Kokios priemonės tinkamiausios sausai odai?

sausa_oda

Normali, mišri, sausa ir riebi oda – tai pagrindiniai veido ir kūno odos tipai.

Vienas dažniausiai sutinkamų odos tipų šiandien yra sausa oda. Kai oda sausa, atrodo, kad ją traukia, ji šerpetoja, yra blankios spalvos, matomi nedideli trūkinėjimai lyg išdžiuvusios žemės ir jaučiamas jautrumas dėl menkiausio prisilietimo. Jaunystėje sausa veido oda gali būti plona, aksominė ir švelni. Bėgant metams ir netinkamai prižiūrint tokią odą, jos būklė ima blogėti, prasideda pleiskanojimas, greičiau atsiranda raukšlių ir oda ima vysti.

Kodėl gi oda tampa sausa? Oda sausėja, nes sutrinka vandens ir riebalų pusiausvyra, prakaito ir riebalinių liaukų veikla, sumažėja odos pH, t.y. sutrinka rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Norint nustatyti, ar oda yra sausa, nebūtina būti mediku. Tiesiog atlikite tokį eksperimentą: paspauskite pirštu stipriai ant odos; jei spaudimo žymės ilgai neišnyksta, jūsų oda tikrai yra sausa.

Kaip sudrėkinti sausą odą?

Pirmiausia, sausai odai reikia pakankamai drėgmės ir apsaugos nuo išorinių dirgiklių, žalojančių ir taip jau pažeistą odą.

Sausą odą drėkinančiose priemonėse būtinai turi būti specialių medžiagų – hidrantų, palaikančių normalų drėgmės lygį. Pagal savo veikimo principą hidrantai skirstomi į padengiančius apsaugine plėvele ir hidroskopinius.

Prie plėvele odą padengiančių hidrantų priskiriamas glicerinas, vaškai, mineraliniai aliejai ir riebalai. Šie hidrantai odos paviršių padengia vandeniui nelaidžia plėvele, taip išlaikoma odos drėgmė ir neleidžiama jai išgaruoti.

Iš šios grupės hidrantų išsiskiria glicerinas, kuris gali būti gamtinis triatomis spiritas, šešiaatomis spiritas sorbitas.

Dėl savo savybės išlaikyti skysčius, glicerinas jau daugelį dešimtmečių naudojamas gaminant kosmetikos priemones. Nelabai seniai amerikiečių mokslininkai atskleidė dar vieną glicerino savybę – perduoti signalą ir stimuliuoti jaunų odos ląstelių brendimą. Ląstelių atsinaujinimas palaiko normalų drėgmės lygį ir neleidžia odai išsausėti.

Šešiaatomis spiritas sorbitas taip pat drėkina odą ir žymiai pagerina drėkinančių kremų, kaukių ir kitų kosmetikos priemonių tekstūrą, priemones padaro švelnesnes ir minkštesnes.

Hidroskopiniai hidrantai savo sudėtyje turi šlapalo, hialurono, pieno rūgšties, kolageno. Šių medžiagų molekulės suriša vandenį ir išlaiko jį odoje. Šios medžiagos taip pat gali atstatyti natūralų epidermio drėgmės faktorių (angl. natural moisturizing factor – NMF). Tarp šių medžiagų aukštą hidroskopinį lygį turi hialurono rūgštis, kurios vienas gramas vieną litrą vandens paverčia į gelinį pavidalą. Todėl kosmetikos pramonėje ši rūgštis labai plačiai naudojama.

Kolageno (gr. klijuojantis) yra tarpląstelinėje terpėje ir odos ląstelėse. Jis gali sugerti ir išlaikyti 30 kartų daugiau vandens. Kosmetikos industrijoje kolagenas plačiai naudojamas dėl savybės sugerti drėgmę.

Renkantis drėkinančias priemones sausai odai, reikėtų atkreipti dėmesį į priemonių sudėtį ir į pirmas išvardintas sudedamąsias dalis. Geriausia priemonė kovoje su sausa veido ir kūno oda yra kompleksinė drėkinanti programa, susidedanti iš mitybos ir atitinkamos odos priežiūros (kremai, kaukės, procedūros).

Taip pat geriausiai odos sausumo problemą padeda spręsti gydytojai derma-kosmetologai. Jie gali nustatyti odos dehidratacijos laipsnį, kuris priklauso nuo sezoniškumo, amžiaus ir kitų individualių savybių. Šiandien kosmetinių priemonių dėka tikrai galima nugalėti sausą odą, pratęsti jos jaunystę ir išlaikyti odos sveikatą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *