Kelionės į Indoneziją be rūpesčių: naudingi patarimai

Kelionės į Indoneziją

Kelionės į IndonezijąIndonezija – tai pasakiško grožio gamta, unikali kultūra, virtuvė ir garantuoti nuotykiai bei malonūs prisiminimai. Tad nieko nuostabaus, kad kelionės į Indoneziją vilioja vis daugiau lietuvių. Tiesa, keliaujant į tokį egzotišką kraštą reiktų tam iš anksto pasiruošti ir pasidomėti, kas jūsų laukia, kad nepakliūtumėte į keblią situaciją.

Kelionės data

Indonezija – tai dviejų metų laikų šalis: liūčių ir sausojo. Idealiausias laikas aplankyti Indoneziją yra balandžio – spalio mėnesiai. Tuo metu liūčių tikimybė yra mažesnė. Tiesa, vietiniai kalba, kad paskutiniu metu oras krečia išdaigas ir lyja tuomet, kai turėtų būti sausa ir karšta. Kita vertus, pažvelgus į dabartines mūsų žiemas, tokios oro permainos nieko nestebina, tad, kraunantis lagaminą, vertėtų pagalvoti ir apie drėgmei nepralaidžius drabužius.

Pinigai

Kelionės į Indoneziją metu galima pasijusti tikrais milijonieriais, čia kainos skaičiuojamos tūkstančiais, kad būtų lengviau įsivaizduoti, tai maždaug 15 tūkstančių rupijų yra 1 euras. Tad bankomate gali tekti išsigryninti keletą milijonų. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį, kokias banko korteles priima bankomatas ir kokia didžiausia pinigų išsigryninimo suma. Už kiekvieną pasinaudojimą bankomatu tenka mokėti papildomą mokestį, todėl vienu kartu rekomenduojama išsigryninti tiek pinigų, kiek leidžia bankomatas. Tiesa, visų rupijų su savimi nešiotis nereiktų, dalį pinigų geriau palikti viešbučio seife.

IndonezijaViza

Nuo šių metų spalio mėnesio, Indonezija lietuviams pasiekiama be vizų. Tiesa, pasitaiko tokių atvejų, kai pasų tikrinimo poste paprašo susimokėti už įvažiavimą į Indoneziją, tokiu atveju galima drąsiai prašyti, kad darbuotojas dar kartą patikrintų, šalių, kurioms nereikia vizų, sąrašą.

Religija

Indonezija – musulmoniškas kraštas, maždaug 88 proc. gyventojų išpažįsta islamą, tačiau, lyginant su kitais musulmonais, Indonezijos gyventojai yra gana liberalių pažiūrų ir turistus vertina išties palankiai. Visgi, vertėtų paisyti tam tikrų dogmų ir tradicijų, pavyzdžiui, į šventas vietas, moteris gali eiti tik prisidengusi galvą skara ir tik ten, kur jos yra įleidžiamos.

Maistas

Indonezija – prieskonių ir aštraus maisto karalienė. Indoneziečiai labai mėgsta įvairiausius daržovių troškinius, vaisus, vištienos patiekalus, tačiau norint, kad kelionės į Indoneziją metu nesustreikuotų skrandis ir neatsidarytų „apatiniai vožtuvai“ reiktų vengti valgyti gatvėje įsigytas daržoves, pirkti maistą iš gatvės prekiautojų. Jei norisi išbandyti tokią egzotiką kaip riebaluose gruzdintus skorpionus ar tarantulus, paklauskite vietinių, kur jie patys gardžiausi ir geriausiai paruošiami.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *