Saugus darbas su žoliapjove ir jos peiliais

Nesaugus darbas su tokiais aštriais įrankiais kaip žoliapjovė ar pjūklas gali baigtis mirtimi arba nepataisomu žmogaus organizmo sužalojimu, todėl ruošiantis dirbti su šiais prietaisais pirmą kartą, atidžiai perskaitykite instrukciją ir saugumo taisykles.

Didžiausią pavojų kelia žoliapjovės peiliai, prieš įjungdami įrankį, įsitikinkite, kad jie gerai pritvirtinti, nėra įskilę, sulūžę ar atšipę.

Oro sąlygos

Lietingas ir drėgnas oras gali kelti pavojų, nes drėgna žemė tampa slidžia, sunkiau išlaikyti pusiausvyrą. Įrankis sveria nelis kilogramus ir jau vien tai apsunkina judesių koordinaciją, o jeigu dar ir slidu, yra pavojus nukristi ir pataikyti į besisukančius žoliapjovės peilius. Drėgna žolė taip pat apsunkina variklio darbą, todėl būkite kantrūs ir pjaukite žolę tik sulaukę gerų orų.

Įsitikinkite, kad pjovimo plotas yra saugus

Rekomenduojama, kad aplinkui dirbantį su žoliapjove nebūtų žmonių, ypač vaikų bei gyvūnų 15 metrų atstumu. Prieš pasisukant su įjungtu įrankiu įsitikinkite, kad toje pusėje nėra netikėtai užėjusių vaikų, naminių gyvūnų. Jeigu pamatėte, jog artėja žmogus, žoliapjovę išjunkite, nes iš po jos skriejančios žolės, krūmai ar šiukšlės gali pažeisti pašalinių akis ar veidą.

Žoliapjovės peiliai neturėtų atsitrenkti į kietus daiktus, akmenis, betoną, medį, nes atatrankos metu kyla pavojus susižeisti. Prieš darbą apžiūrėkite visą lauką ir nurinkite visus kietus objektus.

Su įrankiu negalima pjauti žolės, esančios ant sienų, akmenų, kitų objektų, galima pjauti tik esančią ant žemės. Nedirbkite laukuose, kuriuose yra elektros laidų.

Saugūs žoliapjovės peiliai

Naudokite tik gamintojo nurodytus pjovimo įrangą bei priedus. Prieš darbą įsitikinkite, kad žoliapjovės peiliai gerai pritvirtinti, nepažeisti, aštrūs. Atšipusi pjovimo įranga sukelia didesnę vibraciją, todėl tampa sunkiau dirbti, žolė tinkamai nenupjaunama, ji tik nuskinama. Įskilęs peilis taip pat pavojingas, nes jo dalys pjovimo metu gali nuskrieti ir jus sužeisti.

Visada pravartu turėti atsarginius peilius, nes atšipusius ar sugedusius iš karto pakeisite kitais ir greičiau užbaigsite pradėtą darbą. Atsisiųskite naujas žoliapjovės detales internetu arba įsigykite specialiose parduotuvėse.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *