Minkšti baldai ir jų priežiūra

minkšti baldai Minkšti baldai užtikrina jaukumą ir patogumą, tačiau prieš juos įsigydami, žmonės neretai susimąsto ir apie priežiūrą. Kad ir kokios aukštos kokybės gamintojų baldus pasirinksite, norint, kad jie išliktų nauji, reikia vadovautis keletu gudrybių, kurios padės įveikti dėmes ir išlaikyti spalvą. 

Minkšti baldai „nemėgsta“ saulės spindulių

Jei neseniai pasistatėte naują minkštų baldų komplektą, pasistenkite, kad jie būtų kuo atokiau nuo saulės spindulių. Taip baldai gali nepastebimai greitai nublukti ir prarasti pradinę spalvą, o nuo šios problemos priemonių nėra – jums teks iš naujo keisti pamušalus bei išleisti nemažai pinigų.

Siurbkite juos!

Jei baldų apmušalai susidėvėjo ar susikaupė nemažai dėmių, prieš imantis jų valymo, būtinai audinį išsiurbkite. Jei to nepadarysite, valant galite prisidaryti dar daugiau bėdos: nepašalinę paviršinių nešvarumų, tik dar labiau išpurvinsite pamušalą. Jei norite, kad baldai puikią būklę išlaikytų kuo ilgiau, reguliariai juos siurbkite ir valykite.

Keiskite sėdėjimo vietą

Dažnai baldai susidėvi tik tose vietose, ant kurių esate įpratę sėdėti. Kad taip nenutiktų, nuolat keiskite sėdėjimo vietą. Taip išvengsite išlinkimų, duobučių. Taip pat jokiu būdu nesėskite ant porankių. Jie skirti rankoms pasidėti, todėl netinkamas baldo dalies naudojimas gali sukelti deformacijas, įtrūkimus.

Odiniai baldai

Odiniai baldai turi būti statomi kuo toliau nuo šilumos šaltinių (židinio, radiatoriaus, šildytuvo), antraip jie gali pradėti smarkiai trūkinėti. Naudojant valymo priemones, venkite cheminių medžiagų ir tirpiklių, tam skirti specialūs, būtent odinių baldų priežiūrai sukurti valikliai. Jei norite, kad natūralios odos baldai greitai nenusitrintų, juos reguliariai nušluostykite minkštu drėgnu audiniu ir nusiurbkite dulkių siurbliu.

Valymo kodai

Gaminant baldus, dažniausiai pridedamas ir specialus kodas, kuriame nurodyta, kaip juos prižiūrėti. Jį rasite ant etiketės. Ką jie reiškia?

W – baldai turi būti valomi priemonėmis, sudarytomis vandens pagrindu;

S – valyti priemonėmis, kurių sudėtyje nėra vandens;

SW – galima valyti abiem pasirinktais būdais;

X – šie baldai turi būti valomi profesionalų, todėl nepatariama to daryti patiems.

 

 

Panašūs straipsniai

1 Comment

  1. Gražūs baldai, dabar kaip tik apie tokius ir svajoju. Neseniai persikėliau į naują butą Žirmūnuose, tai reikia apsistatyti kokybiškais minkštais baldais pradžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *