Registracijos į skrydį būdai: privalumai ir trūkumai

lektuvu-bilietai

Jau seniai praėjo tie laikai, kai reikėdavo atvykti į oro uostą trimis valandomis anksčiau ir stovėti didžiulę eilę prie registracijos į skrydį vietos. Šiais laikais su daugybe registracijos būdų pasirinkimų jau nebereikia laukti ilgoje eilėje.

Lėktuvų bilietai gali būti registruojami keliais lengvesniais būdais. Tačiau tai keleivių apsisprendimo reikalas. Šis gidas turėtų padėti Jums apsispręsti kuris registracijos skrydžiui būdas yra tinkamiausias būtent Jums.

Registracija internetu

Registracija internetu suteikia galimybę Jums patiems užsiregistruoti skrydžiui oro linijų internetiniame puslapyje, jeigu pirkote bilietą internetu. Dažniausiai, lėktuvų bilietai gali būti registruojami likus nuo 24 valandų iki 90 minučių iki vartų užsidarymo.

Kai registruojatės internetu, Jums reikės patvirtinti visas skrydžio detales, pasirinkti sėdėjimo vietą lėktuve (jeigu yra tokia galimybė ir dar nepasirinkote), jei siūloma, pasirinkti maistą ir patvirtinti, kad Jūs planuojate skristi.

Kai kurios oro linijos leidžia patiems keleiviams atsispausdinti kelionės lėktuvu bilietus, o kai kurios reikalauja pasiimti juos iš oro uosto aptarnavimo vietų. Jeigu turite registruojamo bagažo, reikėtų jį priduoti į bagažo surinkimo postus oro uoste. Toks bagažas turi būti atiduodamas ne vėliau kaip viena valanda iki skrydžio.

Privalumai. Šis būdas yra greičiausias ir lengviausias. Tokiu būdu lėktuvų bilietai gali būti registruojami iš Jūsų namų ar biuro, išvengiant didžiulių eilių ir sutaupant daug laiko iki skrydžio.

Trūkumai. Jeigu oro linijos tikisi, kad Jūs patys atsispausdinsite bilietus, Jums prireiks spausdintuvo. Faksas ar nuotraukų kopijos nėra priimamos. Jeigu keliaujama grupėje, kiekvienas asmuo turi padaryti atskirą registraciją. Kai kurios oro linijų bendrovės nepriima registracijos internetu iš keleivių, kuriems yra mažiau nei 16 metų, ar tiems, kurie yra virš 65 metų, bei nori skristi su nuolaida.

Registracija telefonu

Kai kurios oro linijos vis dar siūlo registraciją telefonu. Registracijos eiga labai panaši į registraciją oro uoste, išskyrus tai, kad Jūs turėsite pasakyti visą informaciją, kurią dažniausiai rodote biliete. Reikės padiktuoti vardą ir pavardę, skrydžio numerį, kelionės vietą, išvykimo datą, ir dažniausiai rezervacijos numerį.

Lėktuvų bilietai paprastai yra registruojami iki skrydžio likus nuo 48 valandų iki 90 minučių. Tačiau tai gali skirtis skirtingose oro linijų kompanijose, tad patikrinkite prieš skrydį.

Privalumai. Registracija telefonu yra paprasčiausiais būdas, kurį galite atlikti iš namų prieš išvykstant į oro uostą, ar netgi kelionės į oro uostą metu. Kitoje ragelio pusėje bus tikras žmogus, kuris galės Jums padėti ir paaiškinti, jeigu bus kas nors neaišku.

Trūkumai. Daugelis oro linijų palaipsniui nutraukia šį registracijos būdą, padarant jį mažiausiai prieinamu metodu. Registracija telefonu nėra prieinama 24 valandas per parą, todėl, jeigu turite labai ankstyvą ar labai vėlyvą skrydį, nelaukite paskutinės minutės ir paskambinkite darbo valandomis. Šiuo būdu Jums vis tiek reikės pasiimti savo įsėdimo bilietą oro uoste, tad turite būti vietoje valanda prieš skrydį – anksčiau, jeigu turite registruojamo bagažo.

Registracija oro uoste

Tradicinis registracijos būdas vis dar gyvuoja ir yra plačiai naudojamas. Keleiviai atvyksta likus tarp trijų ir vienos valandos iki skrydžio, ir stovi eilėje prie registratūros, norėdami atsiimti savo kelionės bilietus ir priduoti registruojamą bagažą. Registracijos laikas priklauso nuo Jūsų skrydžio laiko. Dažniausiai tai būna 2-3 valandos iki išvykimo.

Privalumai. Žmonių kontaktas akis į akį reiškia mažiausią painiavos galimybę. Jeigu turite specialių poreikių, pavyzdžiui Jums reikia neįgaliojo vežimėlio ar kitos pagalbos iš oro uosto personalo, Jums teks registruotis šiuo būdu. Jeigu bus kokių nors problemų su skrydžiu, oro uosto darbuotojai galės pakeisti Jūsų bilietą, ar užsakyti kitą skrydį.

Trūkumai. Šis būdas yra lėčiausias ir nuobodžiausias būdas lėktuvų bilietų registracijai. Jeigu Jums nepasiseks, eilės gali būti ilgiausios, o Jūs negalėsite atvykti tiesiog prieš lėktuvo skrydį.

Savitarnos kioskai

Savitarnos  būdelės yra prieinamos daugelyje oro linijų didžiausiuose oro uostuose. Nors šiuo būdu lėktuvų bilietai registruojami taip pat oro uoste, tačiau paprastai tai užtrunka greičiau, o eilės trumpesnės. Bagažas gali būti paliekamas specialiuose Jūsų oro linijų bagažo priėmimo postuose.

Šiam registracijos būdui paprastai reikalingi elektroniniai lėktuvų bilietai arba popieriniai bilietai su magnetine juostele. Kompiuteris nuskaito kelionės bilietą, kreditinės kortelės arba paso duomenis ir liepia pasirinkti kelionės vietą. Tuomet išmetama kelionės informacija ir prašoma patvirtinti skrydį. Tai galima padaryti likus nuo 24 valandų iki 90  minučių prieš skrydį.

Privalumai. Tai gan efektyvus būdas registracijai oro uoste. Šie kioskai atidaromi gerokai anksčiau nei registratūros vietos, o eilės yra gerokai mažesnės. Tai yra labai naudinga ankstyviems skrydžiams.

Trūkumai. Ne visos oro linijų bendrovės ir ne visi oro uostai eksplotuoja šį būdą. Kai kurios kompanijos leidžia šį būdą keleiviams be registruojamo bagažo ar keliaujant šalies viduje. Šiuo būdu paprastai nėra registruojami vaikai.

Lėktuvų bilietai skrydžiui gali būti registruojami keliais būdais. Tai yra Jūsų pasirinkimas. Turite pasirinkti pats, kas Jums yra priimtiniausia ir patogiausia. Tačiau prieš skrydį nepamirškite patikrinti oro linijų bendrovės, su kuria ketinate keliauti, taisyklių ir sužinoti, kokius registracijos būdus taiko būtent jos.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *