Ką valgyti ir, kur apsipirkinėti Liepojoje?

liepojos-turgus

Planuojate atostogas, o gal tik dienos vizitą Liepojoje? Jeigu nesate didelis šio Latvijos miesto žinovas, Jums galbūt reikėtų šiek tiek informacijos apie tai, kur geriau apsipirkinėti ir, ką valgyti šiame mieste. Tikriausiai jau žinoti apie visus lankomus objektus, o šį kartą pakalbėkime apie kitas pramogas.

Apsipirkinėjimas

Liepoja turi keletą pagrindinių prekybos centrų, kurie yra įsikūrę miesto centre ir pietų pusėje. Šie centrai yra Kurzeme, Ostmala, Rietumu centres, XL Sala, Baata, Ezerkrasts, DEPO ir kiti.

Liepojoje rasite beveik visas parduotuves, kokių reikės, išskyrus prabangių ženklų parduotuves.

  • DEPO yra didžiausia „pasidaryk pats“ parduotuvė Latvijoje.
  • Rietumu centre yra JYSK‘as, o Ostmaloje rasite RIMI hypermarket ir daugybę drabužių parduotuvių.
  • XL Saloje yra Maxima XX ir kitų parduotuvių.
  • Baata ko gero yra madingiausias prekybos centras – jis nėra didelis, tačiau jame yra puikių parduotuvėlių ir labai gerų restoranų (kaip Olive). Nuvykti į jį galite su tramvajumi. Šis centras yra viena stotele toliau į pietų pusę nei XL Sala. O vos 5 minutės nuo jo yra nuostabus balto smėlio paplūdimys prie Baltijos jūros.

Centriniame, didžiausiame ir pagrindiniame, Liepojos miesto turguje Petertirgus galite įsigyti gintaro, rankų darbo kūrinių ir suvenyrų. O Karosta turguje galite įsigyti puikių sovietinio stiliaus suvenyrų ir kitų įdomių dalykų.

Turistų informacijos centruose taip pat galite rasti neblogų suvenyrų. Tačiau vienas geriausių suvenyrų iš nedidelės įlankėlės, esančios šalia Karosta sutvirtinimų, galbūt būtų mažas akmenukas iš Baltijos jūros. Tai nemokama ir natūralu. Kai kurie turistai netgi parsiveža visą stiklainį neįtikėtinai balto ir švelnaus Liepojos paplūdimio smėlio.

Stendera ziepju fabrika gamina įdomius muilus ir su jais susijusius produktus vonioms, kaip pavyzdžiui vonios bombos Burbuļbumbas. Tai galėtų būti puikios lauktuvės Jūsų artimiesiems.

Kur ir ką valgyti Liepojoje?

Petertirgus turguje galite įsigyti šviežio vietinio maisto, kuris yra natūralus ir sveikas.

Išbandykite latviško maisto kavinėse, restoranuose, ar tiesiog nusipirkite Sklandrausis (morkų pyragas, būdingas Vakarų Latvijoje) vidiniuose turgaus paviljonuose vadinamuose Šaras.

Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, juoda duona yra labai reikšminga. Čia jos yra daugybė rūšių. Pabandykite paragauti ir palyginkite su lietuviška.

Paragaukite Maizes zupa deserto. Tai yra duonos sriuba, pagaminta iš juodos duonos ir vaisių.

Latviai taip pat gali pasigirti pyragėliais. O geriausia vieta jų įsigyti, kaip pavyzdžiui plaktų kiaušinio baltymų „krepšeliai“ Līga, yra Graudu  ir Pasta gatvelės. Šie pyragėliai kainuoja apie 1,50 lito.

Liepojoje yra Emihls Gustavs šokolado fabrikas. Tai gan prabangi šokolado parduotuvėlėje, kurioje galite rasti nedidelių įvairių šokoladinių statulėlių.

O kur pavalgyti taupantiems?

Visų pirma norėčiau supažindinti Jus su keletu latviškų žodžių, kad būtų lengviau rasti, kur pavalgyti. Čia kavinė vadinama Kafejnica, valgykla Ednica, o restoranas Restorans.

Kai kurios maitinimosi įstaigos yra pigios ir gan neblogos, kaip pavyzdžiui Cepeline vos 5 minutės nuo autobusų ir geležinkelio stoties, Gada gatvėje.

Jeigu norite išbandyti sovietinę virtuvę rinkitės Chebureki ant Raina ir Jelgavas gatvių kampo.

Liepojos centre išbandykite Tris Siveni pizza Rožių alėjoje, arba užeikite į Fontaine Delisnack ir daugelį kitų, kurios yra prieinama kaina ir gali pasiūlyti skaniai pavalgyti.

Iš restoranų galite pabandyti Doka Pica, kuris yra už pagrindinio universiteto pastato Brivzemnieka gatvėje. Čia galėsite nebrangiai ir skaniai pavalgyti picų, mėsos patiekalų, žuvies, ir visa kita.

Kur apsistoti Liepojoje?

Liepoja Jums gali pasiūlyti įvairių variantų nakvynei. Galite rinktis nuo pigesnių ir jaukių nakvynės namų, aukštos klasės viešbučių, arba išsinuomoti privatų butą.

Liepoja ir joje esantis istorinis paveldas gali suteikti platesnį akiratį apie okupacinį laikotarpį ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Tačiau nepamirškite ir kultūrinių dalykų šioje šalyje. Paragaukite vietinio maisto ir pasivaikščiokite vietiniame turguje, kad galėtumėte įsijausti į vietinių gyvenimą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *