Panašūs prekės ženklai: kokie privalumai ir trūkumai?

prekės ženklo registracija

prekės ženklo registracijaJeigu investavote nemažai laiko, lėšų ir jėgų prekės ženklo kūrimui, o jo registravimo metu sužinote, kad jau yra panašus kūrinys, greičiausiai, nusivylimas užgulė ant pečių ir ilgokai tūnojo it koks šešėlis. Visai pagrįstai jaučiate neteisybės kartėlį. Tačiau ką daryti toliau?

Klasifikatorius

Tenka pripažinti, kad prekės ženklo registracija yra ilga ir nepigi procedūra. Tai kiek kainuoja registruoti prekes zenkla priklauso nuo daugelio faktorių. Tarkim, prekės ženklo autorystės. Nemažesnę reikšmę turi logotipo patentavimas kaina. Todėl jeigu norite būti tikri, kad „brandas” yra vienetinis turėtumėte dar prieš pradedant jį kurti pasitikrinti internete, spustelėjus „nicos klasifikacijos klasės” skiltį.

Galiausiai net jeigu matote, kad ženklas yra gana panašus į konkurentų, galite džiaugtis, nes didelė dalis žmonių, įmonę identifikuoja pagal prekinį ženklą. Tai reiškia, kad nors ir nesąžiningu keliu, bet tikrai perviliosite dalį konkurentų.

Būtina paminėti ir tai, kad prekinio zenklo registravimas europos sajungoje yra sudėtingesnė procedūra nei Lietuvoje. Beje, kai kurie tikina, kad praktiškai neįmanoma sukurti nepanašaus į dar Europoje nepatentuotą logotipą. Manau, tokios išvados labai jau abejotinos, tačiau vertinti šį teiginį paliksime Jums.

Rizika

Net jeigu panašaus į registruotą prekinio ženklo patentavimas būtų leistas Registrų centro ir kitų institucijų, tai nereiškia, kad niekuo nerizikuojame taip elgdamiesi. Jeigu prekės ženklo registracija yra vykdoma, nors žinoma apie panašų logotipą, kuris priklauso, daug neigiamų atsiliepimų turinčiai įmonei, tai reiškia, kad dar net nepradėjus verslo jau rizikuojama užsitraukti blogiukų reputaciją. Nereikia net priminti, kiek daug versle reiškia reputacija.

Beje, prekes zenklu registras turi nemažai apsauginių kabliukų, kad tokie nutikimai neįvyktų. Vis dėlto, panašaus į jau rinkoje esantį prekės ženklo registracija paprastai sukuria trumpalaikį efektą. Todėl, kad prekės ženklo registracija vyksta dėl noro užtikrinti jo autorines ir komercines teises. Tad tokio pusiau plagijuoto logotipo registravimas kaina niekada neatsiperka. Juk nėra prievolės registruoti „brandą”. Tai sąžiningo verslo gestas, o prekės ženklo registravimas kaina gali atsipirkti ir duoti apčiuopiamą naudą tik tada, kada logotipas yra autentiškas. Todėl geriau investuoti į jo kūrybą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *