Kaip paminklų kainos įtakoja jų pasirinkimą?

Įtakoja ir labai stipriai. Paminklai kainos dažnai būna pagrindinis kriterijus, dėl ko pasirenkama vienas ar kitas antkapis. Artimųjų netektis yra didelė nelaimė kiekvienam. Todėl norisi parinkti patį gražiausią paminklą. Tik dažnai paminklų kainos neleidžia pasirinkti tų pačių geidžiamiausių gaminių. Visada patartina turimą sumą įvardinti paminklų gamintojams ir nebijoti pripažinti, kokio paminklo  norisi. Jie parinks patį optimaliausią variantą. 

Šiandien daug kas perkama internetu. Ne išimtis ir paminklai. Tai beje ir pigiau. Internetu dažnai taikomos įvairiausios nuolaidos ir akcijos. Be to, didesnis pasirinkimas. O kuo didesnis pasirinkimas, tuo didesnė galimybė išsirinkti ir pigesnį, ir jūsų norus atitinkantį paminklą. 

Be abejonės, paminklų kainoms didžiausią įtaką daro medžiagos, iš kurių jie gaminami ir laikas, reikalingas paminklui pagaminti. Kuo daugiau meistras įdeda darbo, tuo  brangiau kainuoja gaminys. 

Paminklo kainai įtaką daro ir kapavietės dydis. Jeigu yra palaidota daugiau žmonių, be abejonės, norėsite rinktis didesnį paminklą. Kuo didesnis paminklas, tuo didesnė kaina – savaime suprantamas dalykas. 

Patyrę šios srities meistrai gali išgauti bet kokią kliento pageidaujamą paminklo  formą lauždami, šlifuodami ir poliruodami marmurą bei granitą. Dažniausiai reljefas pjaustomas pjūklais. Tuomet daromi grioveliai, kurie yra poliruojami arba paliekami nepoliruoti. Po šių darbų ant paminklo iškalamos arba tvirtinamos bronzinės ar metalinės raidės. 

Į paminklo kainą reikia nepamiršti įskaičiuoti ir jo atvežimo ir montavimo darbus. Atvežimas priklauso nuo to, kaip toli vežti reikia paminklą. Kuo toliau, tuo brangiau. Į paminklo kainą įeina ir jo montavimo darbai. Paminklai nėra montuojami šaltuoju metų laiku. Todėl geriausia kreiptis į paminklų meistrus kuo  anksčiau, kad spėtumėte aptarti jūsų poreikius ir galėtumėte atlikti projektavimo darbus, užsiimti paminklų gamyba. Žinoma svarbu statymo, montavimo ir įrengimo darbus spėtų  atlikti iki pirmųjų šalnų.

Montavimo kainai turi įtakos ir kiti faktoriai. Reikia įvertinti paminklo aukštį, jo storį, kokiu būdu galima montuoti paminklą. teisingai sumontuoti paminklą labai svarbu. Atmestinai padarytas darbas tikrai puikių rezultatų nesuteiks. Ir dėl estetinės pusės, ir dėl kokybės. netinkami sumontuotas paminklas gali nugriūti, o tai suteiks daug papildomų išlaidų. 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *