Ankstyvos ortodontinės procedūros – mažiau gydymo vėliau

odontologijos klinika vilniuje

Pažvelgus į 1950-tųjų ar 1960-tųjų nuotraukas galima pamatyti daug šypsenų įrėmintų metaliniuose breketuose. Tačiau šiais laikais to sumažėjo. Kodėl tai pasikeitė? Šiais laikais vaikai gydomi kuo ankstesniame amžiuje. Kai kuriems ortodontinės procedūros atliekamos sulaukus 7 metų ar netgi jaunesniems.

Rekomenduojama, kad visi vaikai sulaukę 7 metų būtų patikrinami ortodontiškai. Nuolatiniai dantys paprastai pradeda augti tarp 6-7 metų. Būtent dėl to ortodontinės problemos tampa tokios akivaizdžios.

Kadangi kaulai šiuo metu vis dar auga, tai puikus laikas įvertinti vaiką. Tuo metu galima matyti ar vaikui reikalingos ortodontinės procedūros, ir kada: dabar ar ateityje.

Naujoviškos kabės

Norint, kad breketai būtų labiau priimtini ir linksmesni jauniems žmonėms, gamintojai sukūrė ryškiaspalves gumeles. Tai yra nedidelės guminės juostelės, kurios laiko vielą prie breketų. Vaikai gali pasirinkti spalvas pagal savo norus. Šių gumelių pasirinkimas leidžia pacientui labiau įsijausti į gydymo procesą.

Vis tiek reikia priprasti

Breketai šiandien yra mažiau nepatogūs ir mažiau pastebimi nei jie buvo anksčiau. Tačiau prie jų vis tiek reikia priprasti. Tarp breketų ir vielos gali įstrigti maisto, todėl valymas užims daugiau laiko. Po koregavimo gali kartais atsirasti truputis žaizdelių. Dantų diskomfortas gali būti mažinamas vaistais nuo skausmo, kaip ibuprofenu ar aspirinu, jeigu reikia. Tačiau naujoviški breketai sukelia mažiau diskomforto gydymo metu.

Kadangi vis daugiau vaikų turi nešioti breketus, mokyklose jie pravardžiuojami yra vis mažiau. Ortodontinis gydymas tapo vis labiau socialiai priimtinas, todėl susivaržymai yra mažiau aktuali problema.

Kas slepiasi už breketų?

Ortodontinės procedūros odontologijos klinikoje turėtų būti atliekamos kuo jaunesniems žmonėms, geriausia tarp 6 – 7 metų amžiaus. Šiuo metu dantys dar tik auga. Taip pat žandikaulis vis dar formuojasi. Tai reiškia, kad tam tikros problemos, tokios kaip dantų susigrūdimas, yra labiau tikėtini.

Prieš nuolatinių dantų dygimą, breketai gali padėti dantims išaugti teisingose pozicijose. Gan dažnai pasitaiko, kad dantų išlinkimas yra per mažas visiems dantims sutilpti. Prieš kelis dešimtmečius šios problemos sprendimas buvo tiesiog pašalinti vieną dantį, kad atsirastų papildomos vietos. O tada sudėti breketus.

Ankstyvasis koregavimas turi privalumų..

Vaiko žandikaulis vis dar formuojasi. Pavyzdžiui, tada gali būti naudojami tam tikri prietaisai praplėsti vaiko viršutinįjį dantų išlinkį. Kai tik jis bus tinkamo dydžio, atsiras daugiau galimybių, kad suaugus dantys bus teisingose vietose. Kartais dantys vis tiek susigrūda, kai jie visi išdygsta. Tokiu atveju, reikalingas kai kurių nuolatinių dantų pašalinimas.

Ankstyvas gydymas taip pat reikalingas, jeigu dantų išlinkis ir žandikaulis nėra tinkamoj pozicijoj. Tam tikri prietaisai gali pataisyti šias problemas. Vėliau gali prireikti tolimesnio gydymo, tačiau jis bus trumpesnis.

Svarbu žinoti, kad po tokių ankstyvų procedūrų, vaikui vėliau vis tiek gali prireikti breketų ar kitų ortodontinių priemonių. Tačiau, ankstyvas gydymas gali sutrumpinti ir supaprastinti gydymo, kurio reikės ateityje.

Kada ortodontinis gydymas padeda?

Taip pat svarbu pažymėti, kad ankstyvas gydymas nėra taikomas visoms ortodontinėms procedūroms. Tačiau tai gali padėti tam tikrais atvejais.

Dvi problemos, kurioms reikalingas ankstyvas gydymas, yra kryžminis sukandimas ir į priekį išsikišę priekiniai dantys. Dėl kryžminio sąkandžio žandikaulis gali išaugti netolygiai. O atsikišę priekiniai dantys gali būti lengviau pažeidžiami nelaimingų atsitikimų metu, tokių kaip kritimas.

Kuo ankstyvesnis gydymas, tuo lengvesnis ir paprastesnis gydymas bus ateityje. Moderni odontologijos klinika Vilniuje Dentastra.lt pasirengusi Jums padėti ir pakonsultuoti rūpimais klausimais. Jeigu Jūsų vaikas turi problemų dėl netaisyklingo dantų augimo, laikas pasirūpinti jo dantukais jau šiandien.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *