Jūrinės žūklės atostogos Norvegijoje siūlo pasaulinio lygio menkes, otus ir juodžuves, kurios atims kvapą, po ilgos kovos, stengiantis ištraukti jas iš vandens. Golfo srovės ir Arkties vandenyno derinys sukuria vieną iš gausiausių sūriavandenių vietų pasaulyje. Juose augantys kriliai ir planktonai suformuoja maisto pagrindus, reikalingus silkėms ir juodžuvėms.
Kokius laimikius galite sutikti Šiaurės Norvegijoje?
Didžiulės menkės, otai, vilkžuvės ir juodžuvės yra dažniausiai sutinkamos žuvys šiuose vandenyse. Geriausias laikotarpis žvejybai yra nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Dideles menkes ir otus galima gaudyti ir nuo vasario iki spalio, tačiau šiuo metu oro ir vandens temperatūra yra gan žema, sukelianti tam tikrų nepatogumų nepatyrusiems žvejams.
Piko metu nuo birželio iki rugsėjo seklumos padidėja ir išsiplečia. Lašišų ir jūrinių upėtakių gausu fjorduose. Šiose vietose jos renkasi gegužės – rugpjūčio mėnesiais, po to, prasidėjus neršimo laikotarpiui, migruoja į gėlus vandenis.
Menkės dažniausiai sveria apie 23 kg., o otai pasitaiko nuo 10 kg iki 37 kg. Kiekvienais metais vietiniai žvejai pagauna milžiniškus otus, sveriančius iki 300 kg., tačiau tokių atvejų pasitaiko vos keli per metus. Štai viena lietuvių komanda išbandė zvejyba Norvegijoje ir šiais metais balandžio mėnesį pagavo rekordinį 195.2 kg atlantinį otą. Šio gražuolio nuotrauka žemiau..
Otų žvejyba Norvegijoje.
Otų žvejyba yra viena iš labiausiai intriguojančių uždavinių kiekvieno žvejo gyvenime. Otai gali užaugti virš 300 kg svorio, todėl kiekvienas toks laimikis yra lyg viso gyvenimo iššūkis.
Otų gaudymas Norvegijoje vadinamas legendiniu įvykiu, o jų gaudymo būdų su metais vis daugėja. Vienos dienos žvejybos metu žvejai pagauna netgi kelis didelius otus, kas buvo neįmanoma prieš keletą metų. Ši tendencija buvo labiausiai pastebima Šiaurės vandenyse.
Šių žuvų žvejybos strategijos ir įranga tobulėja priklausomai nuo pagautų žuvų kiekio. Geriausia naudoti metalines blizges su klasikiniu jauku, ar nedidelėmis gyvomis alsėmis ar juodžuvėmis.
Vieta ir tinkamas laikas otų žvejybai
Otų sezono pikas prasideda pavasarį ir rudenį. Vasarą šios žuvys išsiskirsto ir yra sunkiau randamos. Otai gali būti pagaunami beveik visose vietose: nuo uosto įlankų iki atviros jūros. Žinoma yra vietų, kur jų daugiau nei bet kur kitur. Visuomet dėmesio vertos vietos yra šalia šlaitų aplink rifus ir kalvas.
Vienas iš svarbiausių faktorių sėkmingai žvejybai yra tinkamas srovės dydis. Tai padės Jūsų masalui judėti didesniame plote. Esant nedidelei srovei svarbu lėtas blizgiavimas.
Kaip ir kitos žuvys, otai kartais yra labai aktyvūs, kartais gali būti gan nepastovūs. Vieną dieną jie užkibs greitai palyginti nedideliuose plotuose, kitą kartą gali reikėti palaukti kelias valandas ar netgi dienas.
Kiekvienam žvejui otų (ir ne tik) žvejyba yra įsimintiniausias dalykas gyvenime. Norvegija yra apdovanota didžiuliais žuvingais vandenų plotais. Tuo ji vilioja viso pasaulio žvejus. Ne staigmena ir lietuviams, kurie pastaruoju metu labai pamėgo šią šalį, ne tik dėl darbo santykių, bet ir pramogų. Jei susidomėjote, bet turite klausimų, kreipkitės į Andoyfiskecamp.lt komandą Lietuvoje arba Andoyfiskecamp.ru komandą Rusijos regione. Būtent šioje žvejybos bazėje eančioje Šiaurės Norvegijoje lietuviai ir „išlupo” rekordinį otą.
Čia Jums atsakys į visus rūpimus klausimus, apgyvendins, suteiks nemokamą pervežimą į uostą ir iš jo, ir kitą žvejybai reikalingą atributiką, įskaitant katerius ar valtis.
Patiko straipsnis? Pasidalink su juo spausdamas socialinius mygtukus apačioje.