Tobulos elektrinės gitaros pasirinkimas

Elektrines gitaros pasirinkimas yra jaudinantis, tačiau labai svarbus sprendimas kiekvienam pradedančiajam muzikantui. Formų, dydžių ir funkcijų įvairovė gali būti pribloškianti, tačiau pagrindinių veiksnių supratimas padės rasti tobulą instrumentą, atitinkantį jūsų stilių, pageidavimus ir biudžetą. Taigi, pateikiame išsamų vadovą, kuris padės jums renkantis tinkamą elektrinę gitarą.

  • Apibrėžkite savo muzikinį stilių: Pirmasis žingsnis renkantis elektrinę gitarą – nustatyti norimą muzikinį stilių. Skirtingi žanrai reikalauja skirtingų tonų ir savybių. Pavyzdžiui, klasikinio roko gitaristas gali rinktis „Gibson Les Paul“, o bliuzo atlikėjas – „Fender Stratocaster“. Žinodami pageidaujamą stilių, galėsite rinktis gitaras, kurių garsinės savybės atitinka jūsų muzikinius siekius.
  • Apsvarstykite savo biudžetą: Prieš pradedant rinktis elektrines gitaras, labai svarbu nustatyti biudžetą. Nors aukščiausios klasės gitaros gali pasižymėti aukščiausios klasės savybėmis, yra puikių pasirinkimų kiekvienam biudžetui. Tokie prekių ženklai kaip „Squier“ (biudžetinė „Fender“ linija) ir „Epiphone“ (biudžetinė „Gibson“ linija) siūlo įperkamas alternatyvas, nenusileidžiančias kokybei.
  • Stilius ir forma: Kiekviena iš jų turi įtakos instrumento skambesiui ir patogumui. Dažniausiai pasitaikantys stiliai: klasikinės „Fender“ „Stratocaster“ ir „Telecaster“ formos, kultinė „Gibson“ „Les Paul“ forma ir tokių gitarų kaip „PRS Custom 24“ dizainas su dvigubu išpjovimu. Išbandykite įvairias formas, kad rastumėte tokią, kuri būtų patogi ir atitiktų jūsų estetinius pageidavimus.
  • Jutikliai ir toninė mediena: Skaitliukai atlieka svarbų vaidmenį formuojant elektrinės gitaros skambesį. Viengubos ritės imtuvai, kokie būna „Fender Stratocasters“, skleidžia ryškų ir aiškų toną. Humbuckeriai, naudojami tokiose gitarose kaip „Gibson Les Paul“, skleidžia tirštesnį, šiltesnį garsą ir mažiau triukšmo. Be to, atsižvelkite į gitaros medieną, nes ji turi įtakos rezonansui ir tvarumui. Dažniausiai naudojamos raudonmedžio, alksnio, klevo ir palisandro medienos rūšys.
  • Kaklo profilis ir grifas: Elektrinės gitaros kaklo profilis ir grifas turi didelę įtaką grojimui. Kaklo profiliai būna įvairūs – nuo plonų ir greitų iki storesnių ir masyvesnių. Jei turite mažesnes rankas, plonesnis kaklelis jums gali būti patogesnis. Gitaros pojūčiui įtakos turi ir grifo, dažniausiai palisandro arba klevo, medžiaga.
  • Išbandykite prieš pirkdami: Apsilankymas muzikos prekių parduotuvėje ir fizinis gitaros išbandymas yra neįkainojamas. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip gitara jaučiasi jūsų rankose, kaip lengva skambinti natas ir koks yra bendras patogumas. Grokite įvairius stilius ir naudokite skirtingus imtuvų nustatymus, kad įvertintumėte gitaros universalumą.
  • Papildomos funkcijos: Išnagrinėkite papildomas funkcijas, pavyzdžiui, tremolo sistemas (whammy bar), ritės prisilietimus, kad gitara su humbuckeriais skambėtų vienos ritės garsais, ir užrakinamus derintuvus, kad būtų stabiliau derinama. Šios funkcijos gali padidinti jūsų elektrinės gitaros universalumą ir funkcionalumą.

Taigi, renkantis tobulą elektrinę gitarą reikia derinti asmeninius pageidavimus, atsižvelgti į biudžetą ir suprasti unikalias skirtingų modelių savybes. Neskubėkite, eksperimentuokite su įvairiomis galimybėmis ir, svarbiausia, išsirinkite gitarą, kuri jums patiktų tiek garsiniu, tiek estetiniu požiūriu. Turėdami tinkamą elektrinę gitarą, būsite gerai pasirengę leistis į kūrybiškumo ir saviraiškos kupiną muzikinę kelionę.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *