Dantų implantai – patikima netekto danties atmaina

dantų implantai

Dantys – itin jautri, bet būtina (ir psichologiškai, ir praktiškai) mūsų kūno dalis. Pastarąją neigiamai veikia įvairūs faktoriai. Vieni yra nepriklausomi nuo mūsų valios, tarkime, avarijų pasėkoje iškritę ar iš prigimties itin jautrūs dantys, kitus nulemiame patys su neadekvačiu savo elgesiu – vilkiname vizitą pas odontologą, neįsaviname elementarių burnos priežiūros taisyklių (deja, toks ydingas elgesys turi tendenciją būti perduodamas iš kartos į kartą). Kai vis dėl to esame priversti apsilankyti odontologijos kabinete, pamatome to aplaidumo rezultatą: ilgas, brangiai kainuojantis dantų gydymas ir bandymas juos išsaugoti bei, blogiausiu atveju, protezavimas naudojant išimamus ar fiksuotus protezus bei dantų implantai – šiuo metu bene pats moderniausias metodas, naudojamas norint dėl vienų ar kitų priežasčių prarastus dantis pakeisti taip, jog to nepastebėtų pašalinė akis, o ir pats asmuo nejaustų jokio diskomforto jausmo.

Dantų implantai – tvirti, iš titano pagaminti varžteliai, kuriuos specialistas įsriegia į kaulą buvusio danties vietoje. Labai svarbu, jog, ištraukus dantį, sprendimas dėl implantacijos būtų priimtas kaip įmanoma greičiau, priešingu atveju tokios galimybė gali nebelikti – sparčiai vyksta kaulo nykimo (atrofijos) procesas. Prieš implantavimą tiriama, ar kaulo likę pakankamai. Kai kuriais atvejais gali būti taikomas danties kaulo priauginimas. Tai, savaime suprantama, reikalauja daugiau laiko bei šį ir taip nepigų procesą dar labiau pabrangina. Idealiausia, odontologas, dar prieš raudamas dantį, žinotų jūsų planus dėl implantavimo. Negana to, per vieną vizitą galima atlikti abu šiuos darbus – išrauti danties šaknį ir vietoj jos įsriegti implantą. Tada beliks laukti kol implantas prigis (užtruks maždaug 3 mėnesius) ir pereiti prie paskutinio žingsnio – dantų karūnėlės, pagamintos pagal individualius danties įspaudus, gamybos (gamyba tetrunka 10 dienų). Jei pats implantas yra nematomas ir atstoja šaknį, tai karūnėlė – danties „kūnas“, kuriuo mes ir puikuojamės. Beje, danties implantas gali tarnauti ir kaip atrama protezams.

Straipsnio pradžioje buvo užsiminta, jog dantų implantai yra būtini. Kodėl?

  • Vieno, ypač priekinio, danties netekimas gali tapti asmenine tragedija. Ir čia nėra jokios ironijos. Įsivaizduokite, kaip reikėtų dirbti, bendrauti su žmonėmis žinant, jog jie, matydami skylę vietoj danties, tapatina jus su asocialiais, apsileidėliais ir panašiai? Ypač ši tema jautri moterims. Beje, neišsigąskite, jog po implanto įsodinimo visus tuos tris mėnesius teks būti be danties. Jei pacientas išreiškia tokį poreikį, yra pagaminamas laikinas danties vainikėlis.
  • Jei iškrito ne priekinis, bet toliau esantis ir mažiau pastebimas dantis, nereiktų visko taip palikti. Dėl tuščios ertmės dantys ilgainiui keičia savo augimo kryptį ir iškraipo sukandimą.
  • Dantų implantai sustabdo kaulo atrofiją. Pastaroji sąlygoja žandikaulio nykimo procesą, kas akivaizdžiai pastebima pakitusiame žmogaus veide.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *