Sveiki maisto produktai: naudingų daržovių TOP 3

darzoves

Daržoves valgyti sveika – frazė, kurią girdime jau nuo pirmųjų savo gyvenimo metų. Žinoma, mažiems vaikams ar paaugliams būtų kur kas smagiau, jei taip kalbėtume apie saldumynus ar įvairius perdirbtus produktus. Tačiau visuomenei vis dažniau kalbant apie mitybą ir išskiriant vertingas medžiagas, būtina žinoti, kokie sveiki maisto produktai turi užimti svarbų vaidmenį mūsų kasdienybėje. Patikėkite, daugumą šių daržovių galite rasti ir savo darže ar šaldytuve, tik galbūt iki šiol nesuvokėte, kokią didžiulę nauda jos gali atnešti.

 darzoves

Kopūstai

Daugelis žmonių mano, kad sveiki maisto produktai yra egzotiški ir ne visada prieinami kiekvienam žmogui, o jų kaina skiriasi nuo įprastai vartojamų prekių. Galime drąsiai teigti, kad tai mitas, nes viena sveikiausių ir naudingiausių daržovių – lietuvių nuo seno pamėgti ir įvairiais būdais ruošiami – kopūstai. Tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie bent kartą į savaitę valgo kopūstų, tikimybė susirgti storosios žarnos vėžiu yra dvigubai mažesnė nei tiems, kurie šia daržove mėgaujasi vos kartą per mėnesį. Kopūstuose rasta reto antioksidanto indolio-3-karbinolio, kuris neleidžia organizme kauptis tam tikros rūšies estrogenui, skatinančiam vėžinių ląstelių dauginimąsi. Be to, norint pasisavinti visas šias gerąsias savybes, nebūtina valgyti tik šviežius kopūstus, tiks ir termiškai apdoroti patiekalai.

 

Brokoliai

Ši daržovė – tikras antioksidantų lobynas, prieš kurį galvą lenkia visi kiti sveiki maisto produktai. Jame gausu indolio-3-karbinolo, sulforafano, vitamino C ir beta-karotino. Puodelis smulkintų brokolių turi tik 25 kalorijas, iš kurių 0 riebalų ir 3 gr. skaidulų. Taigi, brokoliai ne tik sumažina vėžio riziką bei reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje, bet ir yra be galo naudingi norintiems sulieknėti ir valgant daržoves pasisavinti visas reikiamas medžiagas, vitaminus bei mineralus.

 

Pomidoras

Sveiki maisto produktai gali augti ir jūsų darže ar šiltnamyje! Vieni jų – pomidorai. Juose esantis likopenas yra vienas iš stipriausių karotinoidų, kuris veikia kaip antioksidantas. Tyrimai rodo, kad kasdien valgant pomidorus, galima sumažinti šlapimo pūslės, skrandžio ir storosios žarnos vėžio riziką. Pomidorus geriausia valgyti šviežius, pagardinus su trupučiu alyvuogių aliejaus, kuris leidžia geriau pasisavinti likopeną.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *