Kreta: ką galima pamatyti ir nuveikti per atostogas?

Kretos_sala

Atostogos turi vieną bjaurią savybę – lauki visus metus, o jos pralekia kaip kelios dienos. O juk norisi tiek daug visko spėti: ir pasimaudyti, ir pasideginti, ką nors įdomaus pamatyti ir nuveikti, išbandyti ką nors egzotiško… Kad ir šių metų atostogos nepralėktų nepastebėtos, geriau nesistenkite aprėpti daugiau nei galite. Geriau rimtai pasvarstykite, ką tikrai norite pamatyti ar padaryti, o ką galima atidėti kitoms atostogoms ar kuriam nors ilgesniam savaitgaliui.

Todėl prieš keliaudami į kokį nors kurortą, gerai pasidomėkite, ką dar tame regione galima nuveikti išskyrus drybsojimą prie vandens.

Kretos sala – viena dažniausiai turistų lankomų Viduržemio jūros salų. Turistai taip pat mielai ir dažnai renkasi Kiprą, Sardiniją, Siciliją ir kitas salas.

Pirmiausia, Kreta pakeri netradicine gamta ir didžia istorija. Šioje nuostabioje saloje gyvavo senovės civilizacija. Skirtingose istorijos epochose Kretą valdė viena ar kita stipri valstybė. Skirtingi valdovai Kretoje sukūrė ir paliko daug architektūros šedevrų, kurie yra tarsi išmėtyti po visą salą.

O už senovinių rūmų ir viduramžių vienuolynų slepiasi nuostabūs gamtos stebuklai ir neapsakomo grožio bei nuolat saulės lepinamos salos pakrantės.

Nors Kreta pagal plotą nėra labai didelė sala, tačiau kiekvienam svečiui gali pasiūlyti įvairų ir skirtingą poilsį. Greta pliažo malonumų poilsį Kretoje galima suskirstyti į tokias 3 grupes:

  • Pažintinis poilsis, istorinių architektūros stebuklų apžiūra, muziejų lankymas;
  • Pažintis su nuostabia salos sala;
  • Atpalaiduojantis poilsis keliaujant jūra ir vietinių vynų degustacija.

Pažintinis poilsis Kretoje

Tai puiki dovana istorijos ir architektūros paminklų gerbėjams mylėtojams. Čia tikrai yra į ką pažiūrėti. Vien ko yra verti griuvėsiai Knoso ir Faisto rūmų, pastatytų paslaptingos mino civilizacijos laikais. Pagal vieną iš versijų, tai ir buvo ta pati paslaptingoji ir išsivysčiusi Atlantida, apie kurią rašė Platonas.

Ne ką mažiau įdomu apsilankyti ir Dzeuso oloje, kurioje pagal mitologinę legendą gimė dievų valdovas Dzeusas. Iš svarbiausių salos architektūros paminklų galima išskirti didingas viduramžių tvirtoves, saugojusias pajūrio gyventojus nuo piratų. Iki šių dienų puikiausiai išsilaikė Spinalonga salos pilis, Kuleso tvirtovė Heraklione ir Fortezza pilis Retimne.

Lankantis Kretoje būtina aplankyti Archeologinį muziejų, įsikūrusį pačiame Herakliono centre. Muziejaus centre – 20 salių, kuriose eksponuojami unikalūs eksponatai iš visos salos teritorijos. Didžiulį įspūdį paliks nuostabi mino civilizacijos meno kolekcija, buities įrankiai, ginklai ir papuošalai iš skirtingų istorijos periodų. Muziejaus pasididžiavimas – Faisto diskas (su hieroglifų įrašais), kuris yra unikalus įrodymas, kad mino civilizacija egzistavo.

Kitas ne ką mažiau įdomus Kretos muziejus yra Jūrų muziejus Chanijoje. Muziejaus ekspozicijos pasakoja apie visą jūrinę salos istoriją. Čia galima pamatyti nuskendusių laivų likučius, laivų laiškus ir dokumentus, skirtingų laikmečių navigacijos įrankius. Taip pat detalius modelius laivų, kurie buvo statomi žalvario amžiuje, Romos imperijos laikais.

Atskiras ekskursinės programos punktas turėtų būti viduramžių vienuolynų, įsikūrusių pačiose gražiausiose salos vietose, apžiūra. Pabuvojus šiuose vienuolynuose galima pajausti tikrąją vietinių gyventojų dvasią. Daugumą salos vienuolynų gaubia paslaptingiausios legendos ir istorijos, liudijančios apie stebuklingus išgijimus ar kovas už laisvę. Vienas garsiausių yra Šventasis Preveli vienuolynas. Čia tiesiog alsuoja asketiško gyvenimo dvasia, o vienuolyną supanti aplinka pakeri nuostabiu grožiu.

O jei nepatinka žymiausios ir dažniausiai turistų lankomos vietos, patys susidarykite Kretos salos apžiūros maršrutą. Taip atrasite savąją Kretą, kokios dar niekas nėra matęs!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *