Romos spąstai: ko saugotis ir vengti Romoje?

naktis romoje

Roma tai miestas, kuriame klesti užsieniečių intrigos ir skundai. Šis miestas yra Italijos puikiausias kultūros centras, kuris, be abejo, palieka skirtingus įspūdžius.

Kuriam laikui nustumkime į šalį romantizmą. Kad jaustumėtės saugiau, labai svarbu žinoti visus galimus turistų spąstus, kurie dažnai pasitaiko dideliuose miestuose, o kurie yra būdingi tik Romai.

Blogo metų laiko pasirinkimas

Kai planuojate kelionę, protinga būtų strategiškai pasirinkti kelionės laiką. Birželis ir liepa yra pats piko metas, dėl to ir tinkamiausias. Tačiau, tai laikas, kada yra daugiausiai turistų, o eilės gali būti didžiausios. Rytinis turas į Vatikano miestą gali virsti visos dienos išvyka, kur dauguma Jūsų brangaus laiko bus iššvaistyta lėtose, prakaituotose eilėse.

Sprendžiant apie tinkamą laiko periodą, ypač liepą, turėkite galvoje, kad oras gali būti labai karštas ir drėgnas, o žmonių minios pačios didžiausios. Tai greičiausiai Jūsų kelionei suteiks ne pačią geriausią patirtį ir patogumus.

Pinigų saugumo pavojus

Kaip ir kiekviename dideliame mieste saugumo ir apsaugos lygis yra iš tikrųjų didelis. Viena iš didžiausių problemų, kuri egzistuoja visur, tai kišenvagystės. Dažniausiai kišenvagiai klesti tarp didelės žmonių minios, kaip metro ir populiariose turistų lankomose vietose.

Dėl to yra būtina visada stebėti savo daiktus. Kai kurie žmonės jaučiasi saugesni turėdami saugius, paslėptus pinigų diržus. Bet kuriuo atveju, protinga būtų nesinešioti didelių pinigų sumų ir kredito kortelių kartu su savimi.

Daugelis šių kišenvagių yra čigonai, kurie yra nelegalūs imigrantai, gyvenantys miesto pakraščiuose. Jie gali Jus stipriai apgauti, kadangi tai dažnai būna moterys ir įvairaus amžiaus ir lyties vaikai. Čigoniukas gali Jums pasiūlyti paimti rožę, tačiau tuomet iš karto pasirodo suaugęs ir paprašo už tai susimokėti.

Šiame mieste visų gerai žinomas 64 autobusas, kuris yra liūdnai pagarsėjęs dažnomis kišenvagystėmis ir rankinių vagystėmis, tad vengite šio autobuso bet kokia kaina.

Taip pat vėlai vakare venkite Termini stoties, kadangi joje būna daug nepageidaujamų tipų, tad ir saugumo lygis stipriai sumažėja. Dienos metu ši stotis yra pilna paprastų dirbančių žmonių, todėl tuo metu atitinkamai saugu.

Dauguma vietinių gyventojų yra labai apsukrūs derantis su savo kultūros „naujokais“. Užsieniečius nesunku atpažinti, o realybė yra ta, kad Jūsų piniginis įnašas dažnai įgyja nenorimą naudą. Būkite atsargūs savo apylinkėse bet kuriuo paros metu, ir būkite pasirengę netikėtiems susitarimams sprendžiant nemalonias situacijas.

Pinigų iškeitimas nežinomose gatvių pinigų keityklose

Kai norite stambesnius pinigus pasikeisti į smulkesnius, geriausiai tai daryti būtų apsipirkinėjant. Dauguma pinigų keitiklių, ypač stotyse ir oro uostuose, gali imti 10 procentų komisinių mokestį. Šis mokestis dažnai nėra akivaizdžiai žinomas viešai. Jeigu abejojate dėl kokio nors mokesčio, nebijokite klausti. Jeigu kas nors gatvėje Jums siūlo labai gerus keitimo kursus (o ypač tik Jums) eikite toliau. Etiški pinigų keitėjai nėra linkę ieškoti klientūros gatvėse.

Nelegalūs ir nepažymėti taksi automobiliai

Roma, kaip ir daugelis kitų didelių miestų, yra blogai nuskambėjus per dideliu mokesčiu už taksi, ypač netikėtiems turistams. Romos keliuose yra didelė dalis nelegalių taksi. Tad visuomet įsitikinkite, kad lipate į registruotą taksi automobilį, kuriame yra taksometras.

Jeigu taksi neturi taksometro, kainą suderinkite prieš kelionę. Strategiškai suderinta kaina prieš lipant į taksi bus labiau prieinamesnė.

Pernelyg didelis taksi mokestis už važiavimą iš ir į oro uostą

Taksi paslaugos iš oro uosto gali būti itin brangios, o ypač iš Fiumicino ar Ciampino oro uostų. Fiumicino oro uoste yra traukinys, vadinamas „Leonardo Express“, kuris važiuoja kas pusė valandos nuo oro uosto iki Termini stoties Romos centre. Ciampino oro uoste veikia „Terravision“ maršrutiniai autobusai, kurie taip pat nugabens iki Termini stoties. Šios paslaugos yra daug pigesnis pasirinkimas ir labai patogios.

Derantis gatvėje su…

Yra daugybė įvairių asmenų, su kuriais teks susidurti gatvėje, tokie, kaip per daug draugiški pardavėjai, neoficialūs ekskursijų vadovai, ir kostiumuoti gladiatoriai.

… įtaigiais gatvės prekiautojais

Kalbant apie gatvių prekiautojus, jie gali, visada, būti truputį grobikiški ir įtaigūs. Jeigu jie tampa įkyriais, tiesiog ignoruokite jų patarimus, labai aiškiai parodykite, kad Jums neįdomu ir nueikite.

…neoficialiais ekskursijų gidais

Aplink paminklines vietas, ypač Vatikano mieste, galite sulaukti neoficialių ekskursijų gidų pasiūlymų. Jūs neprivalote jiems nieko mokėti, net arbatpinigių, kurių jie dažnai prašo iš turistų dėl jų žinių praplėtimo ir patikrinimo. Nepaisant jų ketinimų, iš karto aiškiai klauskite ar reikės mokėti, kad išvengtumėte painiavos.

…kostiumuotais gladiatoriais

Kostiumuoti gladiatoriai prie Koliziejaus yra verti didelio dėmesio. Tačiau, prieš fotografuojantis su jais, žinokite, kad „įprastinis mokestis“ yra viso to dalis. Daugelis turistų tik po to sužino, kad už nuotrauką turi mokėti 5 eurus ar netgi daugiau. Kad išvengtumėte bet kokių išlaidų, viduramžių agresijos, nesifotografuokite su gladiatoriais, nebent esate pasirengę išleisti savo santaupas.

Restoranai, kurie nėra pagal standartus

Lyginant kainas ir kokybę, restoranų Romoje yra didelė įvairenybė. Jeigu ieškote autentiškos, aukštos kokybės itališkos virtuvės, nemanykite, kad visi restoranai turi šį standartą. Gera idėja paklausti patarimo vietinių gyventojų. Yra daugybė nuostabių restoranų, kuriems jų reputacija yra aukščiau visko.

Kainų atžvilgiu, paprastai kalbant restoranai, kurie yra istorinėse vietose su Vatikano vaizdu, bus daug brangesni, nei tie, kurie nėra tiesioginėse kaimynystėse.

Netinkamos avalynės dėvėjimas

Vaikščiojimas Romoje yra geriausias būdas pamatyti visus vaizdus ir eiti turistų takais. Roma dažnai yra nenuspėjama dėl eismo, todėl vaikščiojimas yra lengvesnis pasirinkimas. Daugelis dalykų, kuriuos pamatysite ir darysite Romoje, bus patirta pėsčiomis, tad išmintinga investuoti į gerus batus, kurie būtų patogūs.

Romoje taip pat yra daug akmenimis grįstų gatvelių ir gruoblėtų teritorijų, ypač aplink romėnų palikimus, todėl nepatartina dėvėti aukštakulnius ir brangius batus.

Vandens pirkimas iš gatvės parduotuvėlių ant ratų ar restoranuose

Gera mintis visada turėti buteliuką vandens kartu su savimi, kad išvengtumėte galimos dehidratacijos. Vanduo užkandžių vežimėliuose ar restoranuose gali būti labai brangus. Nusipirkite vandens prekybos centruose. Jeigu turite tuščią buteliuką, Romoje yra daugybė vietų, kuriose galite juos pripildyti.

Paprastai kalbant, viešos vandens vietos Romoje yra labai saugios. Jeigu nesate tuo įsitikinęs, ieškokite užrašo „Non Potabile“, kas reiškia negeriamas vanduo.

Ir vienas dalykas, ko negalėsite išvengti… meilė Romai

Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną, tad ir jos ištyrimas bei aplankymas nėra tik mažas žygis. Tad, jeigu įsimylėjote šį miestą, būkite tikras, kad įmetėte monetą į Trevi fontaną, kas užtikrins, kad Jūs dar sugrįšite čia.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *