Konvekciniai šildytuvai: ką turime būtinai žinoti

konvekcinis šildytuvas

konvekcinis šildytuvasTurbūt žinote, kad šildytuvai yra dviejų rūšių. Vieni jų – infraraudonieji, o kiti – konvekciniai. Konvekcija yra oro ar dujų srautų judėjimas nuo šiltesnio sluoksnio link šaltesnio. Bent jau tokį paprastą paaiškinimai pateiks geras fizikos mokytojas. Viskas šiek tiek sudėtingiau, ypač molekuliniame lygmenyje, tačiau dabar ne laikas ir vieta gilintis į elementarius fizikos dėsnius. Mus domina konvekciniai šildytuvai, kurie stovi kiekviename name ar bute.

Kuo konvekcinis skiriasi nuo infraraudonojo? Reiktų prisiminti, kas yra infraraudonieji spinduliai. Tai šilumos spinduliai, kuriuos, beje, išskiria ir žmogaus organizmas (apie 37 laipsnių temperatūros). Infraraudonieji šildytuvai šildo šalia esančius daiktus, o konvekciniai – orą. Štai jums ir pagrindinis skirtumas.

Konvekciniai šildytuvai gali būti kelių veikimo principų.

Populiariausi – tepaliniai radiatoriai. Jie primena standartinius senus radiatorius aptakiomis formomis. Taip šiltas oras geriau cirkuliuoja ir pasiskirsto po visą patalpą. Tepaliniai radiatoriai tuo yra geri, kad juose kaista ne vanduo, o specialus silikono tepalas, kuris lėčiau atiduoda šilumą į aplinką, tad net išjungus radiatorių iš elektros, jis dar kurį laiką lieka šiltas.

Kitas privalumas – saugumas. Tai bene saugiausias šildytuvas, nes prie jo galima liestis be didelės baimės, kad nusideginsite ranką. Tiesa, popieriaus džiovinti ant jo nepatariama, nes vis tiek jis gerai kaitina.

Kitas populiarus šildytuvas yra vadinamas „vėjelis“ – prieš kaitinimo elementą įmontuotas propeleris, kuris varo karštą orą pirmyn. Kai kurie dar suka visą korpusą, kad būtų oras paduodamas ne tik tiesiai, bet ir kiek įmanoma platesniu kampu. Šie konvekciniai šildytuvai veikia gana sklandžiai, tik kelia nemažai triukšmo.

Sieniniai šildytuvai primena šiuolaikinį radiatorių, tik jo nereikia prijungti prie vandentiekio sistemos. Kaip ir kiti šildytuvai, jie varomi elektra. Yra ir pastatom šildytuvų, kurie tiesiog panašūs į radiatorius. Jie šildo orą virš savęs. Ant tokio šildytuvo nerekomenduojama džiovinti rūbų, nes viduje gana didelė temperatūra ir audinys gali užsidegti ar bent jau būti sugadintas.

Apšildomas plotas priklauso nuo galingumo. Dažniausiai naudojami 1-2 kW galios šildytuvai. Juose įmontuotas specialus daviklis, nustatantis patalpos temperatūrą ir duodantis signalą atsijungti. Taip šildytuvai neperkaista ir neperkaitina patalpos, be to taupo elektros energiją. Kai kurie jų turi ir apsaugas nuo užšalimo, jei naudojami nešildomose patalpose. Dabar apie konvekcinius šildytuvus žinote pakankamai, kad galėtumėte juos pirkti patys savarankiškai arba internetinėje parduotuvėje, kur nėra konsultanto, galinčio patarti.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *