Siuntų pervežimas ir kurjerių paslaugos: keletas istorinių faktų

Ar žinojote, kad dar 2000 m. pr. Kr. senovės egiptiečiai naudojosi kurjerių paslaugomis? Tuo laikotarpiu laiškai būdavo siunčiami dėžėse Nilo upe ir siuntas lydėdavo apsauga. Tačiau taip pat manoma, kad pati ankstyviausia pašto pristatymo paslauga yra dar senesnė ir mena 521 m. pr. Kr. senovės Persiją. Persijos karalius Kyras Didysis nutiesė kelius, kad jais būtų transportuojamas paštas tarp jo šalies gyventojų ir kaimyninių apylinkių.

Taigi, siuntų pervežimas ir gabenimas yra ypatingai seną istoriją turinčios paslaugos, kurios tapo visiškai įprastos Viduramžiais ir reikšmingai patobulėjo tuomet, kai karališkieji teismai pradėjo mokėti kurjeriams, kad pastarieji transportuotų jų paštą.

Maratono pradžia

Šiomis dienomis bendravimas laiškais yra beveik išnykęs. Moderniųjų technologijų pagalba mes galime lengvai bendrauti vos kelių mygtukų paspaudimu, tačiau taip buvo ne visuomet. Ar kada nors buvote pagalvoję, iš kur kilo žodis „kurjeris“? Jis kilo iš lotyniško žodžio „currere“, reiškiančio „bėgti“. Visa tai turi tiesioginę sąsają su maratonu, kuris atsirado Graikijoje, kuomet graikų karys Filipidas iš Maratono miestelio į Atėnus nubėgo 42 km 195 m. tam, kad pristatytų žinią apie graikų pergalę prieš persus. Vos tik jis perdavė šią žinią, akimirksniu mirė. Taigi, jo garbei buvo pradėtas organizuoti maratonas, kurio bėgimo distancija siekė jo nubėgtą atstumą.

„FedEx“ pasirodymas kino ekranuose

Nors dauguma kurjerių veikia už kino ekrano ribų kasdien savo klientams pristatydami jų siuntas, „FedEx“ kompanija, kurią neabejotinai žino kiekvienas iš jūsų, ne vieną kartą yra pasirodę ir kino ekranuose. Tuo tarpu daugiausiai dėmesio sulaukęs šios kompanijos pasirodymas buvo „Prarastasis“ kino filme, kuris kino ekranus pasiekė 2000 m. Jame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Tomas Henksas.

Siuntos, kurios buvo siunčiamos prieš 100 metų

Prieš šimtą metų, kai buvo sukurtos pirmosios siuntų siuntimo sistemos, žmonės naudodamiesi kurjerių paslaugomis siųsdavo pačius keisčiausius dalykus. Taisykles ir informaciją apie apribojimus siuntų siuntimui vartotojams būdavo pakankamai sudėtinga pasiekti, o kai kurie tiesiog nesivargindavo jomis domėtis. Kaip bebūtų, verta pateikti keletą neįprasčiausių siuntų, kurios buvo siunčiamos prieš šimtą metų.

  • Vaikas: 1913 m. pora nusprendė, kad pigios siuntų pristatymo paslaugos galėtų būti prieinamu pasirinkimu transportuoti jų 5 kg svėrusį kūdikį jo seneliams. Jie sumokėjo 50 USD mokestį ir jų kūdikis buvo pristatytas seneliams. Skamba neįtikėtinai, tačiau tai yra tiesa.
  • Visas pastatas: 1916 m. verslininkas norėjo pastatyti banką Jutoje (JAV), tačiau jis norėjo statybų metu naudoti specifines plytas, kurias buvo galima rasti tik Solt Leik Sityje. Todėl jis nusiuntė 80 000 plytų dėžėse tam, kad darbas būtų atliktas. Neilgai trukus kurjerių paslaugas teikusios kompanijos pakoregavo savo politiką, įtraukdami į ją taisyklę, jog jie jokiomis aplinkybėmis nesiunčia viso pastato.

Taigi, šiandien daugelio žmonių gyvenimas yra neatsiejamas nuo kurjerių teikiamų paslaugų, todėl nenuostabu, kad dabartinė rinka mums gali pasiūlyti ypač platų siuntų pristatymo paslaugas teikiančių kompanijų asortimentą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *