Nemokami renginiai Vilniuje sudomina vis daugiau žmonių

Kasmet vilniečiai ir šio miesto svečiai sulaukia skirtingo pobūdžio renginių, į kuriuos eidami neišleidžia nė cento. To pasekoje nemokami renginiai Vilniuje kaskart pritraukia  vis daugiau auditorijos. Tai yra įvairios parodos, koncertai, minėjimai, spektakliai ar protą lavinantys žaidimų vakarai. Nuo jauniausių iki brandaus amžiaus piliečių visada suranda labiausiai patinkančius renginius ir itin turiningai praleidžia savo laisvalaikį. Šiame straipsnyje pristatysime nemokamus renginius sostinėje, kurie su nekantrumu laukia savo žiūrovų, neretai tampančių ir pagrindiniais dalyviais. Taip pat įvardinsime kokios yra pagrindinės šachmatų žaidimo taisyklės, kurias turi žinoti pradedantysis.

Nemokami renginiai Vilniuje, kurie su nekantrumu laukia savo žiūrovų, neretai tampančių ir pagrindiniais dalyviais (TOP 5)

  • Spektaklis „Miško seserys“ – (2020.11.16; renginio vieta – Lietuvos teatro sąjunga, adresas: Teatro g. 8, Vilnius);
  • Švietimo inovacijų paroda „Mokykla“ 2020 – (2020.11.20/21; renginio vieta – Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, adresas: Laisvės pr. 5, Vilnius);
  • Thursday chess night/ Ketvirtadienio šachmatų vakaras – (2020.11.26; renginio vieta – Blacklist Baras/restoranas, adresas: Aušros vartų g. 15, Vilnius);
  • Koncertas „Bočelis kine“ – (2020.12.10; renginio vieta – Šv. Kotrynos bažnyčia, adresas: Vilniaus g. 30, Vilnius);
  • Muzikologo V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną – (2020.12.17, 2021.01.21/02.18/03.18; renginio vieta – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, adresas: Gedimino pr. 51, Vilnius).

Daugiau nemokamų renginių Vilniuje rasite mūsų internetinėje svetainėje adresu – renginiaivilniuje.lt.

Kokios yra pagrindinės šachmatų žaidimo taisyklės, kurias turi žinoti pradedantysis?

  • Šachmatais žaidžiama ant specialios šachmatų lentos (paprastai medinės). Lenta yra languota (dažniausiai juodai balta), o ant langelių išrikiuojamos žaidimo figūrėlės. Pastarosios taip pat turėtų būti dviejų spalvų – juodos ir baltos;
  • Figūrėlės statomos ant priešingos spalvos langelių, tačiau juda nebūtinai tik jais. Figurėlių judėjimas priklauso nuo jų rūšies (yra šešios rūšys: valdovas, valdovė arba karalius ir karalienė, bokštas, rikis, žirgas ir pėstininkas). Pavyzdžiui, rikis juda tik įstrižai, tačiau vienas to paties žaidėjo rikis stovi ant balto, kitas ant juodo langelio, todėl teoriškai jie juda tik vienos spalvos langeliais, tačiau faktiškai – abiejų. Visų rūšių figūrėlių yra po dvi, išskyrus karalių, karalienę ir pėstininkus. Centrinė šachmatų figūra, be abejo, yra karalius. Praradus šią figūrėlę, skelbiamas pralaimėjimas, šachmatuose vadinamas žodžiais šachas ir matas, kurie išvertus iš persų kalbos reikštų, kad karalius yra miręs.

Apibendrinant, galima teigti, jog nemokami renginiai Vilniuje yra įdomūs, prasmingi ir įvairiapusiški. Užėję į renginiaivilniuje.lt pasirinkite labiausiai dominančius ir lankydami juos nepamirškite galiojančių saugumo reikalavimų. Linkime, kad praleistas laikas mėgstamuose renginiuose būtų nepamirštamas ir turiningas kiekvienam!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *