Kelionė į Kiniją – tai ne pasivaikščiojimas parke

Kelionė į Kiniją

Kelionė į KinijąKelionė į Kiniją yra egzotiška ne vien dėl pačios kinų kultūros ir istorijos, jų šalies papročių ir nepaprastos gamtos stebuklų. Tai kultūrinis šokas, kuriam reikia pasiruošti, nes nukeliavus per pusę planetos į kitą pasaulio kraštą tenka susidurti su tuo, apie ką net nepagalvojate.

Kiekviena kelionė skirtinga

Kinija milžiniška šalis, norint visą aplankyti ir pažinti neužtektų kelių savaičių, labiau reikėtų skaičiuoti metais. Daugybė išbandytų ir neatrastų maršrutų, turistų pamėgtų ar nekenčiamų vietų, įvairiausių žmonių ir tradicijų – kiekvienas po atostogų gali grįžti su skirtingais įspūdžiais bei patirtimis. Tad pasiruoškite viskam, nes Kinija tokia jau yra – čia visko po daug.

Anglų kalba – specifinė

Ar kada teko matyti internete juokingus vertimus iš kinų į anglų kalbą? Kur atrodo supranti ką jie norėjo išversti, tačiau gavosi labai juokingai? Taip jie ir kalba, tad net ir su puikiausiomis anglų kalbos žiniomis gali tekti nuolat girdėti frazę „aš nesuprantu“. Apskritai, kalba yra vienas iš dalykų varančių turistus iš proto, juk hieroglifais užrašytus užrašus gatvėse ar viešose vietose net su Google translate yra sudėtinga išversti. Tad tik vakarietiškame Šanchajuje galima jaustis laisviau, visur kitur tenka apsišarvuoti kantrybe.

Sudėtinga keliauti vieniems

Kelionė į Kiniją savarankiškiems keliautojams yra išties sudėtinga, tad dažniausiai keliautojams rekomenduojama jungtis į grupes su vietiniu gidu, kuris gali suorganizuoti kelionę į atokesnes, turistų mažiau lankomas ir unikalias vietoves. Kitas variantas, turėti draugų Kinijoje. Lietuviams gana sunku, tačiau jei daug keliaujate po pasaulį, mokėtės mainų programoje ar dirbote užsienyje ir jūsų keliai susikirto su nuostabiais žmonėmis iš Kinijos, palaikykite ryšius – jie gali praversti kelionėje.

Smogas, kuris neleis apie save pamiršti

Jei Londonas nuolat apsuptas rūko, tai Šanchajus – smogo. Apie tai tikrai nerašo kinai savo turistiniuose lankstinukuose, tačiau būkite pasiruošę – oras čia tikrai nėra pats švariausias. Į tai turėtų atkreipti žmonės, kurių kvėpavimo takai yra silpnesni, neseniai sirgote ar esate alergiški – gali tekti papildyti kuprinę papildomais vaistais, kad kelionė į Kiniją būtų paprastesnė.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *