Geriausias laikas pirkti kompiuterį – rugpjūtis

Kompiuteriai

KompiuteriaiBe kompiuterio sunku apsieiti. Tai darbo priemonė, komunikacijos įrankis, pramogų šaltinis. Deja, kaip ir visi prietaisai, kompiuteriai kartais parodo kaprizų. Sugenda koks kietasis diskas, prisikaupia dulkių, sistemą sutrikdo virusas… O kartais senasis įrenginys tiesiog nebetenkina poreikių. Tuomet dairomasi naujo.

Kur kompiuterį įsigyti? Yra du variantai – pirkti internetu arba fizinėje parduotuvėje. Pirmas variantas patrauklus skaičiuojantiems, antras tinkamas, kai daikto reikia greitai. Internetinė prekyba – populiarus sprendimas, nesvarbu ar perkamas kompiuteris, ar telefonas, ar baldai. Ir ne veltui. Juk virtualioje erdvėje patogiai palyginamos kainos, produktas užsakomas neišėjus iš namų.

Pirkti internetu dažnai atrodo kaip priimtinas sprendimas. Tačiau pasirinkti, koks kompiuteris būtų verčiausias santaupų, yra nelengvas uždavinys. Visgi susiformavus tam tikrus kriterijus užduotis tampa lengvesnė. Pavyzdžiui, pasirinkus ekrano dydį asortimento peržvalga jau kiek aiškesnė. Kiek USB jungčių reikės? Nedideli kompiuteriai paprastai jų turi mažiau nei didesni. Ar reikalingas liečiamasis ekranas? Ši ypatybė – brangesnių įrenginių atributas. Ar reikalinga vadinamoji pilna klaviatūra (su atskirais skaičių mygtukais)? Kokios operacinės sistemos versijos pageidaujate? Matinis ar blizgus ekranas? Kur kompiuterį naudosite (namie ar ne tik)? Klausimų daugybė. Visus juos išnarpliojus pasirinkimo kontūrai tampa daugmaž aiškūs.

Kompiuteriai skiriasi parametrais ir kainomis. Dar vienas aspektas – garantija. Anksčiau 3 m. garantija atrodė kaip privalumas, o dabar tai ne stebuklas. Rinkoje yra ne vienas gamintojas, tad vartotojai turi nuspręsti ir dėl to.
Kiek laiko kompiuteriai tarnauja? Vienareikšmiškai atsakyti sunku. Naivu tikėtis, kad prietaisas nepriekaištingai atlaikys penkiolika metų, bet jis perkamas tikrai ne vienam mėnesiui ir ne pusmečiui. Garantija yra savotiškas gamintojo pasitikėjimas sukurtais produktais.

Kada geriausia pirkti naują darbo, komunikacijos ir pramogų priemonę? Kaip palankiausią laiką reikėtų įvardyti rugpjūčio mėnesį, kai parduotuvės pradeda siūlyti daug įvairių mokyklinių prekių. Kompiuteriai reikalingi ne tik moksleiviams, bet akcijomis pasinaudoti gali tiek jie ir jų tėvai, tiek studentai ar įmonės vadovai. Net jei mokyklą seniai baigėte, vasaros pabaiga – puikus metas įsigyti tai, be ko šiandieninis pasaulis neįsivaizduojamas.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *