Vejapjovės – kaip išsirinkti tinkamą?

vejapjovės

vejapjovėsNoro turėti gražią veją nepakanka, kad pievutė būtų graži ir puoštų aplinką, reikia tinkamai ją prižiūrėti. Veją reikia pjauti, laistyti ir net tręšti, tad visa ši veikla gali atimti nemažai laiko. Be abejo, tam prireiks ir specialios įrangos. Vejapjovės – pagrindinis sodo priežiūros įrankis, tad jas reikia rinktis atidžiai ir tinkamai.

Profesionalai pataria nesirinkti pirmos prekybos vietoje pasitaikiusios įrangos. Kad vejapjovė atitiktų visus poreikius, reikia išsirinkti tinkamą ir patikimą žolės pjovimo mašiną. Svarbiausia atkreipti dėmesį į pačios vejos dydį, kadangi pagal tai reikia rinktis, kokio pjovimo pločio vejapjovė bus reikalinga. Jei kieme nėra daug vietos ir veja jame užimta nedidelę ploto dalį, nereikės daug išlaidauti, kadangi mažo galingumo ir nedidelio pločio vejapjovės pjovimo peiliai bus puikus pasirinkimas greitam ir paprastam darbui.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į pačios vejapjovės tipą. Rinktis galima tarp benzininės ir elektrinės žolės pjovimo mašinos, tačiau pats pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių bei aplinkybių. Jei žolę tenka pjauti toliau nuo namų, praktiškiau rinktis yra benzininę vejapjovę. Žolės pjovimas su ja bus paprastas ir malonus, kadangi nereikės vargti su elektros kabeliu, o ir elektros šaltinio toli nereiks ieškoti. Tuo tarpu elektrinė vejapjovė patogi mažesnių vejos plotų priežiūrai. Jos puikiai tinka gyvenamųjų namų kvartale, kadangi šios žolės pjovimo mašinos neskleidžia didelio triukšmo.

Kartais žolės pjovimo darbas gali būti varginantis ir nemalonus. Tai aktualu didelės vejos pjovimų metu, kai vejapjovę tenka stumdyti nemažą dienos dalį. Tokioje situacijoje rekomenduotina įsigyti savaeigę žolės pjovimo mašiną. Tai vejapjovė, kurios nereikia stumdyti ir kuri pati gali pjauti žolę. Tokia patirtis itin efektyviai sumažina pastangų kiekį ir darbą paverčia pramoga. Žolę pjauti šiuo metodu patogu ir lengva. Tereikia laiku ištuštinti nupjautą žolę iš surinktuvo.

Pirkdami pasirinktą vejapjovę, svarbu įsitikinti, ar esant gedimui, prekybos vietoje bus galima įsigyti atsarginių dalių ar priedų. Vejapjovės dažniausiai yra parduodamos ir su garantija, tad aktualu pasidomėti jos terminu bei pogarantiniu aptarnavimu. Kai visos smulkmenos ir detalės tampa aiškios, tuomet galima įsigyti pirkinį.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *