Ko imtis, jei per daug riebi oda?

riebi oda

riebi odaAr žinojote, jog oda yra didžiausias žmogaus organas? Būtent ji saugo visą organizmą nuo aplinkos veiksnių, todėl ją prižiūrėti labai svarbu. Be to, dažnai sakoma, kad pagal žmogaus odą galima spręsti apie jo gyvenimo būtą, mitybą ir net įpročius. Deja, ne retai tenka įveikti įvairius su oda susijusius iššūkius. Pavyzdžiui, itin dažna moterų problema – riebi oda. Ar  ir Jums atrodo, kad oda per riebi? Dalijamės paprastais specialistų patarimais, kaip tai įveikti.

  • Tinkamas odos valymas. Jei vargina riebi oda, labai svarbu žinoti, kad pagrindinis kovos ginklas su šia problema yra nuolatinė odos priežiūra. Pati savaime oda tikrai neišsausės, tad reikia jai šiek tiek padėti. Vienas paprastesnių žingsnių tai padaryti – kasdien prižiūrėti odą prausiant ją specialiomis priemonėmis. Ryte ir vakare prausiant odą naudokite bešarmį muilą arba pienelį, kuris nedirgins jautrios odos.
  • Rūpestis po prausimosi. Labai svarbu, kad odos valymas būtų atliekamas iki galo. Kasdien po odos prausimo, pasirūpinkite, kad odos poros susitrauktų. Geriausiai tam tinka švelnus nusausinimas kosmetiniu vatos diskeliu. Tam naudokite be alkoholinį losjoną, kuris pasižymi porų sutraukimu.
  • Venkite klaidų. Labai didelė klaida, kurią kasdien daro daugelis moterų – netinkamas veido sausinimas. Dažnai moterys po prausimosi odą ne sausina, o tiesiog valo rankšluosčiu. Riebiai odai tai nėra geriausias pasirinkimas, nes taip ji tiesiog dirginama. Riebi oda turėtų būti sausinama vatos gabalėliu po prausimosi, sausinimą atliekant atsargiai ir švelniai.
  • Taikykite profilaktiką. Labai svarbu ne tik kasdien imtis reikiamų priemonių riebiai odai įveikti, bet ir reguliariai imtis sudėtingesnės artilerijos. Pavyzdžiui – veido kaukės. Norint riebią odą šiek tiek nusausinti, patariama bent kartą, o geriau ir du kartus per savaitę odą palepinti poras sutraukiančia veido kauke.
  • Reguliuokite mitybą. Labai dažnai odos problemos pasireiškia ne tik dėl blogo gyvenimo tempo, bet ir dėl netinkamos mitybos. Todėl jei Jūsų oda ankščiau nebuvo riebi, o pastaruoju metu tapo tokia ir  tai vargina, peržiūrėkite savo mitybos racioną ir įvertinkite, ar maitinatės tinkamai. Esant riebiai odai, labai naudinga valgyti žarnyno neapsunkinančius produktus ir gerti daug skysčių, kurie padėtų organizmui nuolat apsivalyti.
  • Susirūpinkite sveikata. Dar vienas specialistų patarimas, pastebėjus, kad riebi oda tapo kasdienybe, nors ankščiau taip nebuvo – susirūpinimas sveikata. Riebios odos atsiradimas gali būti inkstų ligų priežastis, todėl geriau neeksperimentuoti ir kreiptis į gydytojus.

 

Panašūs straipsniai

1 Comment

  1. Manau šiuo atveju riebiai odai turėtų padėti odos atnaujinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *