10 pagrindinių kelionės klaidų

Sunku išlaikyti šį sąrašą tik iš 10-ties punktų, nes yra daug dalykų, kuriuos pamirštame prieš ruošiantis į kelionę. Tačiau pateikiame pačias pagrindines, ir, dažniausiai, pritaikomas visiems keliautojams.

Kai esate toli nuo namų, dažnai apima jausmas, kad kažką pamiršote pasiimti ir padaryti. Todėl geriausias būdas atsiminti, ką reikia padaryti, pasidaryti sąrašėlį. Tuomet Jūsų nevargins kelionės neramumai. Tačiau klaidos yra būtinos. Jos reikalingos tam, kad išmoktume ir įgytume patirties kitam kartui.

Šios klaidos yra labai paprastos ir aiškios. Nors gan sunku su jomis susitaikyti, tačiau žinant jas, bus daug lengviau jų išvengti kelionės metu.

1. Atsiminkite, kad turėsite išjungti visus prietaisus visai valandai ar netgi ilgiau.

Elektroninės skaityklės yra tikras laimikis dažniems keliautojams, kurias galite prisikrauti daugybe skaitinių nuo finansų žurnalų iki įvairių žurnalų apie garsenybių gyvenimus, laikraščių, knygų. Jeigu esate priklausomas nuo skaitymo, šios skaityklės neapkraus Jūsų popieriniais žurnalų variantais.

Kai įlipate į lėktuvą, visą valandą (skaičiuojant pakilimą ir nusileidimą) visi elektroniniai prietaisai yra tik brangus plastiko gabalas, o vienintelė pramoga lėktuve yra oro linijų žurnalas, kurį galbūt jau skaitėte praeitame skrydyje. Pasirūpinkite popierine skaitymo medžiaga, mėgstamu žurnalu. Tai padės Jums prasmingai praleisti tą valandą, kuomet negalite naudoti savo elektroninių prietaisų.

2. Patikrinkite oro prognozes

Koks oras yra Jūsų šalyje, nereiškia, kad toks pat bus ir kelionės vietoje. Šaltas, audringas sausis Vilniuje? Maljorkoje neturėtų būti labai šalta, ar ne? Nepasikliaukite savo jausmu, sprendžiant apie oro sąlygas kitoje šalyje. Patikrinkite, kokios prognozės pranešamos tomis dienomis, kurias ruošiatės praleisti kitoje šalyje, bei tinkamai supakuokite. Ar bus didelė karščio banga, ar lietaus galimybė visai savaitei, jei žinosite oro prognozes, nebūsite taip stipriai nustebinti.

3. Nepamirškite pasiimti skėtį

Niekada negalite žinoti kada gali užklupti lietus, todėl pasiimkite nedidelį skėtį. Tai ypač taikoma, jei keliaujate į vėsesnio klimato šalis, kuriose numatoma didesnė lietaus tikimybė. Patikrinkite, ar Jūsų kelionės vietoje nepranašaujamas lietus. Jeigu jaučiate, kad gali pradėti lyti, turėkite jį su savimi. Juk net šilto klimato šalyse pasitaiko dažno lietaus.

4. Nepamirškite dantų šepetėlio

Kodėl gi nenusipirkus penkių dantų šepetėlių ir neįsikišus jų į skirtingas lagamino vietas? Juk tai būtų pats geriausias būdas jo nepamiršti. O dar geriau būtų, jeigu viešbutis pats pasirūpintų dantų šepetėliais savo klientams.

5. Nepamirškite pasiimti atspausdintą kelionės maršrutą.

Tikriausiai ir Jūs, prieš išvykstant į kelionę, atspausdinate kelionės užrašus su visais patarimais bei viešbučio kontaktais, ir kita. Pasidėkite juos šalia kitų daiktų (telefono ar kompiuterio), kad nepamirštumėte. Arba iškart įsimeskite į lagaminą.

 6. Nepamirškite pakrovėjų

Neverta nerimauti dėl to – jūs ne vienintelis. Daugelis pamirštame ir paliekame namuose įjungtą pakrovėją. Taip nutinka ir kitoje kelionės pusėje, kai keliautojai kraunasi daiktus viešbutyje prieš keliaujant namo. Tai reiškia, kad daugelis viešbučių turi didelę dėžę įvairių rūšių pakrovėjų, kurie buvo pamiršti ir rasti už viešbučio kambario stalo.

7. Pasiimkite kelioninio dydžio plaukų purškiklį ar kitą būtiną priemonę

Gan sunku surasti kelioninio dydžio produktų užsienyje. Kad gerai jaustumėtės ir atrodytumėte įsigykite nedidelio kiekio produktų. Taip sutaupysite vietą savo lagamine ir turėsite daugiau laisvos suvenyrams.

8. Pasiruoškite įvairioms oro sąlygoms

Negalvokite, kad Londone bus vien tik gražūs ir saulėti orai. Už kelių minučių gali pradėti lyti, arba vakare gerokai atšalti. Nepamirškite pasiimti megztuko, netgi šilčiausiu metų laiku.

9. Pasiimkite maudymosi reikmenis

Netgi, jei nemėgstate vandens ir manote, kad Jums neprireiks maudymosi kostiumėlio, vis tiek verta jį pasiimti. O kas bus, jeigu bus…?

10. Turėkite smulkios vietinės valiutos su savimi.

Galbūt nepagalvojote, bet vos tik atvykus į kitą šalį gali prireikti smulkių pinigų sumokėti už taksi, viešąjį transportą, ar duoti arbatpinigių pasiuntinukui. Norint nusiimti pinigų iš vietinių bankomatų, gali kilti šiokių tokių problemų naudojant kitos šalies banko kortelę. Taip pat už nuėmimą vietinis bankas gali atskaičiuoti nemažą sumą pinigų iš Jūsų banko sąskaitos.

Norint be rūpesčių praleisti atostogas ir kelionės metu nepatirti jokių nemalonumą, pradėkite sudaryti reikalingų daiktų sąrašą ir planuokite savo keliones iš anksto. Taip išvengsite visų galimų netikėtumų ir galėsite mėgautis savo atostogų malonumais.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *