Ką reikia žinoti apie papuošalus iš perlų?

Perlai – viena iš seniausių, geriausių ir tiesiog nesenstančių papuošalų rūšių. Jie geriausiai atpažįstami dėl savo kreminės baltos spalvos, kuri puikiai papildo bet kokį aprangos kodą. Perlų spalva labai universali ir tinkama prie visos spalvų paletės. Papuošalai iš perlų taip pat yra labai įvairūs, galima segėti tiek auskarus, tiek nešioti kaklo grandinėles ar apyrankes.

Net, jeigu ir turite kelis papuošalus iš perlų, tikriausiai dar neteko susipažinti su jų privalumais iš arčiau.

Skirtumas tarp perlų, išaugintų gėlame ir sūriame vandenyje

Perlai yra kilę iš vandenyno. Moliuskai savo kiauto viduje sudaro perlamutro sluoksnius, kurie vėliau susijungia ir taip išgaunamas perlas. Jie gali būti pagaminami ir nenatūraliu būdu, kai į specialius kiautus įterpiami nedideli moliusko audinio gabalėliai, iš kurių vėliau išgaunami perlai. Toks procesas yra geriau nuspėjamas, suplanuojamas ir nereikia laukti, kol perlas susiformuos pats.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp perlų rūšių yra tas, ar jie išauginti sūriame ar gėlame vandeny. Gėlavandeniai perlai yra beveik 100 procentu pagaminti iš perlamutro. Sūriame vandenyje užauginti turi plonesnį perlamutro sluoksnį. Gėlame vandeny išgaunami perlai turi mažiau blizgesio ir yra pigesni dėl savo pagaminimo gausos.

Kaip prižiūrėti papuošalus iš perlų?

Lyginant su kitais juvelyriniais dirbiniais, perlai yra subtilūs, kiek lepesni, todėl reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros. Kad perlai visada išliktų blizgūs bei tinkamos prekinės išvaizdos, pasinaudokite šiais patarimais:

  • nuvalykite perlus minkšta šluoste po kiekvieno dėvėjimo. Jei papuošalai nešvarūs – valymui prireiks šiek tiek drungno vandens ir švelnaus muilo skysčio. Svarbiausia nenardinti perlų į vandenį, nes susilpnės jų šilko siūlai. Valymui pasitelkite šluostę.
  • po valymo palaukite, kol perlai pilnai išdžius ir tik tada juos padėkite atgal į savo papuošalų dėžutę.
  • valymui nenaudokite jokių garų ar ultragarsinių prietaisų, nes jie gali pažeisti išorinį perlų sluoksnį.

Gaminius iš perlų reikėtų pirkti tik patikimose, sertifikuotose juvelyrinių prekių vietose, pavyzdžiui, fashiongold.lt. Perlai padeda sukurti klasikinę minimalistinę stiliaus išvaizdą. Nebijokite tokių papuošalų nešioti kartu su kitais. Perlai puikiai papildo kitus juvelyrinius dirbinius. Perlų grožis bei universalumas prisitaikys prie bet kokios išvaizdos!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *