Esminiai kelionės patarimai moterims

moterys-keliautojos

Labiau nei kada nors, moterys keliautojos rizikuoja tyrinėdamos visus pasaulio kampelius. Kiekvienais metais vis daugiau moterų vyksta į keliones vienos. Kai kalbama apie keliones po vieną, yra labai svarbios informacijos, kurią moterys turėtų žinoti, kad išliktų saugios ir galėtų mėgautis savo atostogomis. Nesvarbu, ar keliaujate per kelionių agentūrą, ar tiesiog planuojate paklajoti be tikslo, laikykitės šių patarimų.

Tvarkingai susipakuokite lagaminą

Palikite brangius ir vertingus daiktus namuose. Vagys greitai pastebi lengvus taikinius, o dažniausi šie taikiniai yra dėvintys kažką blizgančio. Galite būti sužeista, jeigu vagis nuspręs nuplėšti blizgantį pakabutį ar apyrankę nuo Jūsų kūno. Atsiminkite paprastą taisyklę: jeigu tas daiktas Jums yra labai brangus – neimkite jo į keliones.

Stebėkite savo kūno kalbą

Teisinga kūno kalba gali reikšti, ar Jūsų vakaras, praleistas ne viešbutyje, bus gerai praleistas, ar galite tapti vagių ar užpuolimo auka. Savigynos pamokos moko moteris visuomet vaikščioti su iškelta galva, mosuojant rankomis, ir su pasitikinčia savimi poza. Netgi tada jei nežinote kur einate, įvaizdis yra viskas. Vagys ieško niekuo nekaltų turistų, o akivaizdžiausiai jais atrodo pasimetę žmonės, kurie yra sumišę ir drovūs.

Ištyrinėkite kelionės vietą

Bene daugiausiai geros kelionių patirties gaunama iš vietinių blusų turgaus, sausakimšų futbolo stadionų, ar triukšmingų gatvės vakarėlių ir renginių. Deja, Jūsų įsimintina pasilinksminimo naktis ir likusi kelionės dalis gali būti sugadinta, jeigu kas nors pavogtų Jūsų piniginę viduryje šėlstančios minios.

Būkite nuovoki ir gerai pagalvokite prieš prisijungiant prie šventinių renginių pilnoje žmonių vietoje. Artimas kontaktas su nepažįstamaisiais yra neišvengiamas, taigi ir galimybė, kad vagis prisėlins prie Jūsų ir nejaučiant ištrauks vertingus daiktus, taip pat yra labai didelė.

Viskas labai gerai, jeigu norite prisijungti prie vykstančių renginių ir susipažinti su naujais žmonėmis, tačiau laikykite savo daiktus arčiau savęs ir būkite pastabesnė bei atsargesnė.

Įsimaišykite į minią ir derinkitės prie vietinių

Nors surišama už kaklo palaidinė ir trumpi šortai yra toleruojami kai kuriose vietose, tačiau Jūsų vasaros garderobas gali atkreipti nepageidaujamą dėmesį užsienyje. Pavyzdžiui, religinių apeigų vietose reikalaujama pridengti kojas, galvą, ar pečius. O moterims Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytų šalyse yra įprasta pridengti savo plaukus, kol jos yra viešumoje.

Pasiskaitykite apie įprastą aprangą tame regione, į kurį keliaujate, prieš kraunantis daiktus į lagaminą. Netgi tada, jei Jūs nesiruošiate apsirengti jų tradiciniais apdarais savo kelionės metu, verta žinoti kultūros pagrindus.

Jeigu nenorite būti greitai atpažinta, kaip turistė, rinkitės konservatyvesnius drabužius, apsvarstant Jūsų kelionės vietos papročius. Pažiūrėkite, kaip rengiasi vietinės moterys ir rinkitės apdarus pagal jų stilių.

Viešasis transportas tik moterims

Tokijuje, greito tempo, adrenalino kupinoje Japonijos sostinėje, yra liūdnai pagarsėjusių atvejų, kuomet žmonės yra viešai grabinėjami perpildytuose metro traukiniuose. Norint apsaugoti nuo to moteris, japonai sukūrė „Women Only“ („Tik moterys“) metro, kad, nors vis tiek perpildytuose metro, tačiau užtikrintų moterims metro pervežimą be grabinėjimų ir kitų seksualinių užpuolimų.

Šios grėsmės neturėtų Jūsų atbaidyti nuo viešojo transporto naudojimo Tokijuje. Jeigu patekote į tokią situaciją, atkreipkite į save kitų keleivių dėmesį ir sugėdinkite užpuoliką rėkiant „chikan“. Tokiu būdu galėsite lengvai pabėgti iš nemalonios situacijos.

Po Tokijo, didžiosios viešojo transporto sistemos Egipte, Pietų Korėjoje, Indijoje, Taivane ir Meksikoje taip pat pradėjo naudoti šią „Tik moterys“ nuolatinio pervežimo sistemą.

Pasiruoškite blogiausio atvejo veiksmų planui

Keliaujant vienai, saugiausia pasiimti tik tiek pinigų, kiek Jums reikės. Pinigai, laikomi kojinėje ar piniginėje, kurią galite nešiotis prie savęs kaip diržą, išgelbės Jus tokiu atveju, jeigu Jūsų piniginė pradingtų, o Jums prireiktų pasigauti taksi, kad nusigautumėte iki savo apsistojimo vietos.

Taip pat labai svarbu laikyti visus nelaimės atvejų telefonų numerius ir kontaktus saugiausioje vietoje. Jokiu būdu nelaikykite jų savo piniginėje ar lagamine. Tuo atveju, jeigu prarastumėte piniginę ar lagaminą, Jums taip reikalingi kontaktai niekur nepradingtų.

Jeigu mėgstate keliauti viena, keliaukite. Tačiau tokiu atveju būkite itin atsargi. Juk turistai (o ypač turistės moterys) yra mėgstamiausias vagių grobis. Saugokite save ir savo daiktus, kad kelionės teiktų vien tik malonumą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *