Ventspilis laukia ieškančių aktyvių pramogų.

ventspilis

Ventspilis, tai Latvijos miestas įsikūręs Baltijos jūros pakrantėje. O kas gi labiausiai pageidaujama vasaros atostogų metu? Žinoma, kad geras oras ir vanduo. Visa tai Ventspilis tikrai garantuoja. Jaukus „Mėlynosios vėliavos“ paplūdimys puikiai tiks visiems, ištroškusiems saulės ir vandens pramogų.

Ventspilio vandens atrakcionų parkas

O ką gi veikti Ventspilyje pasitaikius prastam orui? Pačiame Ventspilio centre įrengtas Vandens atrakcionų parkas puikiai pasitarnaus tokiu atveju ir garantuos nepamirštamas akimirkas. Jau vien ko verti SPA vonių ir saunų teikiami malonumai. Nuolat burbuliuojantis ir šiltas baseinų vanduo atpalaiduos, o kylantys purslai puikiai atgaivins pavargusį kūną ir sielą. Dirbtinių bangų baseine galima bus pajusti nepakartojamą priešpriešinių srovių masažą, o vaikai galės pramogauti specialiai jiems įrengtoje zonoje.

Ventspilio nuotykių parkas

Ieškantiems dar daugiau aktyvių pramogų Ventspilis vėlgi turi ką pasiūlyti. Diena įspūdingame nuotykių parke garantuotai prabėgs nepastebėta. Virvių trasa „Katino takas“ suaugusiems ir „Meškiuko“ virvių trasa vaikams – puikios vietos norintiems pasijusti laisviems lyg „tarzanams“. Išsinuomoję dviračius ir leidęsi į kelionę specialiai įrengtais dviračių takais, kelionės pabaigoje jaus malonų nuovargį, tačiau taip pat bus patyrę ir nuostabių įspūdžių. Mėgstantiems dažasvydį Ventspilio nuotykių parke įrengta speciali dažasvydžio trasa. Ir tai toli gražu ne visos pramogos, kuriomis jus kviečia mėgautis šis nuotykių parkas.

Istoriją menančios vietos

Bet kurio miesto tikrąją dvasią galima pajusti apžiūrėjus senamiestį. O Ventspilis dar ir šiandien tiesiog alsuoja Livonijos ordino gyvavimo laikais. Čia stovinti Livonijos ordino pilis ir siauros gatvelės nejučia nukelia į tuos laikus, kai tomis gatvėmis išdidžiai jodavo šarvais apsikaustę raiteliai. Livonijos ordino pilyje šiandien veikia muziejus, garsėjantis skaitmenine ekspozicija „Gyvoji istorija“. Šiuolaikiškai pateikiama istorinė medžiaga pasakoja Ventspilio miesto, pilies ir visos Latvijos istoriją. Pilies Vaiduoklių rūsys ir buvęs kalėjimas taip pat laukia visų smalsuolių.

Ventspilio amatų namai

Norintys susipažinti su senaisiais amatais, būtinai turėtų aplankyti Ventspilio amatų namus, esančius netoli Rotušės aikštės. Amatų namų dirbtuvėse dirba kalviai, keramikai, audėjai ir kiti amatininkai. Čia galima ne tik stebėti, kaip gaminami unikalūs dirbiniai, bet ir įsigyti jų. Dar viena įdomi Amatų namų zona yra mokymo klasė, supažindinanti su devynioliktame amžiuje vykusių pamokų tvarka.

„Karvių paradas“ Ventspilyje

Karvių skulptūros, pasklidusios po visą Ventspilį jau yra tapę miesto simboliu. Du tūkstančiai antraisiais metais vykusio projekto metu buvo sukurtos net dvidešimt šešios karvių skulptūros, kurias sukūrė Latvijos menininkai ir įžymybės. Dauguma šių karvučių buvo parduotos, siekiant surinkti lėšų labdarai.

Beje, toks atviro meno projektas vyksta visame pasaulyje ir laikomas vienu iš didžiausių ir sėkmingiausių. Šio projekto pradininkas yra Šveicarijos menininkas. Skirtingų dydžių, medžiagų ir spalvų karves visame pasaulyje kūrė daugiau nei penki tūkstančiai menininkų. Kiekviename mieste, kuriame vyko projektas, paprastai buvo sukuriama apie trisdešimt karvių skulptūrų. Daugiausia jų pasklido po Niujorką – apie keturis su puse šimto.

Irbenės radioastronomijos centras

Šiek tiek pavažiavus už Ventspilio, Irbenės miestelyje galima apžiūrėti aštuntą pagal dydį pasaulyje esantį radioteleskopą. Šis didžiulis radioteleskopas yra net trisdešimt dviejų metrų pločio ir naudojamas pagal paskirtį – moksliniams tikslams. Radioteleskopu tyrinėjamos žvaigždės, stebima saulė ir kiti dangaus kūnai. Įdomu tai, kad šis radioteleskopas buvo naudojamas šnipinėjimui karo metu. Sovietiniais laikais taip buvo stebimas ir šnipinėjamas Vakarų pasaulis. Radioteleskopas tuomet tarnavo kaip slaptas karinis objektas ir buvo pavadintas „Žvaigždute“. Po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo radioteleskopas buvo smarkiai apgadintas ir apleistas sovietinės armijos.

Vykstate į Ventspilį, tačiau neturite kur apsistoti?

Ventspilis – įdomus, jaukus ir gyvas Latvijos miestas, laukiantis svečių ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais. Jeigu neturite kur apsistoti Jūsų paslaugoms moderniai įrengtų butų ir apartamentų nuoma Ventspilyje.

Gero Jums poilsio Ventspilyje!

 

 

Panašūs straipsniai

2 Comments

  1. Žiūrint iš informacijos pusės poipreius yra tik informacijos laikmena(beje brangi ir neefektyvi). Tekstas yra produktas. Užkalnio kaip savo sukurtos informacijos pardavėjo tikslas yra gauti už ją kuo daugiau pinigų. Kadangi šiuo metu Lietuvoje popierinės knygos yra skaitomos daugiausiai nenuostabu, kad pastaroji laikmena yra autoriaus aršiai ginama. Galima ginčytis iki užkimimo, kas geriau ar daina USB drive ar CD jei po ranka neturi nei vieno nei kito.Argumentų yra gerų. Nepaminėtas vienas kontra argumentas: elektroninei knygai nebereikia leidėjo, kuris nustato(apriboja) puslapių skaičių ir kainą. Elektroninės knygos autorius pats sau ponas.Kai Lietuvoje atsiras skaitytuvų kritinė masė, žmonės nesusimąstydami mokės 3 ar 5 Litus už elektroninę knygą kuri ant popieriaus kaštuoja kokia 30. JAV aš perku darbines el. knygas po 10 USD, o popierinė versija kainuoja 30-50 USD. El. romanai 4-5 USD, o popieriniai po 10USD. Aš neperku popieriaus. Aš perku informaciją.Tie piratai, kurie perskaito nusidrožtą knygą teisėsaugai neturėtų būti įdomūs(panašiai kaip pats taptum toks piratas palikęs autobuse perskaitytą popierinį meilės romaną). O tuos kelis kur sugeba nukrackinti kodą galima nesunkiai sugaudyti ir priversti dirbti naudingą darbą.Prieš progresą nepapūsi. Popierinės knygos atsidurs ten, kur jau dulka radijo aparatai, vinilo plokštelės, VHS ir kiti informacijos atkūrimo įrenginiai.

  2. Nesutikčiau su Jumis Ramonai. Popierinės knygos niekada nemirs dėl vienos paprastos priežasties. Žmonės mėgsta „materialius” dalykus, tai ką gali pačiupinėti, užuosti ir pan. Popierinė knyga visuomet maloniau skaitosi nei elektroninė. Tačiau kaip bus laikas parodys 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *