Papildai sportui: svarbu žinoti, ką ir kaip vartoti

papildai sportui

papildai sportui

Sveikame kūne – sveika siela. Fizinis aktyvumas svarbus visiems asmenims nepriklausomai nuo jų biologinio amžiaus. Sportas gerina fizinę savijautą, emocinę būseną, dailina išvaizdą. Jei judėjimas neapsiriboja kartą per sezoną prisimenamu krosu ir asmuo linksta save vadinti profesionaliu sportininku, neretai reikalingi tampa ir papildai sportui. Tiesa, pastarieji gali atnešti ne tik laukiamą stebuklą (raumeningą kūną, grakštesnes linijas ar pavydėtinus rezultatus), bet ir nuvilti ar iššaukti nepageidaujamą poveikį.

Papildai sportininkams, kaip ir visi kiti maisto papildai, yra skirti organizmo papildymui trūkstamomis medžiagomis. Priklausomai nuo konkretaus preparato poveikio, galima tikėtis vieno ar kito rezultato pasireiškimo: vieniems sportuojantiems svarbu suaktyvinti kalorijų degimo procesą, kitiems – skatinti raumenų masės formavimąsi, pasisemti energijos intensyviai treniruotei ar pasirūpinti organizmo atsigavimu po jos. Papildai sportui išties gali atnešti realią naudą, tereikia atkreipti dėmesį į šiuos patarimus, kuriuos parengė https://www.perfectbody.lt:

  • Universalių papildų nėra.

Vienos rūšies maisto papildai paprastai negali atlikti kelių funkcijų, tarkime – suteikti energijos bei spartinti kalorijų degimo. Atsakius sau į klausimą, kokiu tikslu sportuojama, reikia ieškoti ir atitinkamų papildų. Neverta skubėti pirkti to preparato, kuris atneša stebuklingus rezultatus jūsų sporto klubo kolegai.

  • Kritiškas reklamos vertinimas.

Papildai sportininkams dažnai aktyviai reklamuojami sporto klubuose. Gali būti, jog trenerio siūloma išbandyti produkcija iš tiesų verta dėmesio, tačiau neatverkite savo piniginės iš karto: galima paprašyti informacinio lankstinuko apie siūlomą gaminį arba, įsidėmėjus jo pavadinimą, platesnės informacijos paieškoti internete. Idealiausia būtų kreiptis į profesionalius sporto medikus, galinčius parekomenduoti tinkamiausius maisto papildus, orientuotus į konkretaus organizmo poreikius.

  • Griežtas vartojimo rekomendacijų laikymasis.

Papildai sportui privalo būti vartojami laikantis specialisto nurodymų arba atsižvelgiant į instrukcijoje nurodytas rekomendacijas. Svarbu viskas: vienkartinė dozė, vartojimo dažnumas bei trukmė. Nukrypimas nuo dozės dydžio, nereguliarus vartojimas ar kiti savavališki veiksmai neretai sąlygoja, jog preparatas arba neatneša laukto rezultato, arba sukelia šalutinį poveikį.

Jei nusprendetė savo praktikuojamą sportinę veiklą papildyti ir atitinkamų papildų vartojimu, turėkite galvoje, jog nevalia „užpildyti“ organizmo pirmu pasiūlytu preparatu. Rinkitės tik tai, kas jums reikalinga ir būkite tikri dėl įsigyjamų medikamentų sudėties.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *