu jau radote pigius lėktuvo bilietus, kitas klausimas, kuris ateina į galvą taupiems keliautojams: kur apsistoti, kur valgyti, ir ką veikti, kad neišleistumėte visų savo pajamų.

Pateiksiu keletą patarimų, kurie padės Jums pigios kelionės Romoje metu, sutaupyti šiek tiek pinigėlių ir patirti daugiau šiame nuostabiame meilės mieste.

Kur apsistoti?

Romoje yra daugybė puikių viešbučių, tačiau dažniausiai jie visi yra labai brangūs ir gali „suvalgyti“ visas Jūsų pajamas. Taip pat šiame mieste yra daugybė prašmatnių apgyvendinimo vietų, pavyzdžiui tokių, kaip vienuolynai, kurie sukuria kūrybišką atmosferą, keliaujant šalia Vatikano miesto. Tačiau dauguma jų yra paprasti viešbutukai, nuomojami agentūra, o ne autentiški vienuolynai. Bet kuriuo atveju, šie viešbučiai dažnai suteikia unikalią alternatyvą vietoj tradicinių viešbučių ir kainuoja truputį mažiau.

Norint neišleisti daug pinigų pigios kelionės metu, reikės nebrangios nakvynės. Geriausias variantas paprastai yra B&B nakvynė (angl. Bed and breakfast), svečių namai, ir bendrabučio tipo nakvynės namai (hosteliai).

Panaršykite internete ir paieškokite tinkamo varianto. Kai rasite patinkančią ir tinkančią vietą, geriausia susisiekti su savininku asmeniškai. Dažnai jie gali duoti geresnį pasiūlymą nei siūlo internetinės kelionių svetainės. O taip pat jie galės pasidalinti vertinga informacija, kaip naudotis transportu, norint patekti iki jų.

Kaip keliauti mieste?

Kai rasite, kur nakvoti, bei įsikursite, kitas klausimas: kokį transportą galėčiau pasirinkti Romoje? Geriausias būdas pažinti Romą, tai daug vaikščioti pėsčiomis. Tačiau gali atsirasti poreikis nuvykti iki tam tikros vietos greičiau, nei Jūsų kojos gali Jus nunešti.

Oro uostai paprastai yra už miesto ribų, tad Jums prireiks kažkaip nusigauti iš jo į miestą ir atgal. Romoje yra keli transporto pasirinkimai: autobusas, metro (yra tik dvi linijos, raudona ir mėlyna, todėl labai lengva išmokti maršrutus), taksi, ir motorolerių nuoma.

Taksi yra pats brangiausias pasirinkimas, todėl šio būdo nerekomenduoju taupiems keliautojams. Daugeliui turistų geriausias pasirinkimas yra autobusai ir metro.

Jeigu Romoje planuojate paviešėti ilgiau nei vieną ar dvi dienas, pagalvokite apie trijų dienų ar visos savaitės metro bilietėlius. Tai gali Jums sutaupyti gerokai pinigų, kadangi vienas pravažiavimas su metro kainuoja vieną eurą (gal tai ir neatrodo labai daug, bet gali susidaryti nemaža sumelė).

Jeigu norite patirti daugiau nuotykių, pagalvokite apie motorolerio nuomą. Tai puikus būdas pamatyti miestą patyrusiems (tik!) vairuotojams. Tik būkite tikras, kad tai nebus pavojinga nei Jums nei kitiems.

Kur valgyti?

Paskutinis didžiausias rūpestis pigios kelionės Romoje metu, tai kur nebrangiai pavalgyti, kad dar liktų pinigų aplankyti miestą. Geriausias būdas sutaupyti pinigų maisto sąskaita, tai pasirinkti apgyvendinimo vietą su mini šaldytuvuku joje. Mieste yra daugybė neblogų prekybos centrų, kur Jūs galite rasti didelį pasirinkimą įvairaus maisto, kas padės Jums stulbinančiai sutaupyti.

Kai esate mieste, nebloga brangaus maisto alternatyva yra gatvėje pardavinėjamas greitas maistas ant ratų, kur galite papietauti (dažniausiai ne taip maistingai, kaip norėtųsi) mažiau nei už 5 eurus.

Kitas pasirinkimas pietums – gelato (ne pats geriausias specialių maitinimosi poreikių žmonėms, arba tiems, kurie nori numesti šiek tiek svorio), kuris, kai kuriais atvejais, kainuos ne daugiau kaip 3 eurus. Kitu atveju, visas iš gelato gautas kalorijas sudeginsite vaikščiodami po miestą.

Kiekvienas keliautojas turėtų paragauti puikaus itališko maisto, kol lankysis Romoje. Taupesnis pasirinkimas būtų užsisakyti mažesnes porcijas. Dauguma restoranų gali pasiūlyti mažesnes maisto procijas už mažesnę kainą.

Toks būdas yra gan puikus, kadangi, daugeliu atvejų, jeigu maisto bus perdaug ir viso nesuvalgysite, Jūs negalėsite jo tiesiog išsinešti. Nemažai turistinių grupių taip pat įtraukia pietus į savo pažintinį turą. Tai taip pat neblogas būdas turistams paragauti puikaus itališko maisto bei pamatyti Romą.

Pigios kelionės gali būti ne tik Lietuvoje, ar kaimyninėse valstybėse. Pigiai paatostogauti galite ir kitose, brangesnėse šalyse (o, kaip žinia, kartais tai gali būti pigiau nei atostogaujant Lietuvos pajūryje). Tereikia iš anksto turėti gerą kelionės planą ir norą taupyti, bei sugebėjimą atsisakyti brangioms pagundoms.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *