Kaip rašyti cv: 3 principai, be kurių neišsiversite

kaip rašyti cv

kaip rašyti cvDaugybę žmonių kamuoja klausimas, kaip rašyti CV. Kodėl tai aktualu? Norint išgyventi ir ką nors sau leisti, reikia dirbti. O tam, kad pavyktų įsidarbinti, atsiranda uždavinys kaip nors prisistatyti. Curriculum vitae arba gyvenimo aprašymas – plačiai paplitusi forma. Rodos, jos populiarumas turėtų būti išsprendęs visus klaustukus. Tačiau vis atsiranda įvairių niuansų, kurie neduoda ramybės.

Jums reikia įmonės ar įmonei jūsų?

Taisyklė, kurios kai kada nesilaikoma, tiesiogiai susijusi su jūsų vaidmeniu. Kandidatai, pretenduojantys į kokią nors darbo vietą, kartais ima ir išaukština įmonę, netgi ima vardyti potencialios darbo vietos privalumus. Tuomet CV rašymas primena šlovinamąją odę. Kaip viską pakreipti? Turite save pristatyti kaip žmogų, kuris įmonei atneštų naudos. Tai apima darbo reikalavimų žinojimą ir jūsų gebėjimus tuos reikalavimus išpildyti.

CV – ne pasaka, o realybė

Išsiaiškinus, kaip rašyti CV, gali atsirasti noras viską pagražinti. Įmonei reikia gero specialisto? Kodėl negalima savęs pristatyti tarsi burtininko? Nuo ko pradėti? „Esu baigęs tris aukštuosius, iš paskutinio darbo išėjau, nes darbdaviui buvo gaila išnaudoti tokį talentą per prastiems uždaviniams. Žinau, kaip padidinti jūsų įmonės pelną tris kartus.“ Šie du į kabutes įsprausti sakiniai – aiškus pavyzdys, kaip verčiau nerašyti. Juk CV – tai ne pasaka, o realybė. Svarbu viską pasverti – turite nurodyti savo privalumus ir reikalingumą, tačiau išvengiant hiperbolizavimo ir melo.

Objektyvumo vaidmuo

Kartais taip maga išsakyti savo nuomonę. Kita pusė atrodo neteisi, tad būtų puiku paprotinti… Ima ir kyla toks noras kuriant CV. Ir ką tada darote? Pažeriate įmonės vadovui „riebių“ sakinių apie vienos politinės partijos privalumus bei kitos trūkumus? Jokiu būdu to nedarykite. Klausiate, tai kaip rašyti CV, jei negalima nei netikrų istorijų pasakoti, nei savo nuomonės akcentuoti? Tiesiog žinokite, jog net ir rašydami objektyviai ir be melavimo nepritrūksite žodžių (aišku, jei kuo nors gyvenime užsiimate (užsiėmėte), pvz., mokotės, organizuojate renginius ar kt.).

Pakartojant, kaip rašyti CV, akcentuotinas toks teiginys: įmonei reikalingi jūsų įgūdžiai, kurie yra ne iš fantastikos srities ir pateikti objektyviai. Visgi, jei nesate tikras, nuo ko pradėti gyvenimo aprašymą, vertėtų pasinaudoti išmaniuoju CV kūrimo įrankiu – Wozber.com.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *