Vestuviniai žiedai: koks žiedas – tokia ir santuoka?

vestuviniai žiedai
vestuviniai žiedai

Dailiai spindintys vestuviniai žiedai – tai ne tik simbolis, bet ir tuoktuvių ceremonijos dalis. Tobulo apskritimo žiedai siejami su per amžius gyvuojančia meile. Tam tikra prasme, žiedas suvokiamas kaip esminis santuokos akcentas, liudijantis dviejų žmonių sutartį ir pažadą būti ištikimais, globoti, mylėti, rūpintis ir saugoti. Nuo seniausių laikų žiedai buvo laikomi ir gero gyvenimo bei sveikatos simboliu. Galiausiai, mūsų protėviai žiedams suteikė magiškų galių, kurios, kaip buvo tikima, padeda apsisaugoti nuo piktų akių ir užkalbėjimų.

Prievolė nešioti žiedą visą gyvenimą žinoma nuo seniausių laikų. Buvo manoma (ir vis dar tikima), kad vestuviniai žiedai saugo šeimą nuo nelaimių, todėl juos būtina laikyti šalia savęs. Jei žiedai nenešiojami ant piršto, juos būtina turėti kišenėje arba nešioti ant kaklo. Žiedų pametimas siejosi su nelaimėmis ir skyrybomis. Be to, daugelis legendų buvo siejamos su žiedo dizainu ir estetika. Nors šiandien gaminami pačių įvairiausių formų ir unikalaus rašto žiedai, ilgą laiką buvo manoma, kad vestuvinis žiedas privalo būti visiškai lygus, neturėti jokių papuošimų ar graviravimų, t. y. bet kokie žiedo formos pažeidimai buvo siejami su santuokos sunkumais. Be to, svarbų vaidmenį atliko ir metalo spalva. Šiandien populiarėjantys įvairiaspalviai dirbiniai, pvz., rausvojo ar net žydrojo aukso papuošalai, senoliams būtų sukėlę daug klausimų.

Šiandien niekas neabejoja – kiekvienas žmogus yra unikalus, turi savitą grožio pajautą ir stiliaus suvokimą, todėl tai, kas gražu vienam, gali būti nepriimtina kitam. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie vestuvinius žiedus. Tiesa, neretai išskirtinio dizaino papuošalai perkami dėl vienintelio tikslo – noro išsiskirti iš kitų jaunavedžių minios. Deja, toks sprendimas nėra praktiškas. Paprastai, įmantrių formų ir išraiškingų papuošimų žiedai yra nepatogūs nešioti ir trukdo kasdieniams darbams. Negalima pamiršti ir to, kad mados sąvokos keičiasi itin greitai, todėl unikalaus dizaino dirbinys po dešimtiems metų gali atrodyti juokingai. Nuo seniausių laikų buvo tikima, kad žiedas atspindi ir pačią santuoką, pvz., jei vestuviniai žiedai spaudžia, greičiausiai ir santuoka nebus laiminga – žmonės joje jausis suvaržyti. Kampuoti, aštrių briaunų žiedai siejami su nuolatiniais pykčiais ir nesutarimais.

Tikėti senolių prietarais ar juos atmesti – kiekvienos poros individualus pasirinkimas. Vis dėlto, kad ir kokį sprendimą priimtumėte, nepamirškite, kad šie žiedai bus nešiojami visą gyvenimą, todėl rinkitės ilgaamžius ir patikimus žiedus, kurie bus patogūs nešioti ir netrukdys jūsų kasdieniams darbams, nesivels į plaukus ir neplėšys drabužių.

Daugiau žiedų pavyzdžių rasite https://premiere.lt/collections/vestuviniai-ziedai

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *