Padangos: istorija ir kūrėjai

padangos, istorija

padangos, istorijaSeniausios padangos buvo gaminamos iš geležies ir naudotos ant medinių vežimų ratų. Tačiau keičiantis transporto priemonėms, padangos aukstis ir kiti parametrai turėjo atitikti naujus poreikius. Taip škotų kilmės John Boyd Dunlop iš pradžių savo sūnaus dviračiui, o vėliau ir kitoms transporto priemonėms sukūrė pirmą pneumatinę padangą.

Revoliucija
Automobilių padangos lemia ne tik transporto priemonės sukibimą su keliu, tačiau ir maksimalų greitį. Todėl pneumatinės padangos atradimas sukėlė tikrą revoliuciją transport pramonėje. Nuo tada iki dabar padangos gamybos procesai patobulėjo šviesmečiais, nors pagrindinės padangos dalys liko tos pačios (trijų sluoksnių karkasas: pirmasis saugo nuo mechaninių pažeidimų ir temperatūros pokyčių, protektoriaus grioveliai ir kraštai – užtikrina automobilio stabilumą posūkyje, vandens išstūmimą ir t.t.).
Šiandien, naujų technologijų pagalba naudojamos naujos medžiagos. Jos išdirbamos moderniais būdais ir taip užtikrinamas kokybiškesnis padangos prisitaikymas bei didesnis saugumas. Tarkim, padangos a-one turi daug gilių išplovų, o tai užtikrina vandens išstūmimą važiuojant šlapia kelio danga ir taip didina sukibimą bei saugumą. Jos neskleidžia triukšmo, dėl puikaus dizaino mažėja kuro sąnaudos.
Trumpai tariant pasikeitė padangos kokybė, padangos apkrovos indeksas ir kiti parametrai.

Gamintojai
Nuo 1965 m. padangos aeolus lyderiauja pasaulinėje rinkoje. Kinų kompanijos siūlomos padangos a klases automobiliams, lengviesiems automobiliams ir sunkvežiamiams ar autobusams.
Pasak specialistų, nemažesnę reikšmę šioje pramonėje turi XX amžiaus paskutinio dešimtmečio prekinis ženklas – padangos Aurora. Ši kompanija pritaiko Hankook Tire (Padangos angliskai reiškia – tyre) patirtį ir siūlo įvairių sezonų padangas visiems automobiliams. Šio prekinio ženklo produkcija nėra brangi, net ir prabangaus automobilio (pavyzdžiui: padangos audi a6) kaina maloniai nustebins vairuotojus. Tiesa, kokybė irgi nenusileidžia kitiems gamintojams.
at padangos – visureigių savininkams – XXI amžiaus naujiena – charekteringos padangos dievinantiems komfortą. Tai itin paklausios padangos alytuje.
Siūlomos padangos autogidas yra įvairių gamintojų. Svarbu gerai įvertinti padangos būklę ir kokybę. Padangos akcija dažnai daromos internetu. Tad pasikonsultavus su specialistais tikrai išsirinksite patį geriausią variantą už priimtiną kainą.

Tarp kita ko:
• Kasmet pagaminama virš vieno milijardo padangų.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *