Kvepalų tipų gidas

kvepalai moterims

Kvepalai internetu gali tapti tikru galvos skausmu ne tik dėl daugybės įvairiausių kvapų kompozicijų, bet ir skirtingų kvepalų koncentracijų. Po kvepalų pavadinimu, ant buteliuko, dažniausiai rasite ir koncentraciją. Kvepalų koncentracija nurodo kokio stiprumo yra kvepalai. Kvepalai su didesne koncentracija savo sudėtyje turi daugiau kvapnių aliejų ir mažiau alkoholio. Kvepalų koncentracijos yra suskirstytos į kategorijas, Parfum, Eau de Parfum, Eau de Toilette, Eau de Cologne, ir Eau Fraiche.

Parfum

Parfum, dar žinomas kaip Extrait de Parfum arba gryni kvepalai, turi aukščiausią koncentraciją. Parfum susideda iš 15% – 40% aromatinių dalių, tačiau daugelyje kvepalų būna 20% – 30%. Iš visų kvapų, Parfum išlieka ilgiausiai; nuo šešių iki aštuonių valandų. Dėl didelės kvepalų koncentracijos šie kvepalai turi didžiausią kainą. Žmonėms turintiems jautrią odą gerai tiks Parfum koncentracijos kvepalai, nes jie turi daug mažiau alkoholio ir ne taip išdžiovins odą.

Eau de Parfum

Eau de Parfum (EDP) arba parfumuotas vanduo turi šiek tiek mažesnę koncentraciją nei Parfum. Parfumuoto vandens koncentracija svyruoja tarp 15% – 20%. Vidutiniškai Eau de Parfum kvapas išsilaiko keturias, penkias valandas. Parfumuotas vanduo taip pat yra pigesnis nei Parfum, ir nors turi didesnę alkoholio koncentraciją nei Parfum, tačiau jautriai odai tinka geriau nei kitų rūšių kvepalai. Eau de Parfum yra viena iš labiausiai paplitusių kvepalų rūšių ir yra tinkama dėvėti kasdien.

Eau de Toilette

Eau de Toilette arba tualetinio vandens koncentracija yra tarp 5% – 15%. Šios koncentracijos kvepalai yra pigesni nei Parfum ar Eau de Parfum ir lengvai randami bet kurioje kosmetikos parduotuvėje. Tualetinio vandens kvapas išlieka apie dvi, tris valandas. Eau de Toilette yra laikomi dieniniais kvepalais, o Eau de Parfum – vakariniais. Terminas Eau de Toilette kilo iš prancūziško termino „faire sa toilette“, kuris reiškia ruoštis.

Eau de Cologne

Eau de Cologne (EDC) arba odekolonas yra daug mažesnės koncentracijos nei prieš tai minėti kvepalai. Įprastai juose yra apie 2% – 4% aromatinių dalių ir didelė alkoholio koncentracija. Eau de Cologne yra pigesni nei kitų tipų kvepalai, tačiau kvapas išlieka iki dviejų valandų. Dažnai šios koncentracijos kvepalai parduodami didesniuose buteliukuose ir naudojama daugiau kvepalų.

Eau Fraiche

Eau Fraiche yra panašūs į Eau de Cologne, kadangi kvapas išlieka iki dviejų valandų. Eau Fraiche turi dar mažesnė aromatinių dalių koncentraciją, vos 1% – 3%. Tačiau, nors Eau Fraiche turi mažą aromatinių dalių koncentraciją, juose nėra didelio kiekio alkoholio. Eau Fraiche sudaryti daugiausiai iš vandens.

Be kvepalų rūšių paminėtų anksčiau, dar yra kūno purškikliai, losjonai po skutimosi, ir kitų tipų kvepalai. Aukščiausios klasės kvepalai moterims gali kainuoti nemažai pinigų, taigi informacijos ieškojimas prieš perkant užtikrins, kad gausite tokio tipo kvepalus, kokių ieškojote. Išsirinkti tarp daugybės kvapų ir jų tipų ne visada lengva, tačiau įmanoma.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *