Maisto produktai, tinkantys jūsų šuniui – pataria veterinarijos klinika Vilniuje

veterinarijos klinika Vilniuje

veterinarijos klinika VilniujeSveika šuns mityba užtikrina gerą augintinio savijautą ir neblėstančią energiją. Visi žinome, kad geriausias sprendimas – augintiniui duoti subalansuoto ėdalo, kuris atitiktų visus jo poreikius. Vis dėlto, šerdami šunį vien tik gyvūnų prekių parduotuvėje pirktu maistu, imame jo gailėti ir ieškome, ką galėtume mylimam šuniui duoti iš savo šaldytuvo. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad toks elgesys gali turėti rimtų pasekmių.

Ne visi žmogaus vartojami maisto produktai tinka augintiniui. Veterinarai įspėja, kad šuns virškinimo sistema nepritaikyta svogūnams, šokoladui, vynuogėms (razinoms), avokadams, riešutams ir daugeliui kitų produktų, kurie gali sukelti rimtą apsinuodijimą. Be to, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad sunkumų gali sukelti ir kukurūzai, soja ar žalia mėsa – augintinis gali ne tik apsinuodyti, bet ir turėti alergijos sukeltų problemų.

Jei norite augintinį palepinti, visų pirma įsitikinkite, kad jūsų siūlomas produktas iš tiesų yra saugus. Veterinarai teigia, kad šuniui galite drąsiai duoti meliono ar arbūzo. Tiesa, nepamirškite, kad vaisiai turi būti gerai nuplauti. Alergijos šuniui nesukels ir žemės riešutų sviestas. Žinoma, jo taip pat turėtumėte duoti saikingai. Daug vitaminų turi ir šuns organizmui tinka įvairios šaldytos ir šviežios uogos, pvz., braškės, šilauogės, gervuogės, žemuogės, avietės ar mėlynės. Be to, specialistai teigia, kad daugelis šunų šaldytas uogas vertina kaip išskirtinį delikatesą. Kalbant apie saldžiuosius užkandžius, šuns organizmui tinka ir bananai bei obuoliai. Tiesa, prieš duodami pastaruosius, nepamirškite pašalinti sėklų, kuriose yra augintinio organizmui pavojingo cianido.

Šuns organizmui puikiai tinka ir kai kurios daržovės, pvz., morkos, kurios ne tik skanios, bet ir padeda išvalyti dantis. Jei šuniui reikalinga dieta, pagalvokite apie žaliąsias pupeles, kurios, kaip ir morkos, pasižymi itin mažu kalorijų kiekiu. Augintiniui galite duoti ir sūrio, tačiau turite stebėti, kaip šis veikia šuns organizmą, kadangi gyvūnas, kaip ir žmogus, gali netoleruoti laktozės. Jei norite šunį palepinti mėsa, geriausias sprendimas – vištiena. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad nereikia vengti ir apdorotos mėsos, pvz., keptų ar virtų produktų. Gyvūnas gali valgyti tiek apdorotą, tiek prieskoniais pagardintą mėsą, tačiau venkite gaminių, turinčių svogūnų.

Nepamirškite, kad kiekvieno šuns organizmas yra individualus ir tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam. Visuomet rekomenduojama pasitarti su veterinarais, kurie patars, kaip šunį šerti ir kokių produktų reikėtų atsisakyti.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *