Kaip išmokti planuoti savo laiką?

Šiais laikais tinkamas laiko planavimas yra būtinas. Daugelis žmonių kasdien turi tiek daug veiklų, kad dažnai neranda laiko net ir pavalgyti. Džiugu, kad yra laiko planavimo mokymai, kurių metu išmokstama tinkamai paskirstyti prioritetus ir susiplanuoti darbus taip, kad per dieną jų būtų galima atlikti kuo daugiau.

Žinoma, kad dažniausiai per tokius mokymus ekspertai dalinasi praktiškais patarimais, tokiais, kuriuos įgyvendinti yra gana paprasta. Taigi, belieka tik mokytis, klausyti ir bandyti.

Daugelis tokių mokymų yra rengiama internetu, tad itin patogu tiems, kurie… neturi laiko.

Planuokite dieną

Jeigu norite per dieną įveikti labai daug darbų – reikia susižymėti darbus. Kai kurie mintyse nori atlikti vieną arba kitą darbą, planą, projektą, tačiau tiksliai sau nubrėžia ribos, kad tai bus padaroma šiandien. O reikia. Toks planavimas dažniausiai suteikia kur kas daugiau našumo. Reikia sau tiksliai nurodyti, kad šiandien bus atlikti X darbai. Tik tokiu atveju, kai tiksliai žinote, kad neturite jokio pasirinkimo, dažniausiai didinate šansus, kad jie bus padaryti. Tikslumas ir konkretumas yra labai svarbus.

Rašykitės darbus

Planavimo metu visada reikia rašytis. Kuo daugiau ir kuo išsamiau. Jokio skirtumo, ar telefone, ar ant popieriaus, svarbiausia yra žymėti darbus, kuriuos norisi atlikti ir tuo pačiu užfiksuoti, kurie jau yra atlikti. Daugeliui žmonių tai patinka, kadangi padeda kur kas paprasčiau sekti – kas jau yra padaryta. O dažnas patvirtina, kad tam tikro darbo išbraukimas iš sąrašo tikrai suteikia nemažai pasitenkinimo.

Viskas – žingsnis po žingsnio

Galiausiai, nereikia iškart užsibrėžti labai didelių tikslų. Žinoma, kad daugiau darbų užsirašius dažniausiai jų daugiau yra ir padaroma. Tačiau kartais nuversti kalnus labai sunku. Ypač tomis dienomis, kurios atrodo labai varginančios ir sunkios. Leiskite sau ne visada įveikti užduotis. Tai yra normalu.

Visgi, kartais žmonės per dieną nori nuveikti tiek daug, kad paprasčiausiai yra praktiškai neįmanoma atlikti tuos visus darbus. Tuomet reikia susimažinti lūkesčius. Tai yra dar viena, itin svarbi laiko planavimo taisyklė.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *